Skocz do zawartości

e46 bardzo słaby sygnał z fabrycznej anteny radiowej


spinecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

1/ Gdzie znajde u siebie antene radiowa?

2/ Czy antena jest fabrycznie wzmacniana (mam u siebie niefabryczne radio i mozliwe, ze przejsciowka nie miala wyprowadzonego kabelka do wzmocnienia anteny... ale nie wiem)?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1/ Gdzie znajde u siebie antene radiowa?

2/ Czy antena jest fabrycznie wzmacniana (mam u siebie niefabryczne radio i mozliwe, ze przejsciowka nie miala wyprowadzonego kabelka do wzmocnienia anteny... ale nie wiem)?

 

Pozdr.

 

 

Antena znajduje sie w tylnej szybie , wzmacniacz antenowy w lewym tylnim slupku. Jezeli sie zmienia fabryczne radio na inne nalezy pamietac o jednej sprawie a mianowicie nalezy w orginalnej kostce bmw znalesc bialy kabelek ( +12 V zasilanie wzmacniacza antenowego ) i podlaczyc go do kabelka remote w radiu. Wszystko wtedy dziala jak nalezy :) Najprawdopodobniej przejsciowka nie miala wyprowadzonego kabla , albo pomiales go przy podlanczaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Mam E46 touring z 09.2002. Kupiłem je z radiem kasetowym, ostatnio zakupiłem CD.

Od początku radio słabo odbierało, grała chyba jedna stacja :) Podczas wymiany sprzętu okazało się że antena była podłączona "na krótko" dlatego że wtyczka antenowa to złącze FAKRA, a wejście w radiu to DIN. Problem jest taki, że pomimo podłączenia radia poprzez przejściówkę nadal sygnał jest słaby, kupiłem w końcu przejściówkę do aktywnej anteny z wyprowadzonym kablem do podłączenia zasilania. Po zapięciu przejściówki i podaniu 12V sygnał nareszcie jest, ale jakby przerywany, nie da się tego słuchać. Sygnał wydaje sie być silny, ale jakby pulsował. Dodam że podmieniałem wzmacniacz antenowy i na obu radiach jest to samo. Nie chcę montować innego wzmacniacza, oryginalne naprwdę dają sobie świetnie radę.

 

Jeśli ktoś rozwiązał taki problem, proszę o garść informacji.

 

Pozdrawiam, Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podpiąć pod temat ja mam problem że radio odbiera okey a jak włącze ogrzewanie tylniej szyba to tak jakby antena była bez wzmacniacza .Słabe stacje przestają odbierać a silne charczą nie da się słuchac .

Co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 rok później...

Witam, mam to samo. Raz jest ze przez jakis czas gra wszystko pieknie a po chwili zanika dzwiek z prawej strony lub zanikaja fale na miejscowych stacjach radiowych choc nie jest to tak,ze radio przestaje grac zupelnie - zaczyna poprostu szumiec,jakies zaklocenia, jakby poprostu bylo brak zasiegu. Radio z oryginalnego BMW reverse wymienilem na Kenwood rezultat ten sam. Mam Touringa, szukalem tego wzmacniacza om ktorym tu mowa po lewej stronie bagaznika ale tylko znalazlem jakis modul Siemensa (z tego co zdazylem sie dowiedziec to modul od telefonu. I moje pytanie jak sie dostac do tego modulu antenowego ktory jest pod dachem???,

nie mam pojecia jak sie do tego zabrac niczego nie uszkadzajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.