Skocz do zawartości

e60 zalączanie wzmacniacza


NEZZA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ktoś wie gdzie najlepiej podłączyć remote od niefabrycznego wzmacniacza w e60 2005?

Mam podłączone pod bezpiecznik od zapalniczki ale audio dziala tylko przy włączonym zapłonie, jak podłącze pod inny bezpiecznik to wzmacniacz jest włączony caly czas.

Nie wiem, moze sie wyłączy po jakims czasie ale nawet po 20min sie nie wyłącza. Mozna zastosowac chyba jakis przekaznik aby odcinal prąd po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki.

Wymienialem wszystkie glosniki na Gladen Audio, nawet mialem woofery pod siedzeniami, o których nie miałem pojęcia, że istnieją - takie jest standardowe audio w e60.

 

Dzieki i pozdrawiam.

 

http://s10.postimg.org/la8hn4nzt/gladen_one201_e60.jpg

http://s10.postimg.org/4xtujnkah/Plad618_e60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod czarny cienki przewodzik od kostki nawigacji, to jest remote które w momencie włączenia daje napięcie do włączenia innych urządzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CIC na emulatorze, oryginalnie bylo Mask. Nie wiem czy jest tam jakas kostka od navi.

Nie bede juz prowadzil nowego przewodu od cic-a do kufra - zbyt problematyczne.

Moze da sie pod cos podpiac w bagazniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam wszystko po podlaczane. Jezeli mial bym przewod pociagniety do bagaznika i tylko niepodlaczony to spoko.

Ale nie bede rozbieral teraz plastikow i paneli aby prowadzic dodatkowy przewod od radia do wzmacniacza, ich wytrzymalosc tez ma swoje ograniczenia(szczegolnie nie chce ruszac panelu maskowania CCC/CIC - drewno, bo juz wiekszosc zaczepow jest polamana) :duh:

 

Nowe wzmacniacze nie potrzebuja tego przewodu "remote" i jak kupowalem glosniki to takze kupilem dedykowany zestaw przewodu radio-wzmacniacz 4 kanalowy do BMW(plug and play), ktory oczywiscie nie mial dodatkowego przewodu na zalaczanie wzmacniacza.

 

Wole juz cos dolozyc/przerobic w bagazniku.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz jakie urządzenia masz w bagażniku, może które urządzenie jest też pobudzane przez przekręcenie kluczyka czy włączenie radia. Wtedy będziesz musiał pościć tylko kawałek kabelka.

Ja u siebie w E92 mam zmieniarkę w bagażniku i do wzmacniacza HiFi pociągnąłem krótki kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam biede w bagazniku, ni zmieniarki (zmieniarka w e60 jest z w schowku) czy gniazda na 12v.

Audio tez mialem standardowe bez wzmacniacza, probowalem z bezpiecznikami od radia, dziala ale wzmacniacz byl aktywny nawet 20min po zamkniecku auta.

Boje sie, ze to mi akumulator bedzie rozladowywalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz tam PDC, lub wzmacniacz antety radiowej, dodatkowo jest też Power Modul.

Może moduł bluetooth ?

Poszukaj a znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze ten wzmacniacz antenowy znajduje sie z tylu w podsufitce:

http://bmwfans.info/parts-catalog/E60/Europe/525d-M57N/R-N/oct2006/browse/audio_navigation_electronic_systems/single_parts_f_antenna_diversity

 

Czy jego przewody lacza sie np. w bagazniku po prawej stronie, jesli tak to pod jaki przewod podpiac sie najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poszukaj na WDS online. Tam sa wszystkie uklady elektryczne. Jak nic nie znajdziesz to daj znac

 

Ps. http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tej elektryki.

 

Po jakim czasie w e60 cala elektryka powinna sie wylaczac od zamkniecia auta?

Mialem podlaczony wzmacniacz pod inny bezpiecznik(np. radia, spryskiwacze swiatel), ale w tedy wzmacniacz byl zalaczony dluzej niz 20min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczylem remote do kabelka wlaczajacego wzmacniacz antenowy. Rzuc okiem na moj post w dziale e90 - dolaczalem nawet zdjecia.

