Skocz do zawartości

BMW wymiana ori głośników celem poprawy jakości nagłośnieni


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

W swojej BMW F11 2011r posiadam system audio wyposażony w głośniki w drzwiach przednich, pod przednimi fotelami, w podsufitce oraz wzmacniacz ukryty w bagażniku z lewej strony. Niestety ale jak wiecie nie gra to zbyt namiętnie i chciałbym coś w tej kwestii zmienić. Ogólnie wpadłem na pomysł żeby wymienić głośniki w drzwiach, pod.fotelani i dołożyć tweterry. Gdzieś w sieci znalazłem opinie że taka podmiana już może poprawić dźwięk z tym że trzeba jeszcze przekierować system chyba z fi fi na stereo czy na odwrót. Co wy sądzicie o takiej modyfikacji. Dodam że nie chce zbyt mocno ingerować w samochód żeby czegoś nie zepsuć. Jakie byście polecili głośniki? Gdzieś czytałem żeby założyć oryginalne Harman Kardon.
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam i podbijamy temat mianowicie. Zdecydowałem się na wymianę głośnikow w swojej f11 na ori zestaw hi-fi bez dołożenia wzmacniacza. Mam tylko pytanko bo puki co wymieniłem głośniki w drzwiach dokładając do nich tweetery a docelowo chce jeszcze wymienić głośniki basowe pod fotelami tylko czekam na przejściówki kostek i jeszcze te w podsufitce. I teraz mam dylemat gdyż uzyskałem informacje, że jeśli dołożę głośniki basowe to najprawdopodobniej dojdzie do spalenia końcówek mocy z uwagi na obniżenie impedancji (cokolwiek to znaczy). Czy ktoś z Was dokładał głośniki i czy napotkał w związku z tym na jakiś problem? Czy faktycznie przy dołożeniu tych basowych grozi mi uszkodzenie radia?
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam i podbijamy temat mianowicie. Zdecydowałem się na wymianę głośnikow w swojej f11 na ori zestaw hi-fi bez dołożenia wzmacniacza. Mam tylko pytanko bo puki co wymieniłem głośniki w drzwiach dokładając do nich tweetery a docelowo chce jeszcze wymienić głośniki basowe pod fotelami tylko czekam na przejściówki kostek i jeszcze te w podsufitce. I teraz mam dylemat gdyż uzyskałem informacje, że jeśli dołożę głośniki basowe to najprawdopodobniej dojdzie do spalenia końcówek mocy z uwagi na obniżenie impedancji (cokolwiek to znaczy). Czy ktoś z Was dokładał głośniki i czy napotkał w związku z tym na jakiś problem? Czy faktycznie przy dołożeniu tych basowych grozi mi uszkodzenie radia?

Może tak być.

Bo... na 2Ohm jeszcze powinno to jakoś działać, ale gdzie one sa równolegle połączone z tymi w drzwiach to już schodzi poniżej.


Dlaczego nie chcesz kupić wzmaka Harmana Kardona z F10 za około 1400zł da radę już wyrwać jak sie dobrze upoluje i głośników HK? Da Ci to najlepszy efekt.


A jesli chcesz bez wymiany wzmaka, to dałbym głośniki w drzwi z E90 (te srebne z TopHiFi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i podbijamy temat mianowicie. Zdecydowałem się na wymianę głośnikow w swojej f11 na ori zestaw hi-fi bez dołożenia wzmacniacza. Mam tylko pytanko bo puki co wymieniłem głośniki w drzwiach dokładając do nich tweetery a docelowo chce jeszcze wymienić głośniki basowe pod fotelami tylko czekam na przejściówki kostek i jeszcze te w podsufitce. I teraz mam dylemat gdyż uzyskałem informacje, że jeśli dołożę głośniki basowe to najprawdopodobniej dojdzie do spalenia końcówek mocy z uwagi na obniżenie impedancji (cokolwiek to znaczy). Czy ktoś z Was dokładał głośniki i czy napotkał w związku z tym na jakiś problem? Czy faktycznie przy dołożeniu tych basowych grozi mi uszkodzenie radia?

Może tak być.

Bo... na 2Ohm jeszcze powinno to jakoś działać, ale gdzie one sa równolegle połączone z tymi w drzwiach to już schodzi poniżej.


Dlaczego nie chcesz kupić wzmaka Harmana Kardona z F10 za około 1400zł da radę już wyrwać jak sie dobrze upoluje i głośników HK? Da Ci to najlepszy efekt.


