Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Panowie mam taki problem z aktualnym softem do mk4 w e53.

Polski język jest zrobiony w miejsce francuskiego czyli na ekranie nawi wszystko jest ok ale na desce rozdzielczej komunikaty są dalej w języku francuskim :/

Czy ma ktoś może soft który zmienia również język na desce rozdzielczej?

Ewentualnie czy ma ktoś soft gdzie język polski jest w miejscu j. angielskiego? Angielski na desce mógłby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.


Mam u siebie soft 4-1/00 niezbyt dobrze spolszczony na francuskim , nie wiem przez kogo bo taki już był jak kupiłem auto (BMW X3 E83 MK4), z tego co doczytałem jest to soft V31.

Moje pytanie jest takie, czy mogę wgrać na niego NAV_SW(v32)OEM i później NAV_SW_YAZA_PL,

czy trzeba inpem resetować navi i wtedy NAV_SW(v32)OEM i NAV_SW_YAZA_PL,

jeżeli tak to jak wykonać taki reset bo szukam i nie mogę znaleźć?


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po włożeniu płyty pojawił się na chwile komunikat The installation program will update your navigation system! później bez paska postępu Update is complete! i wysunęła się płyta,

potwierdzam OK navi się restartuje i nic się nie zmieniło, software się nie wgrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem v29 i jest OK wszystko poszło ładnie dziękuje wszystkim za pomoc.


Ale nie rozumiem jednej rzeczy po instalacji

v29 pokazuje wersje 4-1/91

v32 pokazuje wersje 4-1/00

YAZA pokazuje wersje 4-1/01

a w/g tabeli https://xoutpost.com/articles/all-bmw/navigation/9458-bmw-navigation-system-faq.html

4-1/00 to jest v31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Znaleźć obrazek odpowiedni czyli o takich parametrach:

gif 400x234 głębia: 8 bit

Gotowych obrazów jestb pełno na necie

Potrzebujesz też soft w którym chcesz go zmieniać oraz program navtweak. Ostatnia wersja to navtweak 2.7. Potrzebny też jest program np. ultraISO do edycji obrazów ISO.

Następnie postępujesz tak:

1. Instalujemy UltraISO

2. rozpakowujemy pobrany soft dla navi MK4 i otwieramy obraz "bmw nav_sw.bin" w programie UltraISO

3. szukamy pliku "NAVBOOT" , znajduje sie on w katalogu /V_2/RR/0101/BMWC01S/app_sw i kopiujemy plik na pulpit

5. Odpalamy Navtweak i otwieramy skopiowany plik NAVBOOT, przechodzimy do zakladki IMAGES i nastepnie do rombitmaps

6. Pozycja #14 to nasz ekran startowy, klikamy prawym klawiszem, podmieniamy grafike i zapisujemy plik NAVBOOT

7. Plik przeciagamy z powrotem do programu UltraISO i nadpisujemy go. Nastepnie File -> Save


Teraz już masz przygotowany soft ze swoim logo. Nagrywasz i instalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Siemka.

Zmieniłem w swojej e39 czytnik mk3 na mk4 i mam do Was dwa pytanka.

Czy muszę szukać softu PL pod odpowiedni język jak to jest w mk3? Mam język angielski i niemiecki. Jaki soft polecacie?

Druga sprawa to nie działa na monitorze przycisk INFO. Czy problem może być w tym że czytnik pochodzi z X3 ? Wersja softu to SW 4-1/91

Z góry dzięki za pomoc.


Mała aktualizacja:


W grałem soft Szakal44, wielkie podziękowania dla autora, kawał dobrej roboty, wszystko cacy śmiga.

Niestety przycisk INFO i jak się okazało również Select nie działają. Orientuje się ktoś jak to zakodować programem Navcoder?



Przyciski działają :D

Wystarczy program Navcoder i interfejs vag kkl za 30zeta.

Żeby każdy wiedział o co chodzi z tym kodowaniem to wrzucam fotkę.Interesują nas tylko ustawienia zaznaczone czerwoną ramką. Zaznaczamy odpowiednie pozycje, wpisujemy vin i klikamy Kodowanie nawigacji.

Zakodowałem w nawigacji region czyli Europa ECE, vin, model auta i rodzaj tunera bm.

9ae777da7b93732a.jpg

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przedstawiam Wam mój soft, w pełni stabilny, w pełni spolszczony. Dzień na pełnym i 2 częściach niebiesko zielony, Noc brązowo pomarańczowy. Perspektywa działa oraz Polski lektor, ekran powitalny oryginał BMW:


http://chomikuj.pl/krys009/Polski+Soft+BMW+MK4+Dzie*c5*84+Noc+Oryginalne+LOGO+v32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież autor napisał że kto logo BMW......

Faktycznie, pisze jak wół że oryginalne :D . Może przetestuję.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.