Skocz do zawartości

Problem z radiem/wyświetlaczem


KPJ15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę w sprawie problemu radia w bmw, (jesli ma to znaczenie to radio z dużym wyświetlaczem i navi, bmw e90 2006r) mam od kilkunastu dni problem, że tak jakby zacina się radio na wyświetlaczu nic nie można zrobić aż w końcu się sam zrestartuje i działa wszystko dobrze, ale jednak wczoraj coś już całkowicie padło cofałem załączyło się okno od czujników parkowania i już tak zostało mimo wrzucenia drive cały czas pokazywało mi się obraz z czujników parkowania, zgasiłem auto odpaliłem i radio z wyświetlaczem już się nie uruchomiło, cały czas czarny ekran i co kilkanaście sekund mrugnie na biało na dosłownie ułamek sekundy i wraca do czarnego, dźwięk z radia nie leci. Auto postało z 13-14 godzin zgaszone i nadal nie reaguje nic. Spotkał się ktoś z podobnym problem bądź ma sposób na rozwiązanie tej usterki?

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety częsty problem jednostek CIC. Poszukaj dobrej firmy która zajmuje się naprawą. Koszt od 500zl w górę.

 

Chodzi Ci raczej o jednostki CCC. Ale faktycznie auta z 2006 roku wyposazone w jednostki Pro, to CCC wiec bardziej niz prawdopodobne wlasciciel tematu ma uszkodzona. W tym przypadku tylko profesjonalna naprawa na dlugi czas pozbedzie sie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Mam E60 z 2004.

Radio business.

Od kilku lat mam znany problem z resetującym się idrive.

Sprawdzałem w inpie i temperatury dla MASK wyglądają tak:

FOT: 42

MOD 4020: 52-64

Wzmacniacz: 36

Wiatrak na radiu się nie włącza.

Dodatkowo ciekawostka - tylny lewy głośnik nie gra. Wyciszanie obu tylnych nie pomaga na zawieszanie się.

Jak ustawię głośność nisko, to wszystko ładnie działa.

Teraz pytanie co z tym zrobić?

Nie chcę na ślepo regenerować radia, zwłaszcza że to może być np popsuty wzmacniacz.

Myślałem że to wina wiatraka na radiu, ale to nie to. Próbowałem zewnętrznym chłodzeniem pomóc radiu ale bez skutku.

Ew kto pomiędzy Łodzią a Warszawą mi to zdiagnozuje i naprawi bez zgadywania i naciągania na koszty?

W Żyrardowie nikt z elektryków się nie chce dotykać do BMW.

Od biedy mogę się sam pobawić, jakby to miały być tylko zimne luty, tylko skąd mieć pewność co pada?

W inpie jest też błąd "E18D Wake Up Device tried to wake up network 3-times without success. (Error_WakeUp_Failed)."

chociaż to niewiele pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam sobie, bo jest nieoczywisty postęp.

Z racji tego że jest gorąco i nie mam gdzie w chłodzie pogrzebać sobie w aucie rozbebeszyłem samochód i tak przez 2 dni jeździłem z kablami na wierzchu i radiem nawet nie przykręconym. I o dziwo radio zaczęło działać i prawie się nie wieszało.

Co skierowało mnie do myślenia że może ono się tylko zwyczajnie grzeje a wiatrak w ogóle się nie załącza.

Więc na szybko podpiąłem stary wiatrak od chłodzenia kieszeni dla dysku twardego do zasilania wzmacniacza/anteny i wszystko ładnie działa - wiatrak startuje przy otwarciu drzwi, wyłącza się minutę po zamknięciu.

Muszę teraz kupić jakiś zastępczy wiatrak i podłączyć go porządnie (a nie na trytytkę jak teraz :) ).

Próbowałem pomierzyć stary wiatrak, ale w moim radiu MASK ciężko się dostać do punktów gdzie można go pomierzyć bez rozbierania radia. Wyszło mi że dostaje napięcie 1.2v, czyli malutko (chyba że zły pin patrzyłem). W każdym razie ciężko się operuje z tyłu radia kiedy jest podłączone do auta.

To jest zwykły wiatrak ze sterowaniem PWM? Jakim modelem można go zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.