Skocz do zawartości

Doposażenie f10 z 2012/05 w nbt


Milosevic87

Rekomendowane odpowiedzi

Temat troche nieznany, bo niby się da ale mało kto to robił i nikt nie wie za bardzo jak. Nie chodzi mi już tu o samo kodowanie, a o podłączenie, bo nbt wyswietacz jest zasilany z czytnika bezposrednio a do cica prof czy business idzie kostka do wyswietlacza (pradowa). Bez schematów nie jestem w stanie tego przeskoczyć. Reszta kostek plug &play można podłaczyć. Jedynie anteny (gps i fm/am) mają inne wejscia ale to nie problem, bo też da się łatwo obejść. Jakby ktoś z forumowiczów miał dostęp do schematów podłączenia nbt i businessa cic to byłbym bardzo wdzięczny. A później pozostanie mi szukanie kodów fsc, bo na emulatorze nie bardzo mi się widzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi Zafi .On podrzuci ci schematy

Emulator to najlepsze rozwiązanie .Sam chciałem wymienić na NBT ale odpuściłem choć z gościem z którym rozmawiałem byłem już dogadany.Chciałem jeszcze Hifi wrzucić od razu :):)

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator to najlepsze rozwiązanie .Sam chciałem wymienić na NBT ale odpuściłem choć z gościem z którym rozmawiałem byłem już dogadany.Chciałem jeszcze Hifi wrzucić od razu :):)

 

Jaka jest różnica miedzy emulatorem, a kodami fsc? Czy po doposażeniu jest w ogole możliwość kodowania tego mogułu? Czy jest on niedostępny dla np. esysa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W działaniu kody FSC czy emulator jest prawie to samo.

Różnica tylko taka że z emulatorem mapy robisz pod vin z NBT a nie twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po doposażeniu serii F w NBT bez problemu jest widoczny dla esys-a. Można go również kodować. Nawet trzeba aby wyposażenie się zgadzało

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić z comboxem? Bo z tego co się dowiedziałem to nbt ma w sobie, więc trzeba zmostkować światłowód czy cos takiego. No i trzeba przepinować usb, żeby można było mapy wgrać. Jeśli chodzi o samo połączenie to chyba tylko muszę dorzucić kabel sygnałowy/zasilacjący (nbt-wyświetlacz). No i wrzucić emulator wg jego instrukcji. Idrive może zostać stary, więc nie bede potrzebował tbx i zadnych zmian. Jak się mylę to proszę o podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Combox wywalasz i oczywiście zamykasz Most, USB musisz przepiąć, dokupić antenę bluetoth(stara nie działa),radia i zależnie od rocznika być może inne graty.

Idrive może być stary ale cały urok NBT to nowy idrive właśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kup ten element do terminowania połączeń typu MOST --- > 61 13 6 931 507

 

Gdybyś nie podołał przy doposażeniu w NBT, mogę wykonać to kompleksowo bez żadnych emulatorów tylko na custom FSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza próba zakończona fiaskiem (nbt się nie chce wzbudzic). Problem może być w zgw? Bo nic z nim nie robiłem. Podłączyłem bez emulatora, ale dołożyłem kabel zasilająco-sygnalowy (nbt-wyswietlacz), więc wydawało mi się ze się wzbudzi. Comboxa jeszcze też nie odłączałem. Po prostu chciałem zobaczyć czy w ogole odpali nawet bez działania navi. Ktoś ma jakieś pomysły? Problem może być ze nie zakodowałem 609 tylko w FA nadal jest 606?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Can przełożyłeś na CAN2? NBT rusza dopiero po zmianie lub przeprogramowaniu ZGW .

Jak chcesz zobaczyć czy działa możesz wyjąć światłowód z nawi to ruszy, tak dla oka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can 2H z zgw (pin 48) do emulatora, z emulatora do nbt pin 11

Can 2L z zgw (pin 49) do emulatora, z emulatora do nbt pin 9? Nie przepiałem, bo chiałem dla oka zobaczyć czy działa ;)

Programujesz też online? (oczywiście nie za free). A kiedy przeprogramować? Przed wymianą? Czy najlepiej po? Jak przeprogramuje to nie bede miał problemów wrócic do businessa w razie "w"? Napewno przejdzie moj zgw czy lepiej dokupić zgw 02 8sk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Programujesz po założeniu NBT i przepięciu pinów.

Robiłem dwa ZGW i działają ale słyszałem że często się wysypują w trakcie więc jeśli masz możliwość to kup 8SK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.