Skocz do zawartości

Wymiana CCC na stacje multimedialna Android


surfer84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Dosc czesto moge sie spotkac z zaganieniami jesli chodzi o zmiane systemu CCC na CIC

 

przegladajac jednak portal naszych wchodnich MyFriendow, znalazlem taka stacje :

 

https://www.aliexpress.com/item/8-8-Quad-Core-Android-4-4-Vehicle-multimedia-player-For-BMW-Series-3-E90-M3/32838671507.html?spm=2114.search0104.3.16.dfUbv0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10065_10151_10344_10068_10345_10342_10343_10340_10341_10541_10562_10084_10083_10304_10307_10301_10177_10539_10312_10059_10313_10314_10534_10533_100031_10604_10603_10103_10594_10557_10596_10595_10142_10107,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&btsid=d86f99a8-427b-43be-ae30-8ae11a22907d&algo_expid=d395ec9e-8017-413c-b040-d6cc3b813d50-2&algo_pvid=d395ec9e-8017-413c-b040-d6cc3b813d50&rmStoreLevelAB=4

 

Pytanie moje jest takie, czy bedzie to dzialalo z calym samochodem, czy moze bedzie trzeba cos kodowac, czy moze ktos z was juz cos takiego montowal u siebie?

Cena nie jest taka straszna, mapy mozna wgrywac jakie sie chce, wyglada w miare oryginalnie.

 

Nie ukrywam, ze chetnie bym sie skusil

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przecież powyżej masz cały wątek poświęcony temu tematowi :

 

viewtopic.php?f=91&t=272626

 

 

Hmm a czytales ten watek ? widzisz tam e91 ?

Oni dogaduja sie dopiero, ja sie dogadalem juz wczesniej za powiedzmy polowe ceny.

 

Poza tym moze to dziala na innej zasadzie ?!

 

Jesli jest tak jak kolega Jerzy.h69 napisal to jak najbardziej mi to odpowiada.

 

Zamowie, zamontuje i podziele sie doswiadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wklejony powyżej link już nie działa wobec czego pozwolę sobie zadać pytanie w tym wątku.


Chciałbym kupić do swojej F25 nawigację opartą na adroidzie. Pełno tych urządzeń na alliexpress ale moją wątpliwość budzi system operacyjny. Część urządzeń oparta jest o android 4.4 a część już o android 7.1. Oprócz dużo lepszej specyfikacji technicznej urządzeń z andkiem 7.1. ( 2 GB RAM, 32GB ROM, większy dysk zewn. możliwy do współpracy ) mają one także np. mirror link. Słyszałem natomiast, że sam android 7.1. nie jest stabilny i pomimo lepszych ficzerów rekomenduje się urządzenie z andkiem 4.4.


Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytanie kolegi.

Od siebie dodam, że poszukuje takiej stacji do e92 ccc, ale nie model samochodu jest istotny a model navi ponieważ jeśli mamy navi z androidem 7.1 i procesorem px3 i ram 2GB to we wszystkich samochodach będzie działał podobnie.

W internecie znalazłem informację, że niektóre modele strasznie mulą np te z nowszymi androidami i 1GB ram.

Mnie interesują 2 modele:

-android 7.1 procesor px3 4 rdzenie, 2 GB ram i 32GB rom

-android 8.0 procesor px5 8 rdzeni, 4GB ram i 32GB rom

Różnica w cenie to ok 500zł.

Wziałbym ten tańszy, ale nie wiem czy 2GB ramu rozwiązało problem z muleniem. Może ktoś się podzieli doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w necie dokopałem się do recenzji jakiegoś użytkownika, że andek 8.0 z 8-rdzeniowym procesorem jest dużo lepszy. Ja niestety do F25 nie mam możliwości kupna urządzenia z taką specyfikacją więc liczę na wypowiedzi czy ten 4-rdzeniowy daje radę. Na Twoim miejscu kupiłbym natomiast 8-rdzeni i korzystał bo ile razy planujesz zmienić to urządzenie. Szybciej zmienisz auto niż to radio a różnica w cenie nie jakaś kosmiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można chyba wymienić układ scalony na taki z andkiem 8.0 i 8rdzeniami. Widziałem gdzies za 100$. Specjaliści na allegro twierdzą, że dobrze działa tylko ich układ z andkiem 4.4 za 3kpln i bądz tu mądry.

Byłem już zdecydowany kupić tego z androidem 7.1 ale teraz się wacham tym bardziej, że w kwocie dopłaty do 8.0 miałbym jeszcze tuner dvbt i na kamere by wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pochwale się bo zakupiłem androida 8.0 octa core, 4GB ram 32GB rom na tej aukcji https://pl.aliexpress.com/item/Car-Stereo-Radio-Player-GPS-Navigation-for-BMW-5seris-E25-E61-M5-6-seris-E63-E64/32906155874.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.623e5c0fcdck5Z do e92 CCC

Paczka przyszła po 2 tygodniach.

Miało byc z niemiec bez podatków, było z Singapuru 110zł tax.

Otwieram paczke, a tam ekran i moduł osobno. Najpierw się wkurzyłem, a potem myślę sobie może nowe tak ma.

