Skocz do zawartości

tuner bm54 mozliwa naprawa - modyfikacja ?


orlik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiemy trwałość tunerów bm54 a głownie końcówek mocy nie jest duża, o czym mogą tez świadczyć ceny na allegro ( swoja droga trochę przegięte jak za sprzed używany 1200-1500 zł).

 

 

Tym tematem interesuje sie juz jakiś czas, rozmawiałem juz z kilkoma guru elektroniki z Krakowa jednak wszyscy albo sie bali podjąć naprawy albo mówili ze sie po prostu nie da.

 

Obecnie gra mi jedna strona czasem gra druga, ale po jakimś czasie sie rozłącza.

 

Raz rozmawiałem z jednym elektronikiem( niestety wyemigrował), ale mówił ze robił raz taki tuner, ta czarna masa na końcówce odchodzi bez problemu jak sie ja potraktuje palnikiem a końcówki sa w hurtowniach - ale to tylko tyle w tym temacie.

Edytowane przez orlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wiemy trwałość tunerów bm54 a głownie końcówek mocy nie jest duża, o czym mogą tez świadczyć ceny na allegro ( swoja droga trochę przegięte jak za sprzed używany 1200-1500 zł).

 

 

Tym tematem interesuje sie juz jakiś czas, rozmawiałem juz z kilkoma guru elektroniki z Krakowa jednak wszyscy albo sie bali podjąć naprawy albo mówili ze sie po prostu nie da.

 

Obecnie gra mi jedna strona czasem gra druga, ale po jakimś czasie sie rozłącza.

 

Raz rozmawiałem z jednym elektronikiem( niestety wyemigrował), ale mówił ze robił raz taki tuner, ta czarna masa na końcówce odchodzi bez problemu jak sie ja potraktuje palnikiem a końcówki sa w hurtowniach - ale to tylko tyle w tym temacie.

 

Myślę ze jak by ktoś opanował ta sztukę miąłby sporo klientów :P

 

 

Możliwe rozwiązanie znalazłem na forum niemieckim niestety nie znam tego języka, ale z tego, co sie zorientowałem jest sposób na wyprowadzanie sygnału z przed końcówki do złącza rca - co w sumie jest lepszym rozwiązaniem, bo mamy wtedy dowolność w wyborze wzmacniacza

Oczywiście, jeśli to dobrze to zrozumiełem :P

 

http://www.auto-treff.com/bmw/vb/showthread/t-189796.html

 

Tak czy siak myślę ze temat jakimś sposobem da sie rozwiązać...

 

 

Raczej wszystko sie da naprawic... nie ma opcji ze sie nie da.

 

Pozostaje kwestia ceny, oraz tego czy koncowki sa oznaczone, wtedy raczej na 99.9% idzie dokupic, czy sa zamawiane specjalnie, bez oznaczen ( czesto tak sie dzieje w elektronice samochcodowej) wtedy trzeba miec serwisowke.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym ja miałem taki problem jak ty z tym tunerem :) i ... wymieniłem niestety na bm 24 zresztą bm 54 był dołożony do fabrycznej instalacji chyba przez niemca bo były profi przejściówki :) ten bm54 ciągle mam wraz z tymi kostkami więc może i mi uda się go naprawić ?? daj znać czy coś wymyśliłeś.

bo cyfrowe końcówki mocy budziły strach u speców od car audio :) a faktycznie mógł bym założyć bm 54 :cool2:

Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym ja miałem taki problem jak ty z tym tunerem :) i ... wymieniłem niestety na bm 24 zresztą bm 54 był dołożony do fabrycznej instalacji chyba przez niemca bo były profi przejściówki :) ten bm54 ciągle mam wraz z tymi kostkami więc może i mi uda się go naprawić ?? daj znać czy coś wymyśliłeś.

bo cyfrowe końcówki mocy budziły strach u speców od car audio :) a faktycznie mógł bym założyć bm 54 :cool2:

 

 

No napewno bede z tym walczyl ale bede mial do was prosbe , tak jak pisalem nie znam niemieckiego i tekst zrozumilem z tlumacznia google czyli pewnie w 50 % wiec moze ktos by zucil okiem i przetlumaczyl to dokladnie

Moglbym wtedy przekazac to jakiemus specowi z dokladmym opisem moze by cos z tego wyszlo.

