Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2017


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Piszcie na pw bo ostatnio nie mam czasu śledzić tematów

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Nagrałem na Verbatim'ach +R i -R i nie czyta mi, wcześniej na omegach +R i jakiejś no name też +R i nie czyta nie wiem co jest grane, myślicie, że na Sony będzie działało ?

Szukaj przyczyny gdzie indziej. Ja mam nagrane na DVD-R jakieś firmy esperanza za 1 zł płytka i śmiga jak należy. Dodam, że prędkość nagrywania nawet nie była jakoś specjalnie wolna bo x8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem na Verbatim'ach +R i -R i nie czyta mi, wcześniej na omegach +R i jakiejś no name też +R i nie czyta nie wiem co jest grane, myślicie, że na Sony będzie działało ?

Szukaj przyczyny gdzie indziej. Ja mam nagrane na DVD-R jakieś firmy esperanza za 1 zł płytka i śmiga jak należy. Dodam, że prędkość nagrywania nawet nie była jakoś specjalnie wolna bo x8.

A jaką masz nawigację? jeśli Business z przed 2007 roku to wszystko jasne. Te nawigacje często miewają problemy z czytaniem nagrywanych płyt - wiem to zarówno z własnego doświadczenia jak i z przypadków z forum. Przykład poniżej:

...wyrzuciłem ok 10 płyt zanim w końcu udało mi się nagrać płytę tak aby ten czytnik raczył ją odczytać. W końcu zdenerwowałem się i wymieniłem czytnik na ten z 2007 roku (MASKII - chromowana gałka regulacji głośności i 8 przycisków pod napędem) i wyobraź sobie ze ta czytała bez problemu nawet te płyty których stara nie była w stanie odczytać. Widać ze ten model z przed 2007r na wielkie problemy z czytaniem nagrywanych płyt.
Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

jak to w końcu jest z tą nawigacją? Mam e60 Lci 12/2007 z navi business oraz płytką do niej oryginał Road map europe business 07-2 i postanowiłem zaktualizować trochę mapy. Przeszukałem chyba wszystkie tematy na forum i dalej nie wiem jak to zrobić aby to wszystko pasowało do siebie. Pobrałem z chomikuj bmw road map europe business 2017 (w 3 partach) w formacie rar. Oczywiście wypakowałem part nr 1 ( pozostałe 2 wypakowują się z automatu) i ukazał się obraz ISO, no to otwieram go i widzę 10 plików. Następnie nagrywam na płytkę sony dvd+r te pliki i idę do auta. Tam komunikat że nie może odczytać. To znowu do kompa i nagrywam te same pliki na sony dvd-r i dalej auto nie czyta. Postanowiłem próbować dalej i gdzieś wyczytałem że to obraz w formacie ISO trzeba wypalić na płycie no to zrobiłem to na sony dvd-r i dalej nie hula.

Teraz już nie wiem gdzie zrobiłem błąd. Może trzeba spróbować ze starszą wersja ? 2015? 2016?

 

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić krok po kroku aby wszystko działało ?

 

Programy jakich używałem to nero i power2go

 

Z góry dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nie. Jak masz napęd DVD do map to potrzebujesz mapy do MK4 HIGH. Wersja 2017 jest na forum. Wersja 2018 jest na olx, ale nikt jej jeszcze nie udostępnił. Nie wiem czy nie wychodziły też e39 z napędem CD. Wtedy potrzebujesz mapy do Mk3 na cd. Ostatnia aktualizacja cd była chyba w 2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem na Verbatim'ach +R i -R i nie czyta mi, wcześniej na omegach +R i jakiejś no name też +R i nie czyta nie wiem co jest grane, myślicie, że na Sony będzie działało ?

Szukaj przyczyny gdzie indziej. Ja mam nagrane na DVD-R jakieś firmy esperanza za 1 zł płytka i śmiga jak należy. Dodam, że prędkość nagrywania nawet nie była jakoś specjalnie wolna bo x8.

A jaką masz nawigację? jeśli Business z przed 2007 roku to wszystko jasne. Te nawigacje często miewają problemy z czytaniem nagrywanych płyt - wiem to zarówno z własnego doświadczenia jak i z przypadków z forum. Przykład poniżej:

...wyrzuciłem ok 10 płyt zanim w końcu udało mi się nagrać płytę tak aby ten czytnik raczył ją odczytać. W końcu zdenerwowałem się i wymieniłem czytnik na ten z 2007 roku (MASKII - chromowana gałka regulacji głośności i 8 przycisków pod napędem) i wyobraź sobie ze ta czytała bez problemu nawet te płyty których stara nie była w stanie odczytać. Widać ze ten model z przed 2007r na wielkie problemy z czytaniem nagrywanych płyt.

 

Tak mam z przed liftu, czyli co pozostaje mi kupić tylko oryginał ?

Chyba, że jeszcze spróbować nagrać na Sony -R, bo ta płyta, którą mam oryginalną jeszcze za 2003r to właśnie jest -R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz oddać czytnik do naprawy. Są ludzie w Polsce którzy się tym trudnią.

Jeśli chodzi o oryginał to warto kupić ten po 2007 bo tam czytniki działają już lepiej a poza tym mają już widok mapy (a nie tylko strzałki)

A jeśli nie zależy Ci na zachowaniu oryginalnego wyposażenia i masz trochę funduszy to nie baw się w półśrodki i zainstaluj sobie navi professional.

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz oddać czytnik do naprawy. Są ludzie w Polsce którzy się tym trudnią.

Jeśli chodzi o oryginał to warto kupić ten po 2007 bo tam czytniki działają już lepiej a poza tym mają już widok mapy (a nie tylko strzałki)

A jeśli nie zależy Ci na zachowaniu oryginalnego wyposażenia i masz trochę funduszy to nie baw się w półśrodki i zainstaluj sobie navi professional.

 

Czytnik to mi działa bo starą płytę czyta, szkoda mi wydawać 400 zł na nowy napęd i do tego jeszcze pewnie wgranie softu. Kupię za 50 zł płytę i bedę miał awaryjnie bo i tak jak coś to z nawigacji z telefonu będę korzystną bo pewnie i tak jest lepsza od tej samochodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Panowie DVD 2 wypaliłem na płytce DVD Sony zwykłej. Wszystko śmiga. Problem się zaczyna z nagraniem płyty DVD 1 ( po wypakowaniu 5,25 GB ) Kupiłem Verbatima DVD+R DL 8,5 GB i nie potrafię jej nagrać. Próbowałem różnymi programami. Najlepszy ponoć ImgBurn ( nagrywam wg. instrukcji ) wywala mi błędami. Nagrywarka obsługuję płytki DL. Te same dane ( DVD1 5,25 GB ) próbuję nagrać na zwykłą DVD i nie ma problemu ( proces nagrywania jest nie zaburzony ) lecz jak wiadomo ona ma pojemność 4,7 GB i na tylu się kończy. Proszę o wytłumaczenie jak to ugryźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.