Skocz do zawartości

G06 wywala system podczas zmiany utworu


podlew

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

tak jak w temacie - samochód BMW G06, 2021r., polski salon.

Jako, że w nowych X nie ma dysków twardych, jestem zamuszony do słuchania muzyki z telefonu. Łączyłem się przez android auto, ale jakość dźwięku jest wówczas tak paraliżująco słaba, że przesiadłem się na klasyczną drogę, czyli bluetooth, odłączając się całkowicie od android auto (gdzie de facto problem nie występuje). Telefon to Samsung Galaxy Note10+. Gdzie leży problem? Otóż często podczas zmiany utworu (zarówno z poziomu telefonu, jak i samochodu), wywala cały system BMW :D. Centralny ekran staje się czarny, następuje reset i dopiero wtedy leci "następna" piosenka. Używam aplikacji spotify i co ciekawe, nigdy nie wywala systemu, gdy muzyka leci sobie "po kolei", czyli bez mojej ingerencji. Telefon jest na bieżąco aktualizowany, oprogramowanie w BMW jest też raczej najświeższe, bo z listopada ubiegłego roku, chyba że pojawiło się już coś nowszego, o czym nie wiem :). Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam dokładnie ten sam problem w moim G20 330i 2021, próbowałem w Spotify i w Yotube Music mam ten sam problem. Telefon Samsung Galaxy S20. Jak ostatnio podłączyliśmy z bratem jego Xiaomi Mi 9 to na całej trasie nie wywaliło ani razu, a specjalnie przełączaliśmy szybko piosenki, żeby wywalić system.

Dzwoniłem do serwisu i zasugerowano mi aktualizację Androida w telefonie, ale to nie pomogło. Dodawałem kilka razy już telefon, usuwałem etc. Nadal niestety problem występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może to być jakaś przypadłość ze strony oprogramowania samsunga. Może sterowniki bluetooth, może samego androida. Nie planuję zmiany telefonu na razie, więc przesiadłem się po prostu na muzykę z pendrive'a ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam cierpliwie na pierwszą aktualkę w aucie, bo też mam soft z listopada i liczę na poprawę. Dam znać jak to się dalej potoczyło.


PS. podlew zaskoczyła mnie informacja, że w Android Auto jest gorsza jakość. Tego akurat nie mam jak zweryfikować, bo mam wersję bez AA i CarPlay, trochę żałowałem, że tego nie wziąłem w configu. Rozważałem jeszcze, żeby zrobić to sobie u jakiegoś sprawdzonego tunera, ale pierw poszukam na temat tej "jakości" - bo jak rzeczywiście jest gorsza, to odpuszczę też ten temat. Cenne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hej podlew, zrobiłem właśnie aktualkę softu w swoim autku do wersji 03.2021 i na dłuższej kilkugodzinowej trasie ani razu nie wywaliło systemu przy zmianie utworu, a próbowałem go wyłożyć i intensywnie zmieniałem piosenki na kierownicy :) Zatem w moim przypadku pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.