Skocz do zawartości

[Exx] bluetooth pod AUX za małe pieniądze


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

http://m.ebay.de/itm/262063795286?_trksid=p2060353.m2749.l2649&_mwBanner=1

 

Będę zamawiac. Za te pieniądze nie kupi sie nic lepszego :cool2:

.

Patrząc się na kable przy wyjściu AUX

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20150411_151220_zps61andpzt.jpg

Wystarczy podłączyć urządzenie do zapalniczki i trzech kabli od AUX.

Jeśli ktoś nie ma wyjścia to prosto pod nawigację i kodowanie AUX i można się cieszyć muzyka z komórki przez bluetooth :cool2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

I jak ten sprzet dziala? Ja kupilem i podlaczylem pod aux na wyjsciu z radia i pod pin 12 & 13.

Problem w tym ze mam takie szumy ze mala banka i nie wiem co jest grane. Szumi czasem a czasem nie jak telefon jest sparowany. szumi zawsze jak jest podlaczony. Balans w glosnikach jest przesuniety w lewo. :mad2:

Kupilem od tego samego sprzedawcy z niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Eee no ale można taniej - za 30-40zł

 

Wystarczy kupić adapter bluetooth audio i podpinamy go pod zapalniczke i kabel do auxa.

Jeśli ktoś nie chce by było na 'wierzchu' to chowamy to w schowek, lub nawet za radio - gdzie kolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

I jak ten sprzet dziala? Ja kupilem i podlaczylem pod aux na wyjsciu z radia i pod pin 12 & 13.

Problem w tym ze mam takie szumy ze mala banka i nie wiem co jest grane. Szumi czasem a czasem nie jak telefon jest sparowany. szumi zawsze jak jest podlaczony. Balans w glosnikach jest przesuniety w lewo. :mad2:

Kupilem od tego samego sprzedawcy z niemiec.

Może zależy to od telefonu. Ja kupiłem w zeszłym tygodniu dopiero i wszystko gra. Jest ciszej ale bez szumów.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Gdzie kolega sie podpiol pod mase i zasilanie?

Jakies foto moze? Podpiecia pod radio i zasilanie?

Co do glosnosci to u mnie jest ok.

Testowalem na LG g4 is samsungach. Bez roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko na końcu środkowego tunelu.

U mnie wszystko upchane za radiem bo nie mam standardowo aux. Chyba bede musial gdzies to przeniesc i zasilic z zapalniczki.

 

13.03.2017

Modul, ktory dostalem za pierwszym razem byl felerny & do tego moje radio nie jest w stanie zasilic tego urzadzenia nie powodujac szumow.

2gi modul, ktory dostalem wygladal duzo prosciej. Podpialem pod zapalniczke i dziala bez problemu. Jakos dzwieku jest bardzo dobra.

Dla testu podpialem go pod piny radia i byly zaklucenia. 1szy modul podpiety pod zapalniczke - dawal szumy oczywiscie.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony i polecam kazdemu z awersja do kabli w aucie.

 

Jedyna wada to zasilanie. Bylo by idealnie gdyby dzialal juz w 1szej pozycji kluczyka a nie 2giej razem z zapalniczka - co pewnie da sie rozwiazac w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Nie wiem czy dobrym miejscu pisze, ale jakby co to przepraszam i proszę o przeniesienie... babcia nie dawno zakupiła E60 2006 którym tez często podróżuje no i bluetooth łączy się bez problemu z moim telefonem i pytanie: jesli w moim smartfonie leci muzyka to jak zrobić zeby przez ten bluetooth muzyka leciała tez w aucie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bez dodatkowego modułu nie da rady.

Albo Combox co nie jest łatwe albo to rozwiązanie co jest napisane w tym temacie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

To może uaktualnie to co mi się udało zrobić.


