Skocz do zawartości

E63 brak basu po zmianie z CCC na CIC.


Iskariota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem jest taki że w moim e63 nie grają mi głośniki basowe pod fotelami. Myślałem że wzmacniacz albo głośniki sa walnięte ale nic na to nie wskazuje. Problemem może być to że jeden z poprzednich właścicieli wymienił sobie oryginalny CCC na CIC. Domyslam sie że musieli mu coś źle podłączyć i jest teraz jak jest. Kiedy wyjąłem jednostkę oczom moim ukazał sie rozpiernicz z kablami. Jest tu ktoś zorientowany gdzie dokladnie mają być podlaczone basy?

 

Mój system audio to Hifi, czyli 2 midy i tweety na przód, 2 suby pod fotelami, 2 midy z tyłu za zagłówkami i mały wzmacniacz w bagażniku.

Jak wrócę z pracy to wrzucę pare fotek z tymi kablami.

Z vinu wynika ze mam S676 hifi system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba podać do wzmacniacza sygnał - przepięcie kabli w wtyczce cica .

Daj vin - wstawie schematy .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wtyczka na pierwszym zdjęciu jest od poprzedniego monitora , do CCIa jest inny kabel .

Na ostatnim zdjęciu chyba zestaw głośnomówiący bluetooth .

 

Uruchomienie basowych pod siedzeniami

Wtyczka X13813

Piny 3,4,9,10 musisz wypiąć (przewody sygnałowe do wzmacniacza) i połączyć je do przewodów w wtyczce X13812

X13813 X13812

Pin 3 >>>> pin 2 sygnał plus

Pin 9 >>>> pin 6 sygnał minus

Pin 4 >>>> pin 3 sygnał plus

Pin10 >>>> pin 7 sygnał minus

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e63-650i-cou_200601/components-connectors/components/n-amplifiers-controllers-control-units/n38a-ccc-m-ask/YpvQQjj

 

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e63-650i-cou_200601/components-connectors/plug-in-comb-type-solder-connectors/connectors-from-x1/x13820-adapter-616035/1VnYnShxhj

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spoko- po to jest forum

Opisz jak działają basy , ja byłem bardzo zadowolony grały mocniej niż w ORI podłączeniu . Teraz mam logic7 więc jest jeszcze lepiej .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie potrzebujesz żadnych nowych pinów , wyciągasz z kostki te piny które Ci podałem i łączysz je z przewodami .

Schemat

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e63-650i-cou_200601/components-connectors/components/n-amplifiers-controllers-control-units/n38a-ccc-m-ask/tZ1vVIN

 

Kolory

BL - niebieski

BR - brązowy

GE - żółty

GN - zielony

GR - szary

OR - pomarańczowy

RS - różowy

RT - czerwony

SW - czarny

VI - fioletowy

WS - biały

TR - bezbarwny

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma sprawy , też się cieszę że mogłem pomóc .

Niestety jak miałem ten problem to nie było oficjalnego info na ten temat - tylko kontakty gdzie mogą to zrobić za $ . . Przeanalizowałem schematy , podłączyłem i radość .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli auto z fabryki wyjechało z CICem to jest inny wzmacniacz i dźwięk do niego idzie po światłowodzie .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymagało by to więcej przeróbek , w tej chwili do wzmacniacza idą tylko przewody od basowych , wiec musiałbyś tam doprowadzić resztę głośników .

Do durzego wzmacniacza zwykłego lub logic7 potrzebny światłowód - masz go z tylu auta ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej małysz może znowu uda ci się pomóc


Jakiś czas temu musiałem zdjąć boczek drzwi i zauważyłem że bardzo cicho gra lewy przód. Głośnika prawie nie słychać. Nie wiem czy tak było od samego początku czy po prostu na to nie zwróciłem uwagi. Głośnik wyjąłem podłączyłem gdzie indziej i grał normalnie. Jak tylko połącze to pod lewą stronę to gra niemalże niesłyszalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisz coś więcej

Jaki model aut ( najlepiej vin), wersja nagłośnienia , jakieś modyfikacje , doposażenia ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, chciałbym nieco odświeżyć temat. Mam problem ze świeżo zakupionym e60. Mianowicie dźwięk jest strasznie marnej jakości. Nie wiem co majstrował poprzedni właściciel-niemiec, albo handlarz który go sprowadzał ale basu praktycznie nie ma w tym pojeździe. Podaję VIN WBANX71090CS66833

Wychodzi na to że mam navi proffesional i tyle wiem. W bagażniku po lewej stronie mam tylko moduł telefonu, a po prawej tam gdzie aku taką niedużą puszkę. Za chiny nie mogę zlokalizować wzmacniacza audio więc pewnie go nie mam. Czy jak podłączę przewody tak jak jest to opisane w temacie to suby pod fotelami będą lepiej grały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego masz podstawowe nagłośnienie , wszystkie głośniki są sterowane z jednostki CCC ( brak wzmacniacza) .

Przepinanie pinów dotyczy sytuacji zmiany jednostki na CIC - gdy jest wzmacniacz w aucie .

Osobiście polecam ORI nagłośnienie .

1 Poprawa jakości dźwięku jest znaczna po zmianie jednostki na CIC lub NBT

2 Zmiana głośników i dołożenie wzmacniacza Logic7

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak

Logic7

Wszystkie przewody z głośników muszą iść do wzmacniacza (fabrycznie jest w bagażniku) sygnał sterujący idzie po światłowodzie .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobiłem taki manewr. Wydlubalem fotel i podłączyłem się do kabla suba. W bagażnik wrzuciłem skrzynkę z głośnikiem 40cm. Lipa totalna. W kabinie nie słychać basu z bagażnika pomimo prawie wyrywania klapy od cisnienia powodowanego przez subwoofer. W weekend realizuję plan B. Mam zapasowe ori suby spod foteli i zrobię prowizorkę rzucając na szybko kable i glosniki w nogi pasażera podpiete pod wzmacniacz. Jak ta operacja nie przyniesie zamierzonego efektu to poddaję się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.