Skocz do zawartości

Upgrade audio F10/F11 - pytanie do znawców CA


CHUDY1316

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do kogoś kto się trochę orientuje w CA.

 

W mojej F11 był standardowy system stereo - został zmieniony na Gladen ONE 201 + Mosconi 130.4 DSP - kompem przeprogramowany ze stereo na HIFI - i ok grało ładnie (lepiej niż stereo) tyle że pojawiały się delikatne zakłócenia w głośnikach (bardzo cicho było słychać obroty silnika - lekki pisk)

 

Następna konfiguracja to głośniki i wzmak jak wyżej tyle że podłączone poprzez moduł optyczny - z radia wychodzi zasilanie do tego modułu i dwa kable optyczne - z drugiej strony modułu jest 6x RCA. Kompem przeprogramowane na HK (Logic 7) (przynajmniej tak mi się wydaje bo EQ się pojawił) no i ok. Nic nie piszczy - zero zakłóceń, ale..... dźwięk jest dużo cichszy, tak jakby obcięty..... głośniki niskotonowe praktycznie w ogóle nie chodzą - nie wiem jak to opisać - dźwięk zrobił się taki pusty/płytki - zero jakiejś dynamiki - tak jakby to wszystko zaczęło chodzić na LOW PASS.....

 

Domyślam się że w tym module mogą być jakieś filtry przeciwzakłóceniowe czy inne badziewie co daje taki efekt..... Niestety na tym module nie ma żadnego oznaczenia firmy czy czegoś innego.....

I jeszcze jedna sprawa, którą zauważyłem - dźwięki PDC, dźwięki ostrzegawcze itp. są praktycznie niesłyszalne - w IDrive rozwalone wszystko na full a z głośników ledwo co je słychać....

 

I teraz pytanie

 

Czy istnieje szansa że po podłączeniu się kompem pod wzmacniacz i naprawdę dobrym ustawieniu tego wszystkiego wyżej wymienione problemy znikną?? Czy trzeba kombinować coś innego??

Słuchałem w innym BMW zestawu Audio System X200 (chyba tak on się nazywał) podłączonego do Mosconi 80.4 i dawało to naprawdę ognia - ten mój niestety nawet iskry nie daje :)

 

Chodzi mi o wiedzę teoretyczną czy to właśnie tak ma działać, a jak nie to jak ma działać :)

 

I jeszcze dodam - że jestem umówiony z firmą która to robiła na dokładne strojenie jednak wolałbym mieć jakąś wiedzę zanim tam pojadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jest niezbędne. Jedynie w przypadku stosowania zaawansowanego procesora dźwięku nie będzie konieczne, ale i tak lepiej przekodować.

Monterów, którzy nie znają specyfiki BMW lepiej omijać. We wszystkich nowożytnich BMW od 10lat system głośników jest bardzo podobny. W tych autach można uzyskać bardzo dobry dźwięk za stosunkowo mało pieniędzy. Podstawą jest uzyskanie czystego sygnału, który później będzie wzmacniany. Bez tego nawet bardzo zaawansowany system będzie grał źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam


[/i]

Mam pytanie w uzupełnieniu: czy kodowanie jest koniczne również w wypadku podłączenie np wzmacniacza fabrycznego-standardowego Hi fi ( bez opcji z szyna CAN po 2010 roku?).

Co ze podstawowymi wzmacniaczami biorącymi sygnał po wyjściu głośnikowym, czy tez należy head unit przekodować aby ,, wrócić " do sygnału podstawowego przed ich podłączeniem?


Generalnie szukam prostej taniej opcji wyrzucenia tych głośników podstawowych ( w tym wypadku szanowna f-ma BMW robi sobie kpiny z klientów) i dołożenia może jakiegoś prostego wzmacniacza wraz ze głośnikami, nie z kołchoźnika jakie obecnie są.

Czy opcja zakupu ,, używki" wzmacniacza Hi-Fi plus oryginalnych głośników z kompletu ma sens? Głośniczki tez kiepsko wyglądają, ale może może maże są OK, cenowo jest to chyba najtańsze rozwiązanie. Zawsze to ktoś jakoś dobrał do auta.

Jeśli robi ktoś taką podmianę np przy pomocy ,, plebejskich " producentów np apline, pioneer czy jbl to proszę o podzielenie się doświadczeniami. Jak widzę są zastawy dedykowana np Gladen, Max Audio, i wg mojej kalkulacji cena w stosunku do plebejskich jest przynajmnej x 2 i nie wiem czy to rzeczywiści jest warte.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, odświeżę ten wątek troche, i mam gorąca prośbę o pomoc. Otóż mam zrobiony upgrade audio ze standardowego stereo do Audio System X200 + jakiś wzmacniacz MB Quart.

Niestety nie jestem zadowolony z jakości dźwięku - podejrzewam że jest parę problemów które muszę poprawić.


1) Wytłumienie przednich drzwi, niestety przy bardziej dynamicznej muzyce z dużą ilością basu, słychać jakiś rezonans etc, co jest denerwujące :(

2) O ile dobrze rozumiem to jednak, zakodowanie opcji SA676 jest konieczne - a to nie jest zrobione przez co są jakieś tłumiki zainstalowane na wejściu

do wzmacniacza.


Szukam kogoś z południa Polski (najlepiej małopolska/Kraków) kto byłby mi wstanie to zrobić i naprostować sprawę mojej instalacji audio.

Kable mam pociągnięte ale nie jestem pewien na ile to jest dobrze zrobione, bo juz poprawki były :(


Czy znacie kogoś, kto jest w stanie to zrobić ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.