Skocz do zawartości

Match Up7 BMW ma ktoś?


szczerunio

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki poziom pokazuje ci PC-tool przy 3/4 skali głośności?

 

Dziś / jutro nie mam jak, ale piątek ściągnę tool-a, sprawdzę i dam znać - nie montowałem sam tylko u dystrybutora match-a, setup ogarniał na swoim kompie.

 

Czyli dałeś te audio system? Jakie konkretnie głośniki wymieniłeś? Wszystkie w drzwiach, suby też? Centralny? I jestem ciekaw jakiej muzy słuchasz, bo nie każdy sprzęt gra dobrze każdy rodzaj muzy.

Tak, dałem Audio System przód i Match tył - wymieniłem wszystkie: centralny, drzwi, słupki i suby oraz tył. Z muzą to nie trzymam się konkretnego nurtu, o ile w domu leci praktycznie wszystko poza house / techno to w aucie lubię klimaty sprzyjające "dynamicznej" jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie miałem za wiele czasu ale pobawiłem się trochę i wyszło, że nie problem w mocy up7 tylko głośników - mimo że są dużo lepszej klasy i oferują większe możliwości od fabrycznych to jednak to nadal tylko 10-tki i mają swoje ograniczenia.


Wnioski:

1. tym bardziej nie iść sam up7 tylko w połączeniu z wymianą głośników.

2. jak już z nowym zestawem głośników to do rozważenia czy:

- 10-tki = zestawy dedykowane do bmw;

- spróbować w m-ca 10-tek wsadzić coś większego bez ingerencji w auto (może 13-tki by weszły - tego nie wiem);

- ingerować w auto i zrobić "niefabrycznie" ale z pełnym wykorzystaniem możliwości up7;


Nie miałem czasu na dłuższą zabawę z ustawieniami - spróbuję ustalić ile da się wycisnąć na maksa z głośników jakie mam i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszych glosnikow moim zdaniem nie wsadzisz, chyba ze rzezba na maxa

10tka nie jest zla, jesli jest dobrze zgrana z podsiedzeniowym wooferem

zauwaz ze masz wsadzony glosnik odczuwalnie mniejszy rozmiarem niz oryginal - oryginal jest de facto 118mm a Ty masz 100mm

attachment.php?attachmentid=1059790&d=1405446331


jesli wyslesz na 10tki w drzwiach 30W mocy to i tak w aucie bedzie glosno nie do wytrzymania


to co teraz moze Cie trzymac to glosniki albo moc na kanaly pod siedzenia


jesli mozesz, to podeslij swoj plik konfiguracyjny z DSP to mozna wtedy cos zasugerowac - mala zmiana w ustawieniach moze przyniesc wielkie zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki poziom pokazuje ci PC-tool przy 3/4 skali głośności?

Miarka db po prawej stronie pod opóźnieniem czasowym

 

Poniżej prnscr, miarka przy 3/4 głosności, pomiar porusza się w przedziale w przedziale -13 : -32 db

169e332c735efce9med.jpg


Po dzisiejszej zabawie jest faktyczne tak jak piszesz - z głośników idzie wycisnąć więcej i to by mi zupełnie wystarczyło, ale kosztem subów pod siedzeniami.

Dlatego najprawdopodobniej nie będę szukał kompromisów tylko zabuduję jeszcze w bagażniku boczek pod suba 30-tkę i monoblocka (jak na fotce poniżej dedykowana zabudowa suba w boczku do F32 - bagażnik musi mi zostać max funkcjonalny, dlatego nie rozważam skrzyni / tuby), zdejmę trochę mocy z kanałów pod siedzeniami a podkręcę na głośnikach.

bbf40d1099880bb3med.jpg

 

jesli mozesz, to podeslij swoj plik konfiguracyjny z DSP to mozna wtedy cos zasugerowac - mala zmiana w ustawieniach moze przyniesc wielkie zmiany

Podpowiedz jak go zgrać bo nie wiem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewym górnym rogu guzik save and store


Zapisujesz plik na dysk i gotowe że


Z ciekawości - jak głośno słuchałeś muzyki jak skala pokazała tyle głośności? Zwłaszcza że to pokazało wysterowanie przednich kanałów..

