Skocz do zawartości

Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH


Jack79

Rekomendowane odpowiedzi

Malo kto kupowal te mapy, bo kosztowaly majątek.

Cos jest nie tak, skoro masz na szaro navi i nie przyjmuje FSC.[/qu :lol: ote]


Z tego co przeczytałem na zagranicznych forach potrzebne jest zakodowanie nawigacji lub użycie FSC Repair Pack wygenerowanego pod mój VIN.


Czy ktoś z obecnych potrafiłby pomóc mi w wygenerowaniu powyższego pakietu lub odpowiednich plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlatego sie caly czas pytam co sie stalo, ze masz navi na szaro. Nikt ci nie powie, ze to ci pomoże, bo ktos cos namieszał. Czy navi mam ten sam VIN co auto? Moze byc kwestia tego, ze ktos robil retrofit CIC z CCC. Moze padlo stare CIC i wsadzil drugie. Moze dysk padł. Dlaczego jest na szaro to kluczowe pyranie. Samo z siebie nie pada, zeby sie na szaro zrobiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie czytam to i czytam . fakt- przeczytałem jak narazie Tylko 20 stron ;) ale już mi się w głowie kolebie od tej fachowej terminologii i słów których nawet nie mogę zrozumieć ;)

mam e61 z 2007 roku z dwoma otworami na płyty

nie miałem żadnej płyty z mapą .

kiedy włączam navi podaje mi tylko komunikat żebym włożył płytę

Co ja muszę ściągnąć żeby to działało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e61 to odpal na komórce google map i masz nawigację. Bo nawigacja bmw z tamtych lat to jest dramat. A jeżeli jesteś uparty to musisz sobie nagrać płytę na 1 str wątku masz profesional 2019 bo tylko do tego roku wychodziły mapy na ccc. Najlepiej do takiego dinozaura androida wsadzić. Ja tak mam i jestem zadowolony. Można śmiało porównać z id7, tylko nie najtańsze kupuj żeby miało z 8gb ram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !


Jestem w trakcie aktualizowania map w nawigacji CIC z premium 2010 do 2023.

Niestety przy każdej próbie wpisania kodu aktualizacji wyskakuje mi komunikat o błędnym kodzie. Używałem generatora pobranego z chomika, wszystko robiłem według instrukcji.

Gdzie mogę szukać przyczyny niepowodzenia ?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć wszystkim !


Jestem w trakcie aktualizowania map w nawigacji CIC z premium 2010 do 2023.

Niestety przy każdej próbie wpisania kodu aktualizacji wyskakuje mi komunikat o błędnym kodzie. Używałem generatora pobranego z chomika, wszystko robiłem według instrukcji.

Gdzie mogę szukać przyczyny niepowodzenia ?


Pozdrawiam

 

Pisz jak robisz po kolei. Masz "1b" z auta? Co dalej robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wiem, że jestem nowy, przeczytałem cały topic o nawigacji, ale wszyscy tam piszą na poziomie, do którego ja jeszcze nie dorastam.

BMW mam od niedzieli. Jest to 330e z 2016 roku.

Już wiem, że mam parę problemów mechanicznych, ale to się zrobi...

Mam problem z navi.

Wyświetla mi pozycję 0,0,0 (gdzieś na oceanie na zachód od Afryki) i nic się nie zmienia.

Czy problemu szukac w antenie, czy problemem jest soft?

Auto pochodzi z francji.

Connect jest już przepisany na PL.

W informacji na temat mapy mam:

EUROPA

BMW Group

101152.3.215

Road Map EUROPE EVO 2016-1


NBTevo_E16202A

Automatyczna aktualizacja mapy

FR, MC (2019-3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !


Jestem w trakcie aktualizowania map w nawigacji CIC z premium 2010 do 2023.

Niestety przy każdej próbie wpisania kodu aktualizacji wyskakuje mi komunikat o błędnym kodzie. Używałem generatora pobranego z chomika, wszystko robiłem według instrukcji.

Gdzie mogę szukać przyczyny niepowodzenia ?


Pozdrawiam

 

Pisz jak robisz po kolei. Masz "1b" z auta? Co dalej robisz?

 

Po wyciągnięciu pendrive’a z auta pojawiają mi się 2 dodatkowe pliki, 1b.hex oraz fsc.

Następnie poprzez generator zaznaczam plik 1b z pendrive, wybieram odpowiednie mapy, zaznaczam opcje lifetime i finalnie generuje kod. Przy nie zaznaczonej opcji lifetime pojawia się inny kod aktywacyjny, który również nie działa.

Po ukończonej operacji kopiuje zawartość pobranego folderu z mapami na pendrive’a (folder pkgdb oraz plik config.nfm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Nie pierwszy raz aktualizuje mapy ale w E92 z mapami premium nie odczytuje mi USB.

Po rozpakowaniu mam folder NAVD ale usuwam go zeby po odczycie USB był tylko widoczny pkgdb i config.nfm , format USB to fat32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Nie pierwszy raz aktualizuje mapy ale w E92 z mapami premium nie odczytuje mi USB.

Po rozpakowaniu mam folder NAVD ale usuwam go zeby po odczycie USB był tylko widoczny pkgdb i config.nfm , format USB to fat32

 

Przecież już aktualizowałem w E9X z poziomu USB :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem.

W swoim aucie posiadam mapę Road Map EUROPE Next 2018-2.

Pobrałem najnowszą 2023-1 (https://chomikuj.pl/Jack1979/BMW/BMW+Europe+NEXT+2023-1/WEST)

Próbowałem wygenerować klucz lecz w generatorze nie był mojej mapy zaznaczyłem z innego roku, wygenerowałem no i przy próbie aktualizacji wywala błąd o złym kluczu.

Próbowałem kilkukrotnie i nic, na dodatek teraz nie mogę uruchomić nawigacji bo woła kod.

Czy może ktoś pomóc w tej kwesti??

Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak ty to chiales wygenerować? Wyciagnaleś z navi kod DE? I na jego podstawie? Latwiej w przypadku NEXT skorzystac z bnwAICoder. Szybko prosto i tez za darmo. Oczywiscie trzeba miec kabel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za pomocą FSC Generator. Z tym że tam nie było konkretnie wersji mojej mapy i zapewne wygenerował zły klucz. Najgorsze że po 3 próbie zablokowało navi i teraz nie chodzi. Czy idzie jakoś wydobyć kod aby to odblokować? Np BMWicoder??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przeczytaj jeszcze raz to co napisalem tylko tym razem ze zrozumieniem.

Jak genetowales ten kod? Bez wyciagniecia z auta klucza DE nic nie wygenerujesz. Dlatego sie pytam jak to robileś po kolei.

Dlatego ci napisalem zebys skorzystal z bmwAICoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.