Skocz do zawartości

BMW e46 navi mk4 czarny ekran po próbie spolszczenia


Wilq59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie, mianowicie mam problem z navi mk4 w moim e46. Podjąłem próbę samodzielnego spolszczenia navi zgodnie z poradnikami z sieci, których znalazłem multum. Znalazłem softa spolszczonego, którego ktoś na jakiejś stronce polecał (SW 4-1-00). Wypaliłem płytę dvd oczywiście z najmniejszą prędkością tak jak jest to wszędzie zalecane (u mnie było to x2- wolniej się nie dało), używając do tego programu Power ISO. Wrzuciłem płytę do napędu w bagażniku (kluczyk w stacyjce na pozycji zapłon), pokazał się ekran który mnie informuje, że będzie wgrywany soft (coś tam, żeby czekać 6 minut). 6 minut nawet nie minęło i wyskoczył komunikat "the inserted CD is defective". Płyta sama nie wysunęła się. Naciskanie przycisku od wysuwania płyty też nic nie dawało. Wyczytałem na tym forum, że konieczne najprawdopodobniej będzie wyjęcie płyty poprzez rozebranie czytnika dvd. Czytnik wymontowałem z auta, płytę wydostałem ze środka, poskładałem i ponownie zamontowałem w aucie.

Nagrałem 4 różne płyty (różnych producentów), za każdym razem to samo (ten sam błąd i wydłubywanie płyty z czytnika). Pobierałem również soft z innych źródeł, to też na nic. Wyczytałem na forum, żeby wgrać jakiś stary soft i potem dograć mu update spolszczony. Wypaliłem płytę z softem V27. Nic to nie dało. Po odczytaniu płyty, navi wyświetla ten sam komunikat, a płytę musiałem wydostać w sposób wyżej opisany.


Mam teraz czarny, ale podświetlony ekran, radio działa normalnie.

Napęd wysuwał płyty zawsze normalnie (były to płyty z mapami).


Prosiłbym o waszą pomoc, co z tym fantem teraz zrobić.


Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj oryginalny soft na nośniku CD - ja zawsze wgrywam 32.0 OEM. Jest to konieczne żeby dokonać jakichkolwiek zmian. Powinno pójść - potem wgraj spolszczony soft także wypalony na nośniku CD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem soft na CD tak jak mi napisałeś, dokładnie był to ten: https://chomikuj.pl/rabus92/BMW+Navi/Mk4+softy*5bv32*5d/NAV_SW+*5bOEM*5d,4837265691.7z(archive)

Niestety ... to też na nic. Nie chce się zainstalować. Znowu pojawił się komunikat "the inserted CD is defective".


Nadal liczę na pomoc. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.