Zabieram się za montaż. Moduł za ekranem się nie mieści, za radiem się nie mieści po około 3 godzinach ciągłe rozbierania ramek i odłączania kabli doszedłem do wniosku, że trzeba demontować schowek.

Zdemontowałem schowek i tam przerzuciłem moduł. W końcu podłączone.

Włączam i sprawdzam dane techniczne, a tu zonk. Anroid 4.4.4 px3 1GB ram i 16GB rom.

Chińczyk zmienił opis aukcji już po mojej wiadomości, że urządzenia miało być w ekranie.A poźniej tylko, że mam podesłąć zdjęcia pomogą.

Testuje urządzenie i niema dźwięku z androida tylko oryginalne radio. Aux i USB w podłokietniku przestało świecić w CCC, a z usb telefon już się nie ładuje.

Podłączałem na wszystkie sposoby łacznie z próbą podłaczenia androida pod aux ale niema dźwieku.

Na dodatek nie działa GPS w androidzie. Nie łapie sygnału. Oczywiście antena podłączona, wyciągałem nawet ją na dwór nic to nie dało.

Potwierdziłem otrzymanie i założyłem spór, zobaczymy co z tego będzie.

Chińczyk ignoruje pytania czemu dostałem inny sprzęt i odpisuje tylko, że mam opisać problem i wysłać zdjęcia.


Jeśli chodzi o obsługe tego urządzenia to idrive można się tylko poruszać w głownym menu, a dotykowe nawigowanie bardzo niewygodne na postuju nie mówiąc już o jeździe.


Jeśli chcecie kupić takie urządzenie to proponuje jednak w Polsce przynajmniej macie gwarancję a tak wysyłka do chin 300zł i nie wiadomo czy wróci.

Ja gdybym kupił w Polsce na firme to wyszedł by mnie 1600zł, a kupiłem u chinczyka bo chcialem mocniejszy i zapłaciłem 2000zł za bubel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i generalnie nie mam problemów. Działa radio, usb, filmy, net, opcjonalny rejestrator jazdy ale nie działa już kamera cofania. Tłumaczenia majfrenda to szczątkowa odpowiedz na 5 zadanych pytań. Ciężki temat ale się nie poddaje. Mi montował serwis.


Ma ktoś pomysł jak zainstalować ta cholerna kamerę cofania ? Do radia wydaje się być podłączone wszystko dobrze a i ekran kompletnie nie reaguje na włączenie wstecznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z dźwiękiem rozwiązałem, trzebabyło przepiąć śwatłowód z oryginalnej kostki do tej z androida.

GPS nie łapie mi sygnału. Może chińczyk mi pomoże.

Mnie najbardziej wkurza, że mogłem kupić zwykłą za 1400zł, a zapłaciłem za octa core 4GB ram a dostałem zwykłą.


Co do kamery cofania, a masz czujniki w aucie? Bo ja narazie nie montowałem kamery, ale po wrzuceniu wstecznego wyskakuje mi ekran z polem do kamery i czujnikami więc info bierze z can.

A jak czytelność ekranu u ciebie? Bo umnie kiepsko, jak lustro w dzień. W starym była dodatkowa szyba pod kątem która eliminowała odbicia ze zwenatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam PDC w swojej X3 wiec nic mi się nie przełącza niestety. Rejestrator jazdy filmujący z przodu jest taki sobie. Generalnie rozpoznasz bryły aut i kolory więc jak Ci ktoś wtargnie na jezdnie to się przyda ale żebyś odczytał z tego zapisu numer rejestracyjny samochodu to nie ma opcji. Przynajmniej ja nie jestem w stanie tego zrobić z poziomu ekranu. Może jak zrzucisz nagranie na laptopa i powiększysz to tak ale tego nie mam jak sprawdzić bo jeszcze nie kupiłem karty pamięci wiec nie nagrywam.


Moja kamera okazała się uszkodzona. Czekam na reakcje majfrenda co teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
A jak czytelność ekranu u ciebie? Bo umnie kiepsko, jak lustro w dzień. W starym była dodatkowa szyba pod kątem która eliminowała odbicia ze zwenatrz.

Naklej folię ochronną antyrefleksyjną na ekran to problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zwróciłem zabawke chińczykowi i zastanawiam się czy nie kupić innej i właśnie największą wadą dla mnie był brak widoczności w dzień. Może faktycznie taka folia by załatwiła sprawę.

 


jak dla mnie lipa, chinskie stacje mają WSZYSTKIE BAJERKI(mirroring, wifi, bluetooth auudio , mozliwosc wgrania dowolnych map) ale slabą jakość , jakosc dzwieku, jakosc wykonania, trwałość itp Wielu klientów skarżylo sie na te stacji, chodz technika idzie do przodu i moze coraz lepsza jakosc robia ;-) Decyzja nalezy do ciebie

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zwróciłem zabawke chińczykowi i zastanawiam się czy nie kupić innej i właśnie największą wadą dla mnie był brak widoczności w dzień. Może faktycznie taka folia by załatwiła sprawę.

