Skocz do zawartości

Drugie radio w aucie bo potrzeba mocy.


Kady530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !


Na wstępie chciałbym powiedzieć że na elektronice się zbytnio nie znam stąd taki temat.


Generalnie sprawa wygląda tak że w swoim BMW E39 mam oryginalne radio z navi 16:9. Jak wiadomo jakością ono nie zachwyca i przy chęci posłuchania muzyki głośniej ,zamiast grać energicznie ,żwawo to po prostu rzęzi i porównując też z oryginalnym nagłośnieniem w E90 to wypada bardzo kiepsko. Przednie głośniki wymieniłem na Pionierki co nie wiele pomogło bo i tak radio bass itd. przekazuje na tył z tego co się dowiedziałem. W tej sytuacji zazdroszczę tym którzy mają u siebie zwykłe radia bez wyświetlacza navi i mogą włożyć zwykłe radio za jakieś niewielkie pieniądze i w parze z fajnymi głośnikami będzie to ciekawie grało. Mnie niestety nie stać póki co na wydatek około 1500zł na radio z Androidem. I teraz pytanie: Czy da się użyć zwykłego radia w roli wzmacniacza ? Tzn. wymontowałem z mojego byłego auta które wyzionęło ducha ,prawie nowe radio ,które dobrze grało. I zastanawiam się czy da się je wpiąć między oryginalnym radiem a głośnikami ,żeby sygnał na głośniki szedł przez to nie oryginalne radio i wtedy to chyba powinno lepiej zagrać ? Da się to zrobić ? Albo jakoś się wpiąć między procek radia a końcówkę mocy żeby ją pominąć i wykorzystać do tego to nie oryginalne ? Czy zostawić tak jak jest i kupić tubę plus wzmacniacz używki za jakieś 300zł i wpiąć to jakoś pod oryginalne radio ? Wiem ,wiem 100 myśli na minutę ale naprawdę myślę jak to zrobić niskim kosztem żeby to grało sensownie :( Widziałem już podobny temat na forum ale odpowiedzi sensownej nie znalazłem :/ Pomieszane z poplątanym ale chyba jakoś się rozczytacie. Z góry dzięki za pomoc ;) PS. Nie oryginalne schował bym w schowku albo gdzieś pod fotelem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.