 

 

m_snikers

 

jakie roznice sa miedzy bm24 a bm54 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja jest dość oczywista - są 4 miejsca, gdzie trzeba przylutować kabelki sygnałowe do RCA. Masa jest w obudowie, więc nie trzeba ciągnąć osobno. No i po kolei od lewej - przedni lewy, tylny lewy, przedni prawy, tylny prawy.

 

Tylko chyba są z tym jakieś problemy - za słaby sygnał - ale ja słabo po niemiecku szprecham, więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum ,nie jest pokazana naprawa tylko niemiaszki wyprowadzają sygnał sprzed końcówek mocy na dodatkowy wzmacniacz i kable RCA ( po prostu wyprowadzają kable chinc ) tak jak pisze kolega wyżej ziomek miał i tak za mocny wzmacniacz na ten zabieg

 

Co do róznicy BM54 A BM24 podstawowa taka że jedno ma okrągłe piny a drugie płaskie,kolejna taka że jakby ktoś chciał mieć w kabinie monitor 16:9 z CD to musi mieć radio BM 54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum ,nie jest pokazana naprawa tylko niemiaszki wyprowadzają sygnał sprzed końcówek mocy na dodatkowy wzmacniacz i kable RCA ( po prostu wyprowadzają kable chinc ) tak jak pisze kolega wyżej ziomek miał i tak za mocny wzmacniacz na ten zabieg

 

Co do róznicy BM54 A BM24 podstawowa taka że jedno ma okrągłe piny a drugie płaskie,kolejna taka że jakby ktoś chciał mieć w kabinie monitor 16:9 z CD to musi mieć radio BM 54

 

Nie no to ze nie jest to naprawa to można się zorjętować .....

Edytowane przez orlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum ,nie jest pokazana naprawa tylko niemiaszki wyprowadzają sygnał sprzed końcówek mocy na dodatkowy wzmacniacz i kable RCA ( po prostu wyprowadzają kable chinc ) tak jak pisze kolega wyżej ziomek miał i tak za mocny wzmacniacz na ten zabieg

 

Co do róznicy BM54 A BM24 podstawowa taka że jedno ma okrągłe piny a drugie płaskie,kolejna taka że jakby ktoś chciał mieć w kabinie monitor 16:9 z CD to musi mieć radio BM 54

 

Nie no to ze nie jest to naprawa to można się zorjętować .....

 

Ale za to jest jakieś rozwiązanie , bo skoro nikt nie wymienia końcówek mocy to przynajmniej można je jakoś ominąć .Co chyba jest lepszym pomysłem niż naprawa/kupno

 

Pytanie zostaje jedynie czy jeśli wyprowadzi się ten sygnał wystarczy dobrać zmacniacz i będzie hulać :)

 

Powinno hulać ,aby nie za mocny wzmacniacz.Mojego szwagra tez spotkała awaria BM24 ( zanikał bez powodu dzwięk ) wkurzył sie i kupił bm 54 do tego zmiana kostek i wyszło 1400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, prawa strona w ogóle nie gra. BMW e46 2003 z nawigacją mk IV. W jaki sposób wyjąć radio?

 

 

tuner masz z tyłu po lewej stronie (trzeba sciagnac boczek )

 

http://www.wicksta.com/bmw/satnavinstall/images/P1020158_JPG.jpg

 

wlasnie zabieram za to badziewie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Temat trochę stary ale znalazłem w necie widomość że te padniete końcówki można zastąpić przez standardowe TDAxxxx od SGS-thomson lub Philipsa. Jak by tak nad tym posiedzieć to kto wie...byc może te orginalne zalane to nic innego jak zwykłe TDA tyle że nie w obudowie MULTIWATT :?
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te oryginalne są nie do ruszenia są to hybrydy dodatkowa zamontowane do obudowy tak zeby sie wczesniej czy poniej spaliły praktycznie

oryginalna koncowka nie ma chłodznia

 

troche nad tym posiedziałem i udało się od miesiąca ciesze się muzyką z 4 głosników na nowej końcówce Philipsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś rozpiskę wtyczek wchodzących w BM54 ??

Chodzi mi o to, które przewody ida do głośników (+ - razem 8 kabli)...

