Skocz do zawartości

[E61] Wymiana CCC navi proffesional - trzeba kodować?


meduz

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety czeka mnie wymiana modułu CCC - Navi Proffesional. Moduł nie daje oznak życia. Moje pytanie dotyczy czy jeżeli wymienie modul CCC na taki z navi profi (moduł o innych numerach) trzeba cokolwik kodować/programować??

 

Obecnie posiadam voice control, bluetooth, bmw on-line itd. czy jeżeli poprostu podepnę inny moduł CCC będą działać wszystki funkcje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po podpięciu modułu zaraz wszystko działa, ponieważ wyposażenie auta z którego pochodzi navi jest zbliżone do mojego. Jednyny mankament który mnie draźni to widok parktornika ( moduł CCC jest z E60 i obrys auta to sedan a ja mam kombi )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
generalnie trzeba kodowac nowego CCC, wszytsko zalezy od wyposazenia Edytowane przez ajlb

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie trzeba kodowac, wszytsko zalezy od wyposazenia nowego CCC

 

Możliwe, że po zainstalowaniu z innego samochodu navi CCC nie będzie działał dzwięk? Wszystko po za tym działa.

Rzecz w tym, że navi była z e93 a teraz jest w e90, ale rocznikowo to samo.

Ile kosztuje takie kodowanie, aby pojawił się dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a czy ktoś się orientuje czy wystarczy dodać $609??

tzn. mam e60 2005-była navi business zmieniłem wszystko oprócz idrive z navi professional....wszystko działa natomiast idrive zachowuje sie jak rozkalibrowany:/ żeby zmienic pozycję w menu muszę obrócić pokrętłem 10razy:/:/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
a czy ktoś się orientuje czy wystarczy dodać $609??

tzn. mam e60 2005-była navi business zmieniłem wszystko oprócz idrive z navi professional....wszystko działa natomiast idrive zachowuje sie jak rozkalibrowany:/ żeby zmienic pozycję w menu muszę obrócić pokrętłem 10razy:/:/:/

 

Ja mam ten sam problem z idrivem. Po wymianie wszystko niby się świeci a idrive nie do końca chodzi. Można tylko naciskać i przesuwać w boki, ale kręcić nie mogę. Klawisz menu też działa bez problemów. Dopiszę, że chodzi mi o e61 z 2006 i navi pro też z 2006 wszystko przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
a czy ktoś się orientuje czy wystarczy dodać $609??

tzn. mam e60 2005-była navi business zmieniłem wszystko oprócz idrive z navi professional....wszystko działa natomiast idrive zachowuje sie jak rozkalibrowany:/ żeby zmienic pozycję w menu muszę obrócić pokrętłem 10razy:/:/:/

 

Ja mam ten sam problem z idrivem. Po wymianie wszystko niby się świeci a idrive nie do końca chodzi. Można tylko naciskać i przesuwać w boki, ale kręcić nie mogę. Klawisz menu też działa bez problemów. Dopiszę, że chodzi mi o e61 z 2006 i navi pro też z 2006 wszystko przed liftem.

 

Mam podobny problem z pokrętłem i-drive. Też jest jakiś rozkalibrowany i jeden skok powoduje wykonanie kilku skoków w menu. Dodam, że mój moduł CCC był naprawiony i został zmieniony soft. Naprawiający próbował mi pomóc przez telefon ale zatrzymaliśmy się na tym błędzie:

 

http://zapodaj.net/ffd484bc692f8.png.html

 

Może ktoś mi doradzić jak rozwiązać ten problem?

 

[uPDATE]

Problem rozwiązałem samodzielnie poprzez zakodowanie naprawionego CCC. Problemem było stare oprogramowanie (INPA, NCS Exper) oraz brak najnowszych plików SP-DATEN.

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
a czy ktoś się orientuje czy wystarczy dodać $609??

tzn. mam e60 2005-była navi business zmieniłem wszystko oprócz idrive z navi professional....wszystko działa natomiast idrive zachowuje sie jak rozkalibrowany:/ żeby zmienic pozycję w menu muszę obrócić pokrętłem 10razy:/:/:/

 

Ja mam ten sam problem z idrivem. Po wymianie wszystko niby się świeci a idrive nie do końca chodzi. Można tylko naciskać i przesuwać w boki, ale kręcić nie mogę. Klawisz menu też działa bez problemów. Dopiszę, że chodzi mi o e61 z 2006 i navi pro też z 2006 wszystko przed liftem.

 

Mam podobny problem z pokrętłem i-drive. Też jest jakiś rozkalibrowany i jeden skok powoduje wykonanie kilku skoków w menu. Dodam, że mój moduł CCC był naprawiony i został zmieniony soft. Naprawiający próbował mi pomóc przez telefon ale zatrzymaliśmy się na tym błędzie:


http://zapodaj.net/ffd484bc692f8.png.html


Może ktoś mi doradzić jak rozwiązać ten problem?


[uPDATE]

Problem rozwiązałem samodzielnie poprzez zakodowanie naprawionego CCC. Problemem było stare oprogramowanie (INPA, NCS Exper) oraz brak najnowszych plików SP-DATEN.

 


wystarczy zakodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

Posępne się pod temat.

W E61 530d 2006 nie mogę wgrać polskiego menu przez NCS, robię wszystko według insteukcji, ale mam błąd.

Coapi 2008.

Jak wchodzę w inpe to CCC win się zgadza z autem, ale z vinu wychodzi, że jest Tv, a w enteritenmen jest tylko FM,AM,CD,dvd,

Czy muszę zakodować CCC na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
co do pokrętła idrive wystarczy w module CAPPL zakodować opcje ZBE na low , jeśli macie zwykłe pokrętło przed liftem które klika a jeśli macie to które się kręci to wystarczy zmienić ZBE na high w CAPPL

 


tak, kwestia kodowania, nie trzeba wymieniać idrive (np. zmieniając nawigacje z malej/duzza lub przed lift /lift itp) -kwestia kodowania

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.