A jesli chcesz bez wymiany wzmaka, to dałbym głośniki w drzwi z E90 (te srebne z TopHiFi)

 

Nie wiem co teraz robić gdyż głośniki mam, teraz pozyskałem

jeszcze kostki do nich i zakładać czy nie? Nie chciałbym spalić radia. Zastanawiaja mnie tylko zestawy takie zestawy głośników jak np. firmy u dimension gdzie oferują je również pod samo radio. Jak to jest, czy one mają inne parametry i nie ma ryzyka uszkodzenia radia?

Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A więc tak- podmieniłem w swojej f11 zwykle głośniki na te hi-fi. I sprawa ma się tak: najpierw założyłem sredniotonowe z tweeterami na przednie drzwi i słychać poprawę. Dalej dołożyłem również sredniotoniwce z tweeterami w podsufitkę i w sumie spoko. Po tym dołożyłem jeszcze suby i tu rozczarowanie. Suby hi-fi grają dużo słabiej niż te zwykłe stereo. Wydaje się mi że to efekt niskiej mpedacji. No nic w najbliższym czasie po raz kolejny czeka mnie kręcenie foteli u powrót do starych ,,subów". Tak że gdyby ktoś planował tego typu przeróbkę audio bez wzmacniacza to subów nie zmieniamy. No chyba że na 2-wu omowe- być może takie lepiej zagrają.
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A więc tak- podmieniłem w swojej f11 zwykle głośniki na te hi-fi. I sprawa ma się tak: najpierw założyłem sredniotonowe z tweeterami na przednie drzwi i słychać poprawę. Dalej dołożyłem również sredniotoniwce z tweeterami w podsufitkę i w sumie spoko. Po tym dołożyłem jeszcze suby i tu rozczarowanie. Suby hi-fi grają dużo słabiej niż te zwykłe stereo. Wydaje się mi że to efekt niskiej mpedacji. No nic w najbliższym czasie po raz kolejny czeka mnie kręcenie foteli u powrót do starych ,,subów". Tak że gdyby ktoś planował tego typu przeróbkę audio bez wzmacniacza to subów nie zmieniamy. No chyba że na 2-wu omowe- być może takie lepiej zagrają.

Nie wiem ile mają suby stereo bo nigdy nie miałem, ale HiFi ma suby 2Ohm (niebieska naklejka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego te stereo lepiej brzmią? Chyba że za dużo głośników podpiałem i stąd mocniejsze suby hi-fi już nie wyrabiają i słabo grają. Na pewno po weekendzie wlatują suby stereo. I jeszcze zastanawiam się czy nie odpiać tweeterów z sufitu?
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wzbogacony o wiedzę wyjaśniam co następuje. Każdemu polecam podmianę głośnikow zwykłych na te z zestawu hi-fi bez instalacji wzmacniacza. Oczywiście lepiej zrobić to porządnie czyli porządne głośniki, okablowanie i wzmacniacz ale ta moja budżetowa opcja też jest ok. Serio jest duża różnica już po podmianie samych głośników. Ja u siebie podmieniłem głośniki w drzwiach przednich dokładajac tweetery w trojkąty, suby pod fotelami i jeszcze te w suficie.- wszystkie z zestawu hi-fi. Do tego pokusilem się o wygłuszenie matami i pianką boczków przednich oraz samą matą gniazd w które montuje się suby. I tu ważna kwestią- nie zaklejajcie otworu w gnieździe na sub który skierowany jest w stronę progu gdyż on spełnia funkcję bas reflex. Ja tak na początku zrobiłem i nie miałem kompletnie basu. Jeśli komuś zależy na poprawie audio w swojej BMW a chce to zrobić w miarę tanim kosztem to szczerze polecam taki zabieg- nie będziecie żałować. Aha jeszcze jedno u mnie ori kostka pod suba wyposażona jest w 4 piny, z racji tego że suby hi-fi mają wejście na 2 piny to musiałem kupić dedytkowaną przejściówkę. Znajdziecie taka na allegro- cena coś ok. 25 zł sztuka.
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Do zestawu dołożyłem jeszcze głośnik centralny, również hi-fi który podłaczylem pod tylny prawy głośnik - od pasażera. Dźwięk stał się jeszcze bardziej dobitny, głośny i wyraźniejszy. Ogólnie polecam każdemu taki zabieg. Co do samego podłączenia to najpierw sprawdziłem kolor przewodów w tylnym prawym głośniki, a później wpiąłem się przewodami do takich samych kolorystycznie przy kostce od radia i tyle. Całość zabezpieczyłem taśmą. Godzina roboty i po temacie. Jak już pisałem wcześniej zmiana diametralna względem zwykłego stereo.
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.