Skocz do zawartości

BMW E60 pytania od laika


papus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądam to forum od kilku dni w poszukiwaniu map i polskiego menu do E60 mojego ojca, ale za dużo terminologii i za mało jasnych wyjaśnień przez co jestem całkiem zagubiony.

Tata kupił E60 z 2005 roku i męczy mnie teraz żebym coś mu z tą nawigacją zrobił i oto mam kilka pytań:

 

1. Jak rozpoznać którą wersję nawigacji mamy?

2. Czy jest mogę ściągnąć obojętnie mapy professional lub business i obie będą działać?

3. Ściągnąłem DVD 3 (polska) stąd: viewtopic.php?f=91&t=201905 i nagrałem obraz na płytę (DVD+R ofc), ale po włożeniu do napędu (tego na środku deski rozdzielczej, pod ekranem nawi) dostaję komunikat "Disc cannot be read", jakiś pomysł co robię źle?

4. Czytałem, że trzeba czekać 5 minut po włożeniu płyty z mapą, ale u mnie nie wyskakuje, żaden komunikat informujący o tym. Zła płyta?

5. Ostatnie i może najgłupsze pytanie - płytę z mapą wkładać do napędu w schowku od strony pasażera czy do tego pod ekranem?

 

Dziękuję z góry za poświęcony mi czas.

Jeżeli ktoś ma chęć podzielić się linkami do sprawdzonej mapy i instrukcji do wgrania polskiego menu to byłbym już całkiem wdzięczny!

 

PS. Jestem laikiem samochodowym, nie komputerowym :)

 

Pozdrawiam.

 

@EDIT:

Ściągnąłem teraz viewtopic.php?f=91&t=203703 i po włożeniu płyty ekran nawet na nią nie reaguje (żadnego komunikatu) :( Nagrywane na dvd-r prędkością 4x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz duzo o tym na forum.

 

Ale zeby nie bylo ze ja to ten zly ;)

 

Ile masz wejsc na plyt ( czytnikow ) pod panelem klimatyzacji? Jeden czy dwa?

Żeby nie było, że nie szukałem :P Szukałem oczywiście, zarejestrowałem się dopiero jak nie mogłem sobie poradzić ;>

 

Na środku deski rozdzielczej (pod ekranem/wyświetlaczem) znajduje się tylko 1 wejście na płyty. W schowku od strony pasażera jest za to zmieniarka na chyba 6 płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 7 znaków z VINu: CR26910

Szczerze mówiąc to nawet nie pomyślałem, że może nie mieć nawigacji. Przyjąłem, że ją posiada, skoro po przekręceniu kluczyka na monitorku pojawia się komunikat "Insert navigation dvd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 7 znaków z VINu: CR26910

Szczerze mówiąc to nawet nie pomyślałem, że może nie mieć nawigacji. Przyjąłem, że ją posiada, skoro po przekręceniu kluczyka na monitorku pojawia się komunikat "Insert navigation dvd".

 

 

Jesli chcialbys zalozyc nawigacje professional(z wgranym polskim menu oraz lektorem polskim) CCC lub CIC to zapraszamy na www.navibmw.pl tel 504 384 405

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Aby nie zakładać nowego wątku to mam pytanie.

Nie mam w czytniku środkowym płyty z nawigacja i codziennie rano po odpaleniu pojawia się komunikat "Please insert navigation dvd " . ( Zdjęcie zapożyczone z tego forum , komunikat chyba taki sam) :

 

http://images67.fotosik.pl/430/6f8be42870c6293f.jpg

 

Ekran zostaje cały czas ten sam , chyba że wcisnę przycisk od idrive lub pokrętło, wskakuje wtedy ekran z menu i jego opcje:

 

http://www.labcar.eu/galerie/p/polskie-menu-nawigacji-c_96.jpg

 

Po włożeniu nagrywanej płyty navigacji nic się nie zmienia. Czy każde e60 tak ma bez włożonej płyty ? Chciałbym, aby po odpaleniu auta ukazywało się od razu główne menu bez zainstalowanej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.