Skocz do zawartości

BWM X5 F15 - konwersja z USA do EU - navi


BaartBarnaba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuje Waszej pomocy. Kupiłem swoją X5 w USA. Model F15.

Udało mi się za pomocą iPada przekonwertować radio do wersji EU oraz zmienić wersję językowa na PL.

Teraz męczę się z nawigacją.


Ściągnąłem navi z chomika "BMW NBT Road Map Europe Europa NEXT 2018-2". Po rozpakowaniu 24 plików winrar mam katalog z 5 folderami (nazwane numerycznie - 1,2,3,4,5) oraz 3 pliki o nazwach "config.nfm", "NBT_ECE_101173.3.111.pkg" i "NBT_ECE_101173.3.111.sig". Wszystko przegrywam na 64GB pendrive.

Wkładam pendrive do złączam USB w schowku i nie dzieje się nic. Próbowałem już z 3 innymi pendrivami - efekt taki sam.


Oryginalnie posiadam wgrane mapy "Road Map NORTH AMERICA Next 2014-2A" kod "NBT_H14202A".


Czy robię coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na F10 nie chciało mi też pendrive na NTFS zobaczyć i po przeformatowaniu ruszyło - nie pamiętam tylko czy tam exfat robiłem, czy fat32 (ale ten chyba na tej pojemności już nie działa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na innym BMW, też X5, też F15 tylko z 11/2017.


Wgrałem na pendrive nawigację BMW Road Map Europe EVO 2018-1 w formatowaniu ExFat, widzi Pendrive tylko wyskakuje mi komunikat


"Urządzenie USB nie zawiera nowszych danych nawigacji" po kliknieciu "ok" wyskakuje komunikat "Podłącz urządzenie USB z prawidłowym kodem aktywacyjnym".

W samochodzie mam mapy "Road Map NORTH AMERICA EVO 2017-2" a navi to NBTevo_L17252l.


Co do wcześniejszego BMW X5 z NBT próbowałem z FAT, próbowałem z ExFat i nie widzi pendrive. Dlaczego sugerujesz, że mapy są nieodpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Na nowszych Evo kod FSC musi być w pliku. Nie zrobisz tego sam.


Co do Twojej nawigacji, to dziwna sprawa. Może ktoś coś namieszał wcześniej. Sprawdzałeś czy w ogóle jednostka główna czyta cokolwiek z pendrive, filmy, mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zmieniłem na ExFat i niestety dalej nie czyta...

 


sprubuj inne usb, inne zrodlo plikow, sprawdz czy sciagnales cala zawartosc danych

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.