Skocz do zawartości

Radio professional vs business


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam e87 przed lift, navi business z wyświetlaczem 8,8" CCC idrive i zmieniarka w bagażniku. Teraz wyświetla strzałkowo czy po wymianie na profesional będzie mapa? Czy navi z tej aukcji będzie pasowało?

 

http://allegro.pl/bmw-e87-e90-navi-ccc-polskie-menu-lektor-i6748941260.html

 

 

Data na navi 13.02.2007 nr 9131717 R2 może wystarczy wgrać nowy soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam takie głupie pytanko. W moim BMW nie mam zmieniarki, prawdopodobnie nie mam w nim też poprowadzonych kabli na tył auta tak aby ją podpiąć. Z tego co zdążyłem się zorientować, to podobno niektóre zmieniarki czytają pliki mp3? Jeśli to nie jest prawda to wyprowadźcie mnie z błędu. Do czego zmierzam, chciałbym u siebie mieć ten komfort korzystania z plików w formacie mp3. Na ten moment posiadam jedynie kaseciaka w wersji Reverse (czyli jak mniemam najsłabiej jak się tylko da). Pytań kilka:

1) Czy poprowadzenie kabli na tył auta jest warte zachodu?

2) Czy ktoś montował lub słyszał o montażu zmieniarki w innym miejscu?

3) Jeśli nie zmieniarka, to czy są radia (ori) czytające format mp3? (Odpuszczam na ten moment możliwość kupienia radia z Navi czy na systemie Androida, bo po prostu są dosyć drogie).

 

Innymi słowy jak najlepiej zrobić, aby mieć u siebie możliwość odsłuchu muzyki w formacie mp3 zachowując oryginalne radio? Aha no i z dorabianiem kabelka z AUX to nie jest najlepsze wyjście moim zdaniem - nadal muszę mieć jakiś zewnętrzny odtwarzacz mp3, a tego chcę uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie nie wiem czy dobry temat ale zapytam tutaj.


Posiadam nawigację CCC. Powie mi ktoś czy jak włączam samochód i jest ten główny ekran na wyświetlaczu. Włączam radio i czy za każdym razem żeby przełączyć między zapisanymi stacjami trzeba brać pokrętło w dół? Nie można ustawić tego, że jak się włączy radio to od razu jest pozycja na zapisanych stacjach? Tzn na ustawieniu SET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy dobry temat ale zapytam tutaj.


Posiadam nawigację CCC. Powie mi ktoś czy jak włączam samochód i jest ten główny ekran na wyświetlaczu. Włączam radio i czy za każdym razem żeby przełączyć między zapisanymi stacjami trzeba brać pokrętło w dół (tzn jest na ustawieniu FM/AM/AUX) ? Nie można ustawić tego, że jak się włączy radio to od razu jest pozycja na zapisanych stacjach? Tzn na ustawieniu SET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć. 

Nie mogę nigdzie znaleźć danych dotyczącej mojej wersji audio.

Radio jest professional ale nie czyta mp3 bmw e92 rok 2007.03 

posiadam 6 głośników:

- 2 w drzwiach 

- 2 pod fotelami 

- 2 w tylnych boczkach. 

* nie posiadam wzmacniacza w bagażniku.

Chcialbym sie dowiedziec co moge wlozyc w oryginalne miejsca pod to radio wszedzie sa tylko dedykowane zestawy do wersji ze wzmacniaczem, nigdzie nie moge znalezc zadnego dedykowanego zestawu ani danych jednostki np. Ilość kanałów i moc. Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam. Posiadam zwykłe radio Business w E90 2005r. Chciałbym mieć możliwośc podpięcia pendrive pod usb oraz sparowania telefony przez BT (bo na kierownicy mam do tego przycisk). Co musze zrobić? Czy radio professional ma wbudowany BT oraz wejście USB? Czy Professional lepiej zagra na standardowych głośnikach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Posiadam zwykłe radio Business w E90 2005r. Chciałbym mieć możliwośc podpięcia pendrive pod usb oraz sparowania telefony przez BT (bo na kierownicy mam do tego przycisk). Co musze zrobić? Czy radio professional ma wbudowany BT oraz wejście USB? Czy Professional lepiej zagra na standardowych głośnikach?

 

Professional zagra lepiej.

Bez navi nie wiem jak to jest, ale gdy jest navi to musi być modul TCU 1.5 dla Bluetooth, lub MULF2 HIGH dla USB i BT.

Może być tak ze radio Prof. ma wyjście na USB - gdzies taki kabel widziałem, ale to były chiny a tam wszystko jest możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w jedynce E81 z 2010 roku Radio Professional ktore miało juz w wbudowany modół USB i Bluetooth i nie był już tam zaden zewnętrzny (w bagażniku) modół potrzebny. Oczywiście musisz sobie podpiąć do radia mikrofon aby używac zestau głośnomówiącego Bluetooth i kablem wejscie USB/AUX w podłokietniku.
Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z naglosnieniem Professional. Mianowicie nie mam w ogole basu. Nic a nic.