Paradoksalnie to chyba lepiej, że dostałeś sprzęt na ANDROIDZIE 4.4 zamiast 8.0, bo wyższy android nie jest stabilny i po prostu źle działa. Tak piszą na stronach firm z USA typu avinusa.com czy 4x4shop z Kanady.

Tylko dlatego oddałeś, że słaba widoczność w dzień? A te pozostałe problemy jak dzwięk, gps ogarnąłeś? Co do chinoli, to ja użytkuję prawie 2 lata EONONA w e46 i nie narzekam.


Cytat:

We skipped selling Android 7.1 due to “Overheating Issues and firmware bugs” and we have never offered them to our market as customer satisfaction is our main goal. Unfortunately we got some reports that some units are even sold By other suppliers with “FAKE ANDROID VERSION”. Our target as before is high quality units and customer service By phone,email or live video chat directly from Canada ( Eastern time 10AM-5PM ).

The new Android 8.1 Version will be delivered by Mid November (Pre order now)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego, czym odsyłałes paczkę Chińczykowi ? Kurier, Poczta Polska ? Ile Cię to kosztowało ?

Wyglada na to, ze ja również będę zmuszony to zrobić bo moje urządzenie nie reaguje w ogóle na kamerę cofania ( sprawdzałem na dwóch sztukach ) i gubi wyjście audio ( zdarza się, ze podczas odtwarzania nawet jednego utworu przestają grać głośniki raz z lewej raz z prawej raz tylu itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kamerę cofania to żółty chinch ma być podpięty pod wejscie ccd-cvbs w radiu, natomiast zasilanie przez przekaźnik (prąd z akumulatora, sterowanie przekaźnikiem ze świateł cofania) i musi działać. Problem robi się jak kamera ma prąd bezpośrednio ze świateł cofania, jest mówiąc potocznie jest poprostu za słaby. Parę takich radyjek już podłączyłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponujesz może jakimś schematem bądź szerszy opisem tego podłączenia ?


Obecnie mam podłączone to tak:

Przy radiu żółty chinch wpięty we wtyczkę o nazwie ccd-cvbs a ten krótszy kabelek wyzwalający, który jest przy chinchu podłączony do ccd-power. Przy światłach cofania mam wpięty do + krótki kabel wyzwalający ten od żółtego chincha oraz + od zasilania kamery. Minus od zasilania kamery mam podłączony do masy idącej do lampy.


Który kabel mam puścić przez przekaźnik ? Przy radiu, przy lampie ? Plus, minus ? Jaki to ma być przekaźnik ?


Z góry sorki za trywialne pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym to zrobił tak jak na tej fotce z elektrody

8377653900_1489856786.png

Chodzi o to żeby kamerka nie była zasilana z lampy tylko z akumulatora. Sygnał z lampy ma tylko wyzwalać zasilenie kamerki z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,

Podłączyłem na próbę zasilanie kamery bezpośrednio z akumulatora i nic to nie dało.


Poniżej zdjęcia jak to wygląda u mnie w chwili obecnej.


Przód, radio:

Chinch żółty podłączony do gniazda CCD-CVBS. Krótki czerwony kabel wyzwalający do kabla CCD-Power. Zgodnie z poniższym zdjęciem.

http://s5.ifotos.pl/mini/IMG0682in_qwhensh.jpg


Tył, lampa wstecznego:

Chinch żółty podłączony do chincha idącego z kamery. Kabel wyzwalający przy chinch`u podłączony do plusa (+) lampy wstecznego.

Kabel plusowy (+) z kamery cofania podłączony do plusa (+) lampy cofania. Na próbę podłączyłem również bezpośrednio do plusa (+) z akumulatora ale nic to nie dało.

Kabel minusowy (-) z kamery cofania podłączony do minusa (-) lampy cofania.

http://s2.ifotos.pl/mini/IMG0693in_qwhenex.jpg


Niestety kamera dalej nie startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli u Ciebie radio nie przełącza się w tryb kamery samoczynnie po wrzuceniu wstecznego (nie uruchamia apki za to odpowiedzialnej) podłączyłbym wszystko w następujący sposób:

-żółte chinche wiadomo do radia( ccd-cvbs) i do kamery

-czerwony kabelek na chinchu od str. Radia na wejście reverse przy radiu, z tyłu na plus od świateł cofania (w tym momencie możesz już sprawdzić czy radio przełącza się w tryb kamery po wrzuceniu wstecznego)

-następnie plus i minus ze światła cofania na przekaźnik pieciopinowy, na jego cefke odpowiedzialna za sterowanie

-minus z akumulatora lub ze światła cofania w sumie to obojętne, jak Ci będzie wygodniej bezpośrednio do kamery na czarny kabelek

-plus z akumulatora na przekaźnik (zworka normalnie otwarta) i z przekaźnika na plus od kamery, tutaj możesz wrzucić również bezpiecznik. Gdy wrzucisz wsteczny zworka normalnie otwarta zamknie się i popłynie prąd na kamerkę. Wszystko powinno działać.

Przekaźnik jest po to żeby kamera działała na włączonym silniku, jak podepniesz bezpośrednio ze światła cofania kamerkę bez przekaźnika to będzie działać tylko na zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.