Skocz do zawartości

Doposażenie BMW x5 e53 nawigacja kamera i ibus


Chudy318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na samym początku chciałbym się przywitać, robię to tu ponieważ nie znalazłem działu "Przywitaj się ".

 

Założyłem ten temat ponieważ nurtuje mnie brak możliwości odczytywania wartości spalania ,godziny ,dystansu czy też ustawienia z zegara od webasto.

Moje auto to BMW x5 z 2004 , oryginalnie miało duża navi ale brakowało mi kamery i Bluetooth więc zakupiłem radio z alledrogo.Montaz przebiegł dość sprawnie ale pozostał niedosyt.

Pierwszy problem to brak możliwości ustawienia godziny na wyświetlaczu na zegarkach. Drugi to włączenie webasto.

 

Szukałem dużo na różnych forum i znalazłem aplikację o nazwie ibus app Jest to niemiecka appka która kosztuje 25 €

Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze interfejs który kosztuje 30€. Jest ktoś na forum kto ma ta appke i mógłby się wypowiedzieć ? http://www.ibus-app.de/english

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!

 

Ja również posiadam taki system multimedialny zakupiony od naviPremium. W aucie miałem oryginalną nawigację z komputerem i zmieniarką w bagażniku. Auto to E39 z 2002r. System na Androidzie 6.0.1. Generalnie już zamówiłem interfejs od Pana Reslera, w przyszłym tygodniu powinien być u mnie. Z tego co można znaleźć w internecie wygląda na dość prostą sprawę, tylko ciekawi mnie jak to wygląda z kwestią wpięcia się w przewód ibus. Czy to będzie dostępne gdzieś w okolicach radia czy trzeba będzie ciągnąć z bagażnika i znowu pół samochodu rozbierać :lol:

Coś już ruszyłeś w temacie? Możemy połączyć siły :mrgreen: :mrgreen:

 

Masz u siebie kamerę cofania? Gdzie też będzie trzeba wpiąć ten nieszczęsny kabel NTSC? Ja kamery póki co niemam więc nawet do radia nie podłączałem kabla który daje sygnał że zapięty jest wsteczny bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , Jeszcze nie dotarł do mnie interfejs ale z tego co mi się wydaje to ibus będzie można odnaleźć w okolicach kierownicy albo z telefonu. Jak montowalem kamerę u siebie podłączyłem ja bezpośrednio do radia. Auto mam w automacie i automatycznie po wyrzuceniu biegu estetycznego pojawia się obraz z kamery. Odnośnie kamery to radzę zainwestować w jakiś lepszy sprzęt który można zamontować w miejsce lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Kupiłem kamerę z alledrogo za 109zł i wymiary odbiegają od rzeczywistych co doprowadziło na dostanie się wody i kamera padła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.