Według Vin Professional. Zmiana ustawień nic nie daje. Doczytałem że to może być wina jakiegoś wzmacniacza? Czy to z3 nie łapie mi fal radiowych jest jakoś że sobą powiązane? Czy diversity ie ma z dźwiękiem nic wspólnego. Poza tym zauważyłem że mam jakieś kable w zawiasach klapy złamane. Czy to wszystko się że sobą wiąże?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Mam problem z naglosnieniem Professional. Mianowicie nie mam w ogole basu. Nic a nic.

Według Vin Professional. Zmiana ustawień nic nie daje. Doczytałem że to może być wina jakiegoś wzmacniacza? Czy to z3 nie łapie mi fal radiowych jest jakoś że sobą powiązane? Czy diversity ie ma z dźwiękiem nic wspólnego. Poza tym zauważyłem że mam jakieś kable w zawiasach klapy złamane. Czy to wszystko się że sobą wiąże?

Pozdrawiam.

Przełamana wiązka w klapie to powód trudności z łapaniem fal radiowych, a zaraz także otwierania samochodu.


Jeśli chodzi o radio i bas to... jeśli masz opcję 677 - Hifi Professional czyli Logic7 to albo ktoś Ci zajmuał suby, albo problem ze wzmacniaczem - pod warunkiem że w iDrive masz dobrze ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z naglosnieniem Professional. Mianowicie nie mam w ogole basu. Nic a nic.

Według Vin Professional. Zmiana ustawień nic nie daje. Doczytałem że to może być wina jakiegoś wzmacniacza? Czy to z3 nie łapie mi fal radiowych jest jakoś że sobą powiązane? Czy diversity ie ma z dźwiękiem nic wspólnego. Poza tym zauważyłem że mam jakieś kable w zawiasach klapy złamane. Czy to wszystko się że sobą wiąże?

Pozdrawiam.

Przełamana wiązka w klapie to powód trudności z łapaniem fal radiowych, a zaraz także otwierania samochodu.


Jeśli chodzi o radio i bas to... jeśli masz opcję 677 - Hifi Professional czyli Logic7 to albo ktoś Ci zajmuał suby, albo problem ze wzmacniaczem - pod warunkiem że w iDrive masz dobrze ustawione.

 


Według Vin to s609 Navigation Professional.

Gdzie znajdę ten wzmacniacz? Widziałem jakieś niepodpiete wtyczki w bagażniku na środku przy kanapie. Ale czy wzmacniacz nie powinien być gdzieś po lewej stronie?


Jeśli nie ma wzmacniacza to trzeba szukać nowego czy można się wpiac w glosniki inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie jest mały zgrzyt mianowicie nabyłem ostatnio czeskie radio professional z myślą o podmiance z business. Po zamontowaniu i dodaniu do VO $663 wszystko śmiga lecz w głośnikach słychać rytmiczne trzaski co kilka sekund. I teraz pytanie walnięta jest końcówka mocy czy trzeba jeszcze dodatkowo przekodować moduł RAD2 ponieważ jest to prawdopodobnie wersja pod hi-fi (bezpiecznik 15A). Dodam że niemam możliwości tego przekodować bo trzeba do tego kabel icom'a.

nr radia

6512 9242501-01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Orientujecie się czy wymiana z bussines na professional w momencie kiedy posiadam HIFI (S676- są głośniki wysokotonowe i wzmacniacz) również przyniesie jakieś korzyści jeżeli chodzi o jakość dźwięku?

Czy to tylko daje coś jak nie ma w samochodzie wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Orientujecie się czy wymiana z bussines na professional w momencie kiedy posiadam HIFI (S676- są głośniki wysokotonowe i wzmacniacz) również przyniesie jakieś korzyści jeżeli chodzi o jakość dźwięku?

Czy to tylko daje coś jak nie ma w samochodzie wzmacniacza?

Coś poprawi ale nie wiele.


Wzmak w HiFi jest tylko do subów. Reszta ma wyjscie prosto z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Steruje całym nagłośnieniem


https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e87-120d-sha/repair-manuals/65-audio-navigation-information-systems/1snFQJT


Tak więc odpowiadając na swoje własne pytanie nie da. Podłączyłem, słuchałem różnicy nie słyszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nieprawda. Steruje całym nagłośnieniem


https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e87-120d-sha/repair-manuals/65-audio-navigation-information-systems/1snFQJT


Tak więc odpowiadając na swoje własne pytanie nie da. Podłączyłem, słuchałem różnicy nie słyszę

 

Steruje całym ale nie w nagłośnieniu HiFi tylko Basic.

W HiFi masz wzmak do subów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw HIFi niestety suby nie grają (demontowałem fotele) i suby są. Stawiam w takim układzie na padnięty wzmacniacz. Mam pytanie czy ktoś z was ma może do sprzedania taki wzmacniacz ewentualnie wie gdzie można naprawić bądź użyczyć na chwilę w celu podpięcia i sprawdzenia czy to aby na pewno wzmacniacz (teren Małopolska najlepiej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.