Skocz do zawartości

BMW RoadMap Professional 2019 (CCC pro)


luk_byd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


Ściągnąłem te mapy z dwóch różnych źródeł.


Oczywiście chodzi o mapę 3 :)


Nagrywane na kilka płyt Sony DVD+R, Verbatim DVD+R, Verbatim DVD-R i jakieś inne płyty DVD-R lub DVD+R


Niestety na każdej z nich, informacja abym włozył płytę dvd do nawigacji po włączeniu nawigacji ...


Czego to może być wina ?


Nagram zwykły nosnik z muzyką audio na płytę CD, lub na DVD i wszystko działa.


Może ktoś pomóc ?


EDIT : Uprzedzając wypowiedzi wypalałem płytkę ISO Burner oraz NERO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!


Ściągnąłem te mapy z dwóch różnych źródeł.


Oczywiście chodzi o mapę 3 :)


Nagrywane na kilka płyt Sony DVD+R, Verbatim DVD+R, Verbatim DVD-R i jakieś inne płyty DVD-R lub DVD+R


Niestety na każdej z nich, informacja abym włozył płytę dvd do nawigacji po włączeniu nawigacji ...


Czego to może być wina ?


Nagram zwykły nosnik z muzyką audio na płytę CD, lub na DVD i wszystko działa.


Może ktoś pomóc ?


EDIT : Uprzedzając wypowiedzi wypalałem płytkę ISO Burner oraz NERO

 


Kolega rozwiązał już problem u siebie ?

Ja u siebie nagrałem jeszcze raz płytę dvd na najwolniejszym zapisie włożyłem ja do odtwarzacza pomieliło trochę i dalej błąd odczytu ale wszedłem w wyszukaj adres i wskazałem najbliższy i mapa wskoczyła i ją pokazało.

Wydaje mi się ze to wina lasera i może czas na jego wymianę albo czyszczenie ?

- orientuje się ktoś z kolegów jaki tam jest laser , czy to jest wersja LASER SF-HD8 czy wersja SF-HD4 ?? albo inna wersja jeszcze ? same lasery są tanie i można je dostać ale wolałbym kupić już konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zaraz zaczynacie od wymiany lasera.A moze by tak skorzystać z płyty czyszczącej wcześniej ???? Laser zdążysz wymienić zawsze :cool2: :cool2:

 

Niestety dzisiaj użyłem płytę do czyszczenia i dalej to samo nic się nie zmieniło lub muszę to rozebrać i samemu go wyczyścić co niestety wiąże się z poświeceniem temu więcej czasu , możliwe ze to jeszcze jakiś inny problem . Oryginał czyta bez problemu a ta pierwsza nagrywana chodziła przez 4 dni normalnie a potem pojawił się z nią problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zaraz zaczynacie od wymiany lasera.A moze by tak skorzystać z płyty czyszczącej wcześniej ???? Laser zdążysz wymienić zawsze :cool2: :cool2:

 

Niestety dzisiaj użyłem płytę do czyszczenia i dalej to samo nic się nie zmieniło lub muszę to rozebrać i samemu go wyczyścić co niestety wiąże się z poświeceniem temu więcej czasu , możliwe ze to jeszcze jakiś inny problem . Oryginał czyta bez problemu a ta pierwsza nagrywana chodziła przez 4 dni normalnie a potem pojawił się z nią problem.

 

Wg mnie jeżeli oryginalna płyta działa (są to płyty wytłaczane a nie nagrywane) to wszystko jest ok z laserem. U mnie po zamianie na 2018 też nie chciało zaskoczyć. Po zmianie na 2019 pokazywało ponownie że włożono nową wersję, zaskoczyło, za jakiś czas nie widziało, teraz działa już długo, oby nie zapeszyć. Myślę że to taki typ lasera, napędu i trzeba dostosować odpowiednią płytę i odpowiednio nagrać aby laser widział. Zawsze można zobaczyć na oryginale czy działa bo do tego jest przygotowany napęd a nie do naszych podróbek.

Matrix, skoro włożyłeś 2018 to tak jakby nigdy nie było płyty 2019. Całą procedurę uruchomienia musisz powtórzyć od początku (pisałem o tym wcześniej). Życzę cierpliwości. Nawiasem mówiąc widziałem zestawy na Androidzie (wszystko do wymiany) - one czytają wszystko, ale to już spory wydatek.

