Skocz do zawartości

BMW Road Map Europe HIGH 2019


Jack79

Rekomendowane odpowiedzi

Soft z Polskim według mnie yaza jest spoko. Taki używam

https://mega.nz/#!SAIVVILS!hKycS2o6qyxVP8Lb3RGBCl7Y93JgaNQkWA3osnOaJRo

Niestey mapy mam tylko na chomiku i brak czasu na przenoszenie.

 

Spoko, najwyżej ściągnę z chomika :)

Dzięki za polskie menu :cool2:

są jakieś wytyczne co do nagrywania czy normalnie byle czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Aktualizowałem Navigację i pobrałem mapy na 2019 r. Po aktualizacji (soft był niby po polsku) język zmienił mi się na USA do wyboru mam również Francuski. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak zrobić żebym miał język polski z powrotem? Lektora oczywiście tez nie ma polskiego. Nagrana mapa na płytę DVD nie jest czytana przez nawigacje, ktoś wie o co może chodzić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuj wszystkie trzy języki które są w menu pod którymś jest ukryty polski. A że nieczyta DVD to inna sprawa póbuj nagrać na innej płycie np.DVD+RW Verbatim. Mapa 2019 nie mieści się na zwykłym DVD. A jak to nie pójdzie to możliwe że laser nie czyta DVD. I trzeba go wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy bug w tych mapach, a może celowe rozwiązanie?

Małem ten zestaw w ubiegłe wakacje trasa z Polski do Chorwacji.

Ponieważ czasem wpadnę gdzieś po drodze więc navi ustawiam etapami. Pierwszy etap - Budapeszt - bez problemów.

Drugi etap - Zadar - bez problemu. Trzeci... - Dubrownik - no i zdziwienie bo nawigacja obliczyła trasę grubo ponad 1000km. Przeglądam, trasa objeżdża jakimś łukiem BiH (po co, nie wiem). Przeglądam opcje, wyglada wszystko na normalnie ustawione, żadnego unikania itp... Wyłączyłem bo drogę znam. Bezpośrednio przed granicą HR-BIH (Neum) z ciekawości włączyłem znów namiar na Dubrownik, no i znów fura km, trasa wyznaczona objeżdża BIH :-).

Przejechałem te 25km, wjechałem do HR, znów z ciekawości ustawiam navi - bez problemu, prosto na Dubrownik?


Czyżby BIH był dziurą w mapie? Niby piszą, o słabszym pokryciu niektórych państwa ale aż tak? Choćby autostrady albo inne tranzyty nawigacja uwzględniała. Bezpośrednio na mapie drogi były widoczne ale nie były brane pod uwagę przy wyznaczaniu trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może ktoś mi pomóc z tym tematem ? Może coś robię po prostu źle...

DVD+R DL VERBATIM - nagrałem na tę płytę, nie działa...

DVD - RDL Fujifilm 8GB - też nie działa

DVD -RW 4.7 GB też nie działa...


Nagrywałem na programem POWER ISO.

Wkładając płytę ze starą mapą 2018 wszystko działa.

Dlaczego tak jest? Ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagrałem na płyte DVD-RW marki maxell programem imgburn na najniższej prędkości i dalej to samo. Uzyskam od was jakąś konstruktywną odpowiedź ?

 

Jak przeczytasz tematy to połowa osób ma takie problemy wynikające z róznych sytuacji .Nie wiemy co u Ciebie moze być.Moze laser,moze nagrywarka z którejk korzystasz,może źle pobrane pliki,moze mapy niedziałające.Temat rzeka

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
damvxq....do czego ty chcesz tą nawigację, jakie auto,jaki czytnik? DVD+R DL raczej nie zadziała, przynajmniej mi nigdy się nie udało.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Potrzebuje spolszczenie do Navi MK4 w X3 E83 2007. Języki jakie mam obecnie to Angielski Niemiecki i Francuski.

Jaki jest najnowszy spolszczony soft do tego typu navi (fajnie, żeby ekranem początkowym było logo BMW lub X3)?

Tak samo z mapami jakie są najnowsze do pobrania?

Poprosiłbym o coś pewnego i sprawdzonego.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawa z mapami jest słaba, bo 2019 to ostatnia wersja :(

Co do softu, to ja polecam ściągnąć soft yaza. Ekran startowy możesz ustawić sobie jaki chcesz, tylko plik musi być odpowiedni. Edycja samego firmwaru do MK4 jest banalna przy użyciu programu navtweak. Tu masz w sumie wszystko opisane.

https://www.zpost.com/forums/showthread.php?t=69732

Firmware ostatni raz bmw wypuscilo lata temu więc nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego programu NavTweak, robię wszystko według instrukcji i w punkcie gdy przenoszę plik navboot przez UltraISO na Pulpit i chce go otworzyć wyskakuje błąd:


Error loading file C:\.......\navboot:


Failed to open 'C:\.......\navboot': No such file or directory


Wiesz może jak rozwiązać ten problem, co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Z tego co wiem to wszystko śmiga. Ale dla pewności sprawdzam. Kończy mi sie ściągać. Zaraz sprawdzę.


Sprawdzone. Wszystko działa bez problemu. Rozpakowane 7-zip

 

A ja poległem .. mino że nie takie w sumie rzeczy robię codziennie na kompie ;) ..

1. O ile SOFT to spoko sprawa bo pobieramy .. na przykład ( YAZ czy Szakal44 ) wszystko jest w ".rar" a po rozpakowaniu w ".ISO" czyli wypalamy płytę >> dziękuję, do widzenia :mrgreen:


O TYLE Z MAPAMI HIGH to już nie do końca .. :twisted:


2. Pobieram 5 plików z folderu DVD2 ( HIGH )

Pliki mają odpowiednio nazwy :

NAV_DB_21735.7z.001 do NAV_DB_21735.7z.005

Po rozpakowaniu w 7Zip ( najnowszy, pobrany z 7zip.org ) gdzie mamy dwie wersje :

a) stabilna : 7-Zip 19.00 z dnia 21.02.2019

b) alfa : 7-Zip 19.02 z dnia 05.09.2019

Jak na jednej tak na drugiej wersji otrzymujemy PLIK o nazwie :

NAV_DB_21735.7z >>>> czyli ??? Plik po rozpakowaniu ( połączeniu części ) mamy znowu spakowany ?? ".7z" ?

Plik ma około 2,5 GB ... czyli zmienić rozszerzenie na ".iso" i wypalić ?

Coś chyba robię źle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.