Dziala juz to u mnie jakis czas bezawaryjnie. W ten sposob masz wzmacniacz wlaczony od momentu otwarcia auta, a nigdy nie bedzie wlaczony dluzej niz powinien, nawet przy otwartym samochodzie bez Twojej aktywnosci napiecie tam zniknie po kilku minutach.

To porzadny sposob na rozwiazanie problemu remote.

 

W jednych samochodach ten kabelek idzie z prawej strony auta, a w innych z lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Ci o ten post:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=148090&p=1850285&hilit=+wzmacniacz#p1850285

 

Czyli boczek kanapy tylniej musze sciagnac, mam nadzieje, ze to bedzie po prawej stronie bo jest lepiej.

Moglbys napisac co dokladnie za konektor instalowales i w ktorym miejscu bezpiecznik dales?

Skad bede wiedzial ktory to kabelek jest dokladnie, mam sie sugerowac czarnym kabelkiem?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wez probowke i sprawdz na wtyczce gdzie jest + tak bedzie najlatwiej i najprosciej. Patrzylem na WDS i na prawde ten wzmacniacz jest gdzies ukryty. Znalazlem co prawda wtyczke i caly uklad ale cos nie moge do wiazki dojsc :/

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pewnie chodzi Ci o ten post:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=148090&p=1850285&hilit=+wzmacniacz#p1850285

 

Czyli boczek kanapy tylniej musze sciagnac, mam nadzieje, ze to bedzie po prawej stronie bo jest lepiej.

Moglbys napisac co dokladnie za konektor instalowales i w ktorym miejscu bezpiecznik dales?

Skad bede wiedzial ktory to kabelek jest dokladnie, mam sie sugerowac czarnym kabelkiem?

 

pozdro

 

Tak, to dokładnie tam opisałem.

 

Nie wiem, z której strony to idzie, bo jak czytałem na amerykańskim forum, to pisali, że to powinno być z prawiej strony, a u mnie jest z lewej. Na pewno ma też znaczenie, jaki to typ auta E81, E90, E60...

Nie znam nazwy takiego konektora, ale jest osiągalny w każdym sklepie z częściami elektronicznymi. Dzięki niemu nie trzeba rozcinać kabla, żeby podłączyć do niego inny.

Nie ma innego sposobu, jak podłączyć voltomierz i sprawdzać. Pamiętaj, żebyś nie podłączał do niego jakiegoś odbiornika dużej mocy - nawet na chwilę - w takiej sytuacji trzeba założyć przekaźnik, ale do włączenia wzmacniacza to nie jest konieczne.

Bezpiecznik najlepiej założyć zaraz za miejscem, gdzie pobierasz ten sygnał remote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konektor jest nazywany szybkozłączką. Można to też zanabyć w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi.

Wkładasz w toto dwa przewody, kombinerki, klik i są połączone. :D

Nie ma potrzeby izolować połączenia, bo ten pizdryk jest plastikowy, genialne...

Po ewentualnym demontażu pozostaje drobne nacięcie izolacji, które zwykle w niczym nie przeszkadza.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki Panowie za podpowiedzi i rady.

Jednak nie mialem czasu sie tym zajac a w sumie to jesli chodzi o takie rzeczy to pewnie bym cos zepsol albo spalil.

 

Bylem na wakacjach PL i tam gdzie mieszkalem znalazlem goscia, ktory mi to zrobil(oczywisie odplatnie hehe). Poprowadzil mi przewod prawa strona auta (mam kiere z prawej) od jakiegos modulu, ktory jest za schowiem(tego na okulary) kolo kiery do kufra i teraz wzmacniacz sie zalacza jak wloze kluczyk co jest prawidlowe, wada tego rozwiazania jest brak gonga np. tego jak sie zostawi swiatla wlaczone bo wzmacniacz sie odlacza w momencie wyciagniecia kluczyka i nie ma zadnych juz dzwiekow.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.