Skocz do zawartości

Radio professional vs business


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Różnice w radiach bez nawi:

 

Radio BMW Business CD

4-kanałowy wzmacniacz, antena typu diversity, wejście Aux-In, funkcja wyszukiwania stacji, odtwarzacz płyt CD, sześć głośników ( 4 głosniki wysokotonowe i 2 centralne głośniki niskotonowe pod fotelami przednimi), automatyczna regulacja głośności

Radio BMW Professional

zakres funkcji jak w BMW Business CD, ponadto dekoder plików MP3

 

Różnice w radiach z nawi:

 

Wszystko tak jak w radiach bez nawi i ponadto:

 

System nawigacyjny Business

(z doma tunerami , napędem DVD, kontrolerem iDrive i dekoderem plików MP3). Trasa wyświetlana jest w postaci strzałek na 6,5-calowym wyświetlaczu graficznym

System nawigacyjny Professional

(z doma tunerami , napędem CD i DVD, kontrolerem iDrive i dekoderem plików MP3), 8,8-calowy wyświetlacz graficzny ze wskazaniem mapy lub strzałek

 

Trochę późno ale lepiej niż wcale :8)

I może komuś innemu się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w radiach bez nawi:

 

Radio BMW Business CD

4-kanałowy wzmacniacz, antena typu diversity, wejście Aux-In, funkcja wyszukiwania stacji, odtwarzacz płyt CD, sześć głośników ( 4 głosniki wysokotonowe i 2 centralne głośniki niskotonowe pod fotelami przednimi), automatyczna regulacja głośności

Radio BMW Professional

zakres funkcji jak w BMW Business CD, ponadto dekoder plików MP3

 

+ inny wyglad panelu czolowego :mrgreen: :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ inny wyglad panelu czolowego :mrgreen: :mrgreen:

 

No w sumie tak. :roll:

To można jeszcze dodac że Professional posiada wiecej funkcji i ma możliwość zapisania nie do 6 tylko do 12 stacji radiowych. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam radio business cd (bez navi) gdzie:

-mozna zaprogramowac wiecej niż 6 stacji (jest FM1 i FM2 - co daje 12)

-odtwarza mp3

 

wg mnie rożnica jest we wzmacniaczu radia. w business cd przy ustawieniu basow na maxa nadal ich nie ma :(

 

pozdrawiam

Vladi

Edytowane przez hajdut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podobno w niektórych wersjach jest jeszcze głośnik średniotonowy, między wylotami powietrza

na desce rozdzielczej od góry :?:

 

Ja mimo iż mam navi prof. to chyba go nie posiadam bo nie ma tam żadnej siateczki :(

 

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak - w Logic7 jest pośrodku:D.

 

Nie wiem jak Wam na seryjnym Business grają basy i wogóle sprzęt bo według mnie to była/jest klapa. W poprzedniej BMW miałem cały pakiet Hi-Fi professional i to ...grało! W obecnej miałem Navi business (więc i radio jest serii business) i to wogóle nie grało - taka trochę lepsza wersja Safari 5 :D :norty: - jak zobaczyłem jak to jest fabrycznie zainstalowane ,to to nie ma prawa ładnie grać. Kable są po prostu ze sobą połączone do kupy dla wszystkich głośników przednich szybkozłączkami (basy,średnie razem :duh: ). ZAinstalowałem więc zestaw Alpine - jest o niebo lepiej bo to chociaż gra (soprany, średnie, basy) :cool2: ale i tak do HiFi pro jest mu daaaleeko a do HK czy Logic 7 przepaść :mrgreen:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam radio business cd (bez navi) gdzie:

-mozna zaprogramowac wiecej niż 6 stacji (jest FM1 i FM2 - co daje 12)

-odtwarza mp3

 

wg mnie rożnica jest we wzmacniaczu radia. w business cd przy ustawieniu basow na maxa nadal ich nie ma :(

 

pozdrawiam

Vladi

ciekawe jesli odtwarza Tobie mp3 to dlaczego moje nie chce....? na jakich plytach nagrywasz cd czy dvd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajdut

to z mp3 tez mnie zastanawia :roll:

widze że masz wersje po liftingu to może i radio Business jest po lifcie :lol: i dlatego ci odtwarza mp3

ja opisywałem radia z samochodów przed liftu

a co do 12 stacji to ja mam możliwość zapisywania bez FM1 FM2

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Mi rownierz business odtwarza mp3 mam wersje zaraz miesiac przedliftowa. Nagrywam na zwyklej cd mp3 i chula;) plyty dvd nie czyta, i basow tez niestety za bardzo nie slychac jednie co to wibruje mi od nich podloga jak bym jechal po nierownosciach

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale z tego co pamietam radio z zmieniono rok wcześniej podajże w 2007 wtedy różniły się np pokrętami ja mam w całości czrne a wy macie tam wstawki srebrne. To może wtedy wprowadzili mp3.

Najlepiej jakby się wypowiedział ktos z radiem business z roku 2005/6 czy mu czyta mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem zwariowanym melomanem ale lubię jak fajnie gra i przyznaję że u mnie Professional

 

gra co najmniej przyzwoicie

 

a mp3 czyta CD jak i DVD

 

 

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam profesional ale powiem szczerze ze profesjonal to chyba tylko z nazwy.

Zwykłe głosniki, jakies tam basy - lipa jak dla mnie.

Brakuje przede wszystkim gwizdków + zwrotnice+mocniejsze głosniki z tyłu + basowe - wtedy moze by to grało.

Jak dla mnie BMW sie nie popisało.

Ostatnio słuchałem standardowego audio z Hondy Accord nowej - w porównaniu do BMW to przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj panowie, to trzeba było mieć Hifi lub Logic 7 :) Nie narzekajcie, poza tym jest HiFi Alpine Retrofit, i po płaczu. I tak wolę Professional i dłubnąć sobie przy nim np. Retrofit-a niż Honde Accord. Poza tym w Accordzie trzeba radia słuchać, a u nas silników hehehe :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej trójce mam Business z zestawem Alpine i jest fajnie. Do czasu zamontowania rzeczonego zestawu brzmienie było marne.

A tak na marginesie - wydaje mi się, że jeśli auto ma nawigację - niezależnie czy Business czy Professional to radio jest Professional - z całą pewnością tak jest w serii 5.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw nawigacji professional uważam,że seryjne nagłośnienie jest lipne...U innych producentów radia z górnej półki grają znacznie lepiej.Szkoda,że nie montują do BMW firmówek BOSE czy harman kardon.
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze montuja, harman kardon i Nie tylko. To ze masz professional to nic nie znaczy bo w hierarchii BMW masz tylko professional. Jest przecież jeszcze hifi oraz Logic 7 -bajka. A teraz weszło jeszcze jedno, jest wyższe i gra zabojczo.

 

W Range Roverze ( producent BMW) mam Logic 7 i gra nieziemsko, 16 głośników plus subwoofer.

A w Z4 HiFi i tez gra super. Nie narzekajcie tylko zamontujcie hifi alpine retrofit i będzie gitt;)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż radio professional gra trochę lepiej od business nawet z tym samym nagłośnieniem.

 

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=182752 a tu info dla osób zainteresowanych alpinem - bo temat powraca jak bumerang :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@klagosz i @bestb

 

autko po lifcie z 2010r.

radio business czyta mp3 nagrane na kompie na plytach CD, nie czyta DVD

 

ja bym spróbował i włożył na próbę radio professional i porównał brzmienie radia. ale strasza mnie ze trzeba potem przeprogramowac komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.