Skocz do zawartości

Match Up7 BMW ma ktoś?


szczerunio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy i Koleżanki.

Ostatnio pojawiło się nowe cudo mające polepszy dźwięk jak wydobywa się z głośników BMW z systemem HI-FI (opcja 676)

https://www.audiotec-fischer.de/match/verstaerker/up-7bmw

urządzenie całkowicie P&P. Jest kilka filmików w sieci z tym urządzeniem ale niewiele opinii (urządzenie świeże)

Może ktoś już się zdecydował i założył w swoim i chce się podzielić wrażeniami? :D bo tak w ciemno 3500 zł wyrzucić jakoś żal :P

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
No i co? Nikt tego nie kupił? Nikt nic nie wie?

Jak nic się nie wysypie to w najbliższą środę dam znać co i jak. Demontuje opcję hi fi 0676, na pokład trafi Match up7 skonfigurowany z Audio System X200BMW Plus EVO przód, EX80SQ centralny i Match MS 4X-BMW.2 tył.

Przed podjęciem decyzji szukałem info na ten temat - znalazłem informacje ze fabryczne głośniki nie wytrzymują długo z up7 (podobno dźwięk nawet przyzwoity, ale szybko padają), no chyba ze up7 zostanie skręcony ( wg mnie to nie ma sensu - dlatego postawiłem na kompleksową zmianę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gdzieś w necie, chyba bimmerpost albo inne forum. Nie wiem czy prawda ale jeżeli ten Match up7 jest +/- 4 x mocniejszy od fabrycznego w opcji 0676 (a moc fabrycznego jest zbliżona do wzmacniacza dobrego radia samochodowego ;)) , to faktycznie "zapas" fabrycznych głośników moze okazać się niewystarczający. Zależy mi na fabrycznym wyglądzie, dlatego wybór padł na zestawy głośników dedykowane do BMW, pasują p&p w miejsce fabrycznych bez żadnych cięć, przeróbek itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie będę robił sam tylko odstawiam auto do fachowca. Montaż min. 2 dni, strojenie 1 dzień. Zdecydowałem sie zainwestować w napisanie setupu specjalnie pod mój samochód wraz z czasówką DTA i prekorekcją - fabryczne setupy nie mają ustawionej czasówki ani korekcji, tylko zrobiony "na oko" podział sygnału na 6 głośników. Miałem możliwość odsłuchania zestawu z tym match-em i ustawieniami oferowanymi przez producenta "pod model" oraz z napisanym setupem pod ten sam model - nie spodziewałem się, że może być taka różnica w jakości tylko dzięki setupowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ma mi wszystko poustawiać i też dwa dni to zajmie. Jeszcze u mnie musi jakąś dodatkową wiązkę kabli puścić, bo czegoś tam brakuje podobno. Będzie mi robił spec z Białegostoku z CarAudioMedia. Wstawiał mi androida i jestem super zadowolony. A jakie głośniki polecasz dedykowane 676 jakby co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłorocznym CAR HIFI w kategorii zestawy dedykowane do BMW bardzo dobrze wypadła firma AUDIO SYSTEM - swoimi zestawami p&p serii dust evo i plus evo zajęła dwa pierwsze m-ca przed dużo bardziej znanymi producentami, słuchałem zestawu który zajął 2 m-ce i wg mnie jest naprawdę ok, cena też ujdzie dlatego taki wybór.


49d92b5d281f8831med.jpg

Edytowane przez arezyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle.. dedykowane do BMW zestawy Audio System x200 plus evo oferują za 2199zl z wysyłką, niektórzy oferują też montaż w tej cenie. Zestaw to 2 suby pod fotele, 2 wysokotonowe w słupki, 2 midbasy w drzwi i zwrotnice, wszystko p&p w m-ce fabrycznych. Topowy Hx200 dust evo 3099zl. To systemy na przód, jeszcze pozostaje do rozważenia zakup głośnika centralnego i tylnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż, wzmacniacz i komplet głośników +/- 7 tyś, ale sam match 7 to już niemała kwota, a pozostaje ryzyko że efekt nie bedzie wart wydanej kasy jak reszta fabryczna nie podoła. Poza tym jak faktycznie padnie głośnik albo efekt będzie poniżej oczekiwań to trzeba robić kolejny montaż, kolejne strojenie - dodatkowa wydana kasa. Wyjściowo też zakładałem zakup samego match up7, ale jak zacząłem pytać i szukać info na ten temat to po zebraniu różnych opinii za i przeciw uznałem, że jednak nie będę ryzykował tylko zrobię raz a dobrze ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę co ja zrobiłem.

Był HiFi 676

Wzmacniacz wszedł match pp52dsp + napędza przód, centralny i woofery pod siedzeniami.

Woofery zostały OEM.

Przód i centralny to Individual/ Bang


Gra b. Dobrze

Zejście i szybki bas jest na fabrycznych wooferach.

Tweeter 28mm robi naprawdę świetną robotę


Jedyna uwaga to to że to naturalny dźwięk bez efektów pseudo dynamiki


Koszt to jakieś 2600 z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up7 i nowe głośniki na pokładzie :) - nie ma najmniejszego porównania do opcji 676, po prostu przepaść.

Polecam tę zmianę, mimo że głośniki jeszcze nie wygrzane i można liczyć na lepszy efekt krótkie podsumowanie przed/po:


1 - sugeruję przy zakupie up7 poważnie rozważyć zmianę fabrycznych głośników. Przy cenie zakupu samego up7 +/- 3,5tyś bez wymiany głośników fabrycznych a później cięciu Hz do ich możliwości moim zdaniem będzie spory niedosyt, chyba że ktoś ma up7 sporo taniej lub kupi używkę.

2 - głośnik centralny - zaskoczył mnie, że może robić taką robotę :). Fabryczny wypadał przeciętnie, przy up7 i dobrej jakości głośniku centralnym pojawia się zupełnie inny efekt;

3 - warto zrobić setup pod konkretne auto/"pod ustawienie fotela" - wgrane "uniwersalne" ustawienia w up7 wypadają przeciętnie przy dostrojeniu "pod konkretne auto" - warto skorzystać z możliwości wprowadzenia własnych ustawień;

4 - jeżeli ktoś oczekuje, że z up7 przy max głośności będzie mu ciężko "wysiedzieć w aucie" to się zawiedzie ;). Dla mnie jego moc to jedyny drobny niedosyt - gdyby można było nieco więcej z niego wycisnąć byłoby idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.