Edytowane przez IŻIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix

A może potrzebny nowy soft który zaktualizuje napędy. Słyszałem że wgrywając nowy soft do kompa (są firmy specjalizujące się w tym) napędy czytają MP3 itd. Nie chcę podawać firm z wiadomych powodów. Osobiście posiadam E60 i dowiadywałem się na ten temat, są duże możliwości i zmiany w komputerze pokładowym. Może ktoś na forum korzystał z firm i się wypowie jak to wygląda w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e60 masz inną navi.To nie CCC .Nic nowego tu nie wgrasz. Zresztą do e60 oprócz odblokowania mp3 też nic nie ma

Chyba się koledze coś z kodowaniem ogólnie auta pomylilo

Mam CCC proffesional, 2 napędy, duży ekran dzielony na 2 części.... jeżeli wątpisz podeśle zdjęcie

a pisałem o tym,

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=2569531#p2569531

i min. cytuje

"Mask z nawi przed liftem bedzie odtwarzal mp3 po aktualizacji softu.

"Mask" po lifcie kazdy nawet bez nawi odtwarza mp3.

Profesjonal (2 czytniki) Przed liftem bedzie odtwarzam mp3 po aktualizacji softu.

Profesjonal po lifcie odtwarza mp3."


Jeżeli coś będę mógł pomóc to pisz. Przerabiałem temat dogłębnie, jednak wszystkiego nie wiem. Chcę zmienić soft bo nie widzi mi telefonu i takie tam inne rzeczy ale przed zmiana wole popytać czy warto.

Edytowane przez IŻIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T prawda po włożeniu ponownie oryginału z 2018 a potem znowu plyty 2019 pojawił sie komunikat o wykryciu nowej wersji ale potem błąd włóż płytę, dopiero jak wskazałem żeby znalazł najbliższy punkt docelowy to mapa sie pojawiła dziwne to trochę. No ja mieszkam w Irlandii wiec tutaj z jakim kolwiek uaktualnieniem to będzie ciężko . Mapa na razie działa , ale jeżdżę trochę i nie chciałbym żeby mi zgasła w trakcie jazdy , chyba trzeba będzie wozić ze sobą jeszcze mapę 2018 na wszelki wypadek lub ostatecznie kupić znowu oryginał z UK około 30euro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e60 masz inną navi.To nie CCC .Nic nowego tu nie wgrasz. Zresztą do e60 oprócz odblokowania mp3 też nic nie ma

Chyba się koledze coś z kodowaniem ogólnie auta pomylilo

Mam CCC proffesional, 2 napędy, duży ekran dzielony na 2 części.... jeżeli wątpisz podeśle zdjęcie

 

To moje gdybanie było co nie zmienia tego iż do CCC nic nie wgrasz.Bynajmnjej nic co może kogoś uszczęśliwić

To stara navi

Ale jeśli mylę się to poproszę te listę niesamowitych funkcji:):)

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T prawda po włożeniu ponownie oryginału z 2018 a potem znowu plyty 2019 pojawił sie komunikat o wykryciu nowej wersji ale potem błąd włóż płytę, dopiero jak wskazałem żeby znalazł najbliższy punkt docelowy to mapa sie pojawiła dziwne to trochę. No ja mieszkam w Irlandii wiec tutaj z jakim kolwiek uaktualnieniem to będzie ciężko . Mapa na razie działa , ale jeżdżę trochę i nie chciałbym żeby mi zgasła w trakcie jazdy , chyba trzeba będzie wozić ze sobą jeszcze mapę 2018 na wszelki wypadek lub ostatecznie kupić znowu oryginał z UK około 30euro

Czyli zgadza się to co pisałem, pociesze Cię.... zdarza się czasami (zapewne w nieodpowiednim momencie) że jest restart całego zestawu.... tzn. gaśnie wszystko i odpala na nowo. Zdarzyło mi się to ze 2 razy w roku, ale nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesza się lub robi restart to wina padajacej jednostki.Mozva ja wyciągnąć i zobaczyc3w jakim stanie jest wentylatorek z tyłu.Potrafi się zabrudzic nieźle i taki efekt wieszania też będzie

 


Co masz na myśli padającej jednostki , mówisz o DVD ? Poza tą płytą nagraną wszystko działa normalnie na oryginalnej płycie nie ma żadnych problemów , mi chodziło o to ze nie ma żadnych restartów ani czarnego ekranu , tylko błąd tej nagranej płyty ze jej nie widzi . Nie strasz mnie kolego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.