M.

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś rozpiskę wtyczek wchodzących w BM54 ??

Chodzi mi o to, które przewody ida do głośników (+ - razem 8 kabli)...

M.

 

Sama taki mam , proszę rozpiska :

 

%5B459%3A480%5Dhttp%3A//images39.fotosik.pl/74/d923d7cd05ef190f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelina - dzięki...

 

przy okazji znalazłem rozszerzoną wersję Twojej rozpiski... ;)

LINK

Są w niej opisane PINy C3, C4 i C10 (u Ciebie to B3, B4, B10 i nie są one używane - a tam AUX IN :mrgreen: )

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w niej opisane PINy C3, C4 i C10 (u Ciebie to B3, B4, B10 i nie są one używane - a tam AUX IN :mrgreen: )

 

Zainteresowałeś mnie tym , czy można pod te piny podłączyć zewnętrzne źródło audio ? tylko nie chodzi mi o taki adapter jak napisałeś wyżej tylko czy jest możliwość podłączyć chinche pod te piny ? :) I czy to się będzie dało jakoś uaktywnić ? znalazłam coś takiego :

 

http://www.allegro.pl/item577653302_line_out_aux_in_adapter_audi_seat_skoda_bmw_opel.html

 

ale czy to będzie działać i jak ? Może akurat ktoś już takie założył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałeś mnie tym , czy można pod te piny podłączyć zewnętrzne źródło audio ? tylko nie chodzi mi o taki adapter jak napisałeś wyżej tylko czy jest możliwość podłączyć chinche pod te piny ? ...

 

No z tego co znalazłem i zrozumiałem (link powyżej) to mnie się wydaje, ze właśnie AUX IN daje się tak robić - czyli mogę sobie podłaczyć IPod'a w to miejsce i będzie grało... :mrgreen:

ale nie znam tak dobrze niemieckiego.. :)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to można takie cudo zrobić samemu ?

 

i o co chodzi z tym ? :

 

http://images46.fotosik.pl/82/21a2320461a959d8.jpeg

 

Muszą być przy przewodach takie jakieś bateryjki jak wyżej ?

 

I czy wtedy też trzeba aktywować wejście aux w samochodzie ?

 

pozdro

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się na tym znał ale wydaje się że owy rezystor decyduje o aktywacji AUX gdy zostanie wpięty w piny, a kondensatory (bateryjki :mrgreen: ) są tylko separujące. :hand:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się na tym znał ale wydaje się że owy rezystor decyduje o aktywacji AUX gdy zostanie wpięty w piny, a kondensatory (bateryjki :mrgreen: ) są tylko separujące. :hand:

 

Czyli twierdzisz przyjacielu że wystarczą kabelki chinche i takie bateryjki i ten rezystor ( tylko które to rezystor ? :worried: ) i wtedy pojawia się w autku opcja aux ? :mrgreen:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak twierdzą. Będę to sprawdzał osobiście...może na weekend :? Rezystor 300kOm, na zdjęciu jest widoczny pomiędzy kondensatorami, taki malutki z kolorowymi paskami :mrgreen:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak twierdzą. Będę to sprawdzał osobiście...może na weekend :? Rezystor 300kOm, na zdjęciu jest widoczny pomiędzy kondensatorami, taki malutki z kolorowymi paskami :mrgreen:

 

Ja cię bardzo proszę powiedz mi jeśli możesz w jakich sklepach i gdzie kupić takie bateryjki i taki rezystor ? Tak przykładowo oczywiście to może je gdzieś znajdę te rzeczy i jakoś podepnę (mam nadzieję że trzeba tak podpiąć jak na zdjęciach ) chętnie sprawdzę choćby jutro czy po takim zainstalowaniu tych bateryjek i reszty pokaże się AUX na monitorze :mrgreen: I na pewno z tego zdam relacje :mrgreen:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz w sklepach z częściami elektonicznymi, wydrukuj sobie schemat tego interfejsa a myślę że nawet w zakładach naprawy RTV dostaniesz jak trafisz na miłą obsługę. Koszty....sam nie wiem....zete, dwie :mrgreen:

Sprawdz czy masz taki tuner jak w opisie bo z innymi to niewiadomo czy zadziała. To tak na marginesie :hand:

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.