Skocz do zawartości

Kabel AUX zamiast zmieniarki CD w E83


Wonski80

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś podpowie, czy możliwe jest podłączenie kabla Jack 3,5, jako źródło AUX, dostępnego na portalach aukcyjnych, zamiast zmieniarki w podłokietniku. E83, przed FL bez AUX w tunelu, radio bez wyświetlacza z dużą navi w desce. I jak wygląda kwestia kabelkologi ?! To metoda prób i błędów czy znajde gdzieś rozpiskę.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak by kogoś interesowało, albo komus się przyda. Kabel jak na zdjęciu. W radiu nie mam aktywnego AUX na wyświetlaczu, dlatego podpinam za zmirniarke. Po odłączenie dużej wtyczki od radia, należy wypisać biała mała wtyczkę widoczna na zdjęciu. Na jej miejsce wpiąć ta z kablem AUX, wcześniej upewnić się by piny były w tych samych gniazdach w których były od zmieniarki. W moim przypadku na widocznym zdjęciu należy biały kabel przepiąć by był po lewej stronie czarnego.

 

Obecnie po przełączanie na zmirniarke gra muzyka z zewnątrznego źródła, iPod telefon itp. Zmieniarka cały czas pracuje. Sam kabel nie daje jakiegoś super dźwięk spodziewałem się lepszego brzmienia. a43ccdb37705fc8474f5afab0b6d9bb0.jpgec9542df9360e1c52f571ad2d8cac337.jpg98860024437e01d5eb959dc9625cf656.jpg

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przepraszam, ze podbijam stary temat ;)

ale jako ze auto trafiło teraz w moje ręce, zastanawia mnie kwestia tego kabelka aux, ktoś próbował walczyć z jakością dźwięku poprzez taki kabelek? Moze zastosowanie wzmacniacza słuchawkowego jakoś pomoże? Na chwile obecna po podpięciu telefonu radio gra, jednak dosc cicho, dodatkowo przy niskiej glosnosci słychać delikatne "szumy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak by kogoś interesowało, albo komus się przyda. Kabel jak na zdjęciu. W radiu nie mam aktywnego AUX na wyświetlaczu, dlatego podpinam za zmirniarke. Po odłączenie dużej wtyczki od radia, należy wypisać biała mała wtyczkę widoczna na zdjęciu. Na jej miejsce wpiąć ta z kablem AUX, wcześniej upewnić się by piny były w tych samych gniazdach w których były od zmieniarki. W moim przypadku na widocznym zdjęciu należy biały kabel przepiąć by był po lewej stronie czarnego.


Obecnie po przełączanie na zmirniarke gra muzyka z zewnątrznego źródła, iPod telefon itp. Zmieniarka cały czas pracuje. Sam kabel nie daje jakiegoś super dźwięk spodziewałem się lepszego brzmienia. a43ccdb37705fc8474f5afab0b6d9bb0.jpgec9542df9360e1c52f571ad2d8cac337.jpg98860024437e01d5eb959dc9625cf656.jpg

 


Informacja dla osób chcących dokonać takiej operacji, to ze na radiu nie pokazuje sie AUX nie znaczy ze należy wypiąć zmieniarkę i w jej miejsce wpiąć kabel. Kabel AUX wpinamy do gniazda obok zmieniarki, jeśli juz cos tam mamy wpięte, trzeba rozebrać wtyczkę i dolozyc piny z kabla aux do pierwotnej wtyczki. Na internecie jest dużo schematów wtyczek, gdzie znajdziemy dokładnie zaznaczone piny odpowiadające za aux. Po takiej operacji na radiu aktywuje sie tryb AUX :) Dzięki temu możemy cieszyć sie i zmieniarka w podłokietniku i gniazdem aux :)

Aktualizujac moj post powyżej, po tej operacji szumów juz nie ma, rzeczywiście dzwiek jest delikatnie ciszej, ale można zastosować "wzmacniacz słuchawkowy" i dzięki temu będzie lepiej. Wzmacniacz ten później można wrzucić za radio i nie mamy żadnych wystających kabelków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.