Skocz do zawartości

zamiana jednostki małej CIC na używaną mała CIC


Gutowski

Rekomendowane odpowiedzi

witam! :wink:

wymieniłem jednostkę małą CIC na używaną małą CIC, pomijam fakt, że opcja "nawigacja" jest na szaro, jednak pojawił się problem USB nie znajduje pendrive w opcjach "urządzenia zewnętrzne", najdziwniejsze jest to, że normalnie ładuje telefon z tego portu oraz działa eksport/ import profili kierowców (na pendrive po opcji eksportu tworzy się folder BMW DATA)

Po podpięciu pendriva jest na szaro z komunikatem "niepołączono". Ma ktoś jakiś pomysł? może kolega, który to robił coś źle zakodował? Ten sam pendrive normalnie działał w poprzedniej jednostce.

Druga sprawa da się tego małego CIC'a odblokować żeby navi działała normalnie? Chłopak, który to robił nie poradził sobie z tym. Słyszałem też, że są przypadki, że się tego porostu nie da zrobić. :shock:

Procedura odbywała się w f31 z listopada 2012, jednostka która jest teraz założona pochodzi z f36 z 2013 roku. Wymiana jednostki w celu założenia zegarów 6WA bo moja nie posiadała światłowodu. Mam tylko jedno USB w podłokietniku oraz AUX, który działa normalnie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wyjście z tyłu na USB to jest kremowa kostka - czyli ta funkcja jest, też obstawiam coś nie tak z kodowaniem.

tak miałem oryginalnie nawigację taką samą jak włożyłem czyli mały CIC business , tylko nie miałem światłowodu w swojej żeby założyć zegary 6WA.


Próbowałem różnych pendrajwów, formatowałem je pod win w pracy, u siebie na macu, próbowałem od kolegi pendrajwa, ktory działa mu normalnie w e91.


Jak nie znajdę rozwiązania to po powrocie z wakacji wysyłam to do jakichś magików co twierdzą, że nie ma opcji żeby jej nie odblokować (chodzi o funkcję navi), że nie spotkali się jeszcze z takim przypadkiem, że są upierdliwe jednostki ale napewno odblokują (strasznie pewnie siebie). Sprawdzą też to USB.

Co do odblokowania funkcji navi myślałem też o emulatorze z aliexpress, bo ogólnie jak po włączeniu zapłonu przez chwile ta navi działa, ale jak się połapie po chwili że FSC nie pasuje to się "zaszarza", można nawet przez chwilę odpalić mapę. Właśnie na ali sa jakieś emulatory co działają z NBT i CIC ale nie wiem czy z małym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli typ mapy pozostał ten sam. To wystarczy zestaw naprawczy kodów FSC dla Twojego numeru VIN i mapę da się aktywować bez użycia emulatora.

Wystarczy wyczyścić obecną navi z kodów FSC i wrzucić właściwe dla Twojego numeru VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jakie to ma znaczenie? To w ASO też nie dali by rady zainstalować bo zawsze są nowsze :)

Duże znaczenie przy używanej jednostce.

Kody naprawcze to nie jest kody z roku bieżącego.

Jeśli kod w jednostce jest nowszy, to starszego kodu nie przyjmie

A ASO nie ma możliwości aby jednostkę wyczyścić.


Po wyczyszczeniu jednostki ze starych kodów, problem z importem właściwych znika.

Przerabiałem to w E87 z mCIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakiś inny pomysł niż ze strony BMW?


"Aktualizacja oprogramowania BMW nie jest obsługiwana.

BMW 318D, 2012, WBA3K11000F817684

Aktualizacja oprogramowania BMW nie jest niestety kompatybilna z Twoim pojazdem."

Aktualizację oprogramowania przy pomocy ISTA+ lub ESYS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie lepiej od razu nbt wrzucic???

Ceny pospadały z kodami fsc nie ma problemu samemu można ogarnąć pod swój vin,a o kwestii estetycznej itp już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze lepiej

Ale ale nie chce już kosztów generować. Teraz robię rozrząd 3,5k, ostatnio kupiłem koła, wcześniej cały środek także tego ;) samochód mam pół roku a włożyłem już koło 10 tysięcy do tego NBT to kolejne 3 ;)

Chce żeby działał mi po prostu to co mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.