(Strasznie wysoko filtry też ustawione)


U mnie przy połowie skali, czyli mniejsze wysterowanie niż u ciebie jest mega głośno....


Głośniki wyglądają na totalnie niewydajne - niska efektywność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nasz pierwszy post na forum. Jesteśmy firmą car audio z w-wy z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży :) www.barieradzwieku.pl


Bardzo chętnie wykonamy gratis montaż (płatność tylko za żużyty sprzęt) wzmacniacza Helix UP7 w zamian za możliwość wykonania dokumentacji zdjęciowej oraz video, którą później wykorzystamy w celach marketingowych w sieci.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany bardzo prosimy o wiadomość prywatną :)


Wojtek Bariera Dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W koncu zalozylem wszystko.


up7 , glosniki gladen one extreme, wzmak mono, sub do bagaznika.


wrazenia....dobrze ze nie kupilem HK bo to przepasc. sprzet wymiata. gra lekko,bez wysilku,czysto,naturalnie. doskonale.


jenyny problem to ze wygluszenie w G20 to po prostu zenada. slychac tak samo glosno wewnatrz jak i na zewnatrz. nawet jak rozmawiam przez telefon to na zawnatrz slychac o czym. podczas montazu nie zalowalem srodkow na wygluszenie drzwi przod i tal ,ale widze i slysze ze musze wykleic cale auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i ja dorzucę swoje (zaległe) 3 grosze. Stwierdziłem, że lepiej wypowiedzieć się, jak trochę pojeżdżę ze sprzętem.


Mam match up7 w F31 od kilku miesięcy. Głośników nie zmieniałem.

Nie korzystałem z predefiniowanych ustawień. Sprzęt został profesjonalnie skalibrowany przez Barierę Dźwięku.


Moje spostrzeżenia:

Zdecydowanie "uaktywnił" się centralny kanał (wykorzystanie centralnego głośnika na desce rozdzielczej). Przez co dźwięk sprawia wrażenie bardziej przestrzennego (szersza scena).

Audio może grać zdecydowanie głośniej niż BMW HiFi - jak dla mnie nawet zbyt głośno. O ile w HiFi mogłem pozwolić sobie na słuchanie na maxa, tutaj przy 80% moje uszy już nie dają rady.

Robiłem testy - stawiając dwie F31 obok siebie, w jednej HiFi, a w drugiej Up7 poza szerszą sceną i głośnością brak wyraźnych różnic między HiFi, a Up7.


PS. nie wiem, jak Wasze doświadczenie z warsztatami, ale podglądając prace Bariery Dźwięku przy innych samochodach i porównując do mechaników, z którymi miałem do czynienia do tej pory przy wszystkich moich autach, to to jest jedyny warsztat, któremu powierzyłbym np. demontaż deski rozdzielczej. Pierwszy raz widziałem, żeby każda demontowana część była pieczołowicie odkładana na oddzielne miejsce na półce, tak aby na pewno jej nie uszkodzić. Do tej pory raczej spotykałem się z praktyką wrzucania jedno na drugie do jakiegoś kartonu albo w róg garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, jestem w trakcie zmiany audio na dedykowane głośniki od focala (przód, centralny oraz woofery) drzwi oraz tapicerka przód wygluszona co polecacie na tył i jak się zabrać za wymianę wzmaka dedykowanego? Słyszałem dobre opinie o alpine dsp 8 kanałowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Jakby ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania nówkę Match UP7 DSP która pasuje (z odpowiednią wiązką) do nowych modułów RAM. U mnie się okazało że mimo że auto jest już z tego roku to mam jeszcze starszą instalację i muszę kupić do mojego match Up BMW ale się zorientowałem oczywiście po upływie 14 dni na wymianę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.