Wyprowadzenie kabla AUX prosto pod nogi mojech syna który siedzi z tyłu to najbardziej nieprzemyślana rzecz jaką w BMW wymyślili. Z resztą nawet przed skopaniem wyjścia do stopnia nieużywalności nie było czystego dźwięku ponieważ:

- dżwięk z AUX jest za cicho w podrównaniu do radia

- jakość dźwięku jest dość słaba

- wyście AUX z ebaya które zamontowałem daje dużo lepszą jakość i mniej zakłuceń niż to co fabrycznie wychodzi na tył.

- Mpow Ground Loop Noise Isolator - coś takiego trochę pomaga z fabrycznym AUXem, miałem to wrzucone i było mniej pierdzenia czy dziwnych dźwięków podczas ruszania kablami, ale w mojej modyfikacji już tego nie użyłem, nie było żadnej różnicy, sygnał idzie bez zakłuceń.


1. Zakup porządnego kabla:

AUX Auxiliary Wire 3.5mm Female Audio Music Cable for BMW E60 E61 E63 5 6 Series

eBay: https://www.ebay.co.uk/itm/AUX-Auxiliary-Wire-3-5mm-Female-Audio-Music-Cable-for-BMW-E60-E61-E63-5-6-Series/322332477352?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Wystarczy wyjąć radio, wyciągnąć piny we wtyczce za radiem i zastąpić je tymi z zestawu (kabel przyszedł z wtyczką, ale poza AUX u mnie siedziało kilka innych kabli, więc tak było łatwiej)


2. Moduł BT - u mnie od kilku lat ten sam, przeżył 2x e39 i dalej dobrze działa w e61 - SoundBot SB360, BT4.0

https://www.soundbot.com/products/soundbot-sb360-bluetooth-car-kit

- zaletą jest to, że ma pilota, którego można wrzucić koło skrzyni


3. Wzmacniacz słuchawkowy - rozwiązuje problem z jakością dźwięku i podbija głośność. Jest tego sporo na rynku, ważne żeby miał swoje zasilanie, inaczej nie będzie zgłaśniał.

Ja wrzuciłem takie coś:

https://m-audio.com/products/view/bass-traveler

Wielkość paczki tic-taców a daje piękny czysty dźwięk. Na ustawieniu Medium musiałem w navi ustawić na środek basy i treble żeby słuchać w komforcie, oczywiście zależy co kto lubi, ale możliwość regulacji jest spora.


4. Krótki kabel 3.5 2-stronny, żeby połączyć wyjście AUX z AMPem


5. Ostatnia rzecz to zasilanie - chwilowo jeszcze nie wyprowadziłem z bezpieczników, ale gdzieś tam trzeba się wpiąć. Póki co używam "Xiaomi ROIDMI Car Dual Cigarette Lighter Splitter" ale jakikolwiek się nada.

Za zasilanie robi zasilacz w gnieździe zapalniczki z 3 wejściami USB - każdu po 1A podobno daje.


Wystarczy wszystko wyprowadzić do schowka i cieszyć się muzyką :twisted:


5285e6073928d9f858c38e39af2453cb_orig.jpg

6cac0cf26f6c7167ef05065c87f2eecc_orig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Świetny opis :cool2:

Będę musiał też dorzucić te gadżety

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przemyśl jeszcze sprawę, bo może warto od razu kupić chińską navi dobrej jakości na androidzie 8 lub 9 z Rockchipem RK3399 PX6, ekranem IPS.


To już można mieć poniżej 400USD, a ten mój zestaw jak się policzy to może być trochę mniej niż połowa tego, sam się do tego przymierzam, ale jakoś łatwiej mi się wydaje po kilka, kilkadziesiąt USD niż pójść od razu na grubo. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi tak samo. Poza tym mam cic ale i tak się wstrzymam z zakupami bo prawdopodobnie będę mieć combox od kolegi w dobrej cenie jeśli tylko postawi Evo na nogi w e60


Jedyne co myślałem kupić to i tak wzmacniacz sygnału i wejście aux które odpisałeś

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.