Skocz do zawartości

E60 wymiana nawigacji na NBT


cdxa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Założyłem sobie jakiś czas temu nbt hu w e60 i mam 2 problemy.


Pierwszy to jaką antenę muszę kupić pod radio DAB czy 2 może są potrzebne? Może jakieś uniwersalne na szybę? Bo w radiu są 2 fakry zielona i żółta do DAB-A jak to podpiąć najlepiej ?


A drugi problem to po dołożeniu logic 7 tylny parktronic jest tak głośno że aż ogłusza jest gdzieś w opcjach w kodowaniu możliwość ściszenia samego tyłu ? Bo przód jest ok. Przewaliłem esysa i nic nie znalazłem takiego do pdc

Amp60 zaktualizowany do najnowszej wersji.


Czy wymiana wzmaka na jakąś wersję z serii F tylko może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szukałeś w google? Po 3 sekundach, pierwszy link i masz rozwiązanie problemu z PDC.

https://www.bimmerfest.com/forums/archive/index.php/t-799458-p-2.html


Dokładnie post:

"Try

AUDIO_SYSTEM_VAR

there are 4 variants, check which one fits to your car. It will fix the loud sound issue."


Koleś ustawił na 2.


Co do " DAB aerial" też trzeba poczytać i jest trochę tego. Masz dwie antenny. Żólta jest do DAB3, zielona do DABL

You can't just enable DAB by only encoding, some hardward are required:


1) HU with DAB tuner, you can check the connector at the back of HU, two connector for DAB will be there (one for Band 3 and one for Band L)

2) change the antenna amplifer and wiring to HU for Band 3

3) change the roof antenna (shark fin) and wiring to HU for Band L (you can skip this step if your country DAB do not run on Band L, i.e. Hong Kong)


DAB L możesz sobie odpuścić, bo z tego co czytałem w Polsce nie ma radia które nadaje w paśmie DAB L, czyli 1452–1492 MHz. Potrzebujesz antene do DAB 3 zrobić. Pasmo 174–240 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czesc,


mam mozliwośc kupienia NBT od F15, komplet i chcialbym ją zamontować w E70.

Ale widzę, że ten moduł nie ma nawigacji. Potrzeba coś dodać aby była aktywna nawigacja?


Pozdrawiam


M.M.

Odpuść sobie i poszukaj od razu id6 z gps (niebieska okrągła wtyczka anteny) do tego potrzebowałbys kombinować z ATM z gps. Nie znam tematu, ale pomoże Ci „niunia i oli” ;-)


A jak chcesz mieć wypas to pokombinuj z wyświetlaczem od g10/11 dotykowym. Mam w E70 i jest o niebo lepiej.

Emulator najlepiej od cargrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam posiadam e60 lci 2008 z ccc, dokupiłem i czeka na montaż już top individual audio i pytanie odnośnie wymiany,

Czy montować cic który został mi po e90 ( dojdzie koszt panelu od cic i zmiana softu) czy sprzedać cic i kupić nbt? Nie będzie problemu z individual audio ? Wzmacniacz jest z 2005r, czy hud i informacje od navi działają na nbt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Audio będzie kompatybilne z NBT ale utracisz znaki nawigacyjne w HUD .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W NBT miałem czysty dźwięk , echo w EVO musiałem zmienić wzmacniacz z modelu F .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.