Skocz do zawartości

Wymiana CCC na stacje multimedialna Android


surfer84

Rekomendowane odpowiedzi

A może do tylnej kamery powinienem mieć jakąś aplikację żeby to działało ? U mnie po wrzuceniu wstecznego nie dzieje się nic. Tak jakbym zmieniał biegi z 1 na 2 itd. Nie przełącza się radio w żaden czarny ekran ani nic w tym stylu. Próbowałem podłączenia chinch do chincha, krótkie czerwone kabelki odłączone przy radiu i kamerze, + kamery do + na aku, - kamery do - na aku i nie zmienia to nic. Radio wogóle nie reaguje na wsteczny bieg.


Nie mam przy radiu nigdzie kabla / wtyczki oznaczonej jako Reverse.


Co ciekawe radio nie ma problemu żeby współpracować z rejestratorem jazdy. Tutaj jak otworzę aplikację DVR to wszystko działa poprawnie.


Tylko ta cholerna kamera cofania.


Aha, nie mam czujników cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedyne kable jakie mi pozostają niewykorzystane przy wyjściu z radia to CCD-CVBS ( chinch ), Video Out ( chinch), CCD-Power (kabel), 360• ( kabel do kamer 360 st). Tyle. Podłączałem ten krótki sygnałowy z chincha od kamery do kamery 360 st ale nic nie zmieniło. Radio wogole nie reaguje na wrzucenie wstecznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w stacji android ale u mnie w multimedia video interface trzeba było na jeden przewód dać 12V aby stacja wiedziała, że jest wrzucony bieg wsteczny i dopiero wtedy przełączało ekran na wyświetlanie obrazu z kamery. Może tu również tak to rozwiązano (wcześniej myślałem, że sygnał o wrzuceniu biegu wstecznego jest brany z lini CAN, ale było to błędne założenie). Przewód opisany jako ccd Power - jeśli tam nie ma napięcia po wrzuceniu wstecznego, to proponuję podłączyć 12V i może wtedy urządzenie przełączy się na odbiór sygnału z kamery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w stacji android ale u mnie w multimedia video interface trzeba było na jeden przewód dać 12V aby stacja wiedziała, że jest wrzucony bieg wsteczny i dopiero wtedy przełączało ekran na wyświetlanie obrazu z kamery. Może tu również tak to rozwiązano (wcześniej myślałem, że sygnał o wrzuceniu biegu wstecznego jest brany z lini CAN, ale było to błędne założenie). Przewód opisany jako ccd Power - jeśli tam nie ma napięcia po wrzuceniu wstecznego, to proponuję podłączyć 12V i może wtedy urządzenie przełączy się na odbiór sygnału z kamery.

O tym właśnie pisałem wcześniej, plus światła wstecznego należy podłączyć do radia, możliwe że pod CCD power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do aukcji:

https://s.click.aliexpress.com/e/bcsxSyl7

Na logikę myśląc to właśnie z tego krótkiego, czerwonego kabla wyzwalającego przy chinchu żółtym powinno „wychodzić” napięcie dające przez podłączenie do CCD Power sygnał urządzeniu, że wbity jest wsteczny. Niestety kiepsko u mnie z czasem żeby za dnia rozmontować poraz kolejny ta stacje z deski rozdzielczej. Postaram się jednak to szybko ogarnąć bo temat mnie frustruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w stacji android ale u mnie w multimedia video interface trzeba było na jeden przewód dać 12V aby stacja wiedziała, że jest wrzucony bieg wsteczny i dopiero wtedy przełączało ekran na wyświetlanie obrazu z kamery. Może tu również tak to rozwiązano (wcześniej myślałem, że sygnał o wrzuceniu biegu wstecznego jest brany z lini CAN, ale było to błędne założenie). Przewód opisany jako ccd Power - jeśli tam nie ma napięcia po wrzuceniu wstecznego, to proponuję podłączyć 12V i może wtedy urządzenie przełączy się na odbiór sygnału z kamery.

O tym właśnie pisałem wcześniej, plus światła wstecznego należy podłączyć do radia, możliwe że pod CCD power.

Plus ze światła wstecznego mam podłączony do CCD-Power przez ten krótki czerwony kabelek wyzwalający zintegrowany z kablem przesyłającym wizję z kamery ( chinch - chinch ). Z jakiego miejsca proponujecie wziąć te 12V żeby podać na CCD-Power ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: zmierzyłem i na kablu wyzwalającym dochodzącym do radia mam napięcie ~12V przy włączonym zapłonie. Kabel podłączony do CCD-Power i radio dalej nie przełącza na kamerę. Podłączyłem chincha do innego monitora i kamera działa. Wszystko zatem wskazuje zatem na uszkodzenie radia. Będę go odsyłał Majfrendowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam czy miał ktoś do czynienia z takim sprzętem https://link.do/uQ3Tn ? Android 7.1 2 GB RAM, 32G ROM. Kupiłem i miała być szybka wysyłka z Niemiec, ale oczywiście przedłuża się. A ja zacząłem się zastanawiać, czy to sprawdza się. Standardowo mam w swojej E90 nawigację CCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wg internetów:

7.1 – Wersja testowa !!! tylko na rynek chiński !! niestabilna , nie polecana przez samych PRODUCENTÓW !!!

Informacja ta pojawiła się jedynie na stronie navi premium, nigdzie indziej nie potwierdzona. Mam takie radio w E90, ccc z AliExpress (kupione w listopadzie za 1200zl). Radio na androidzie 7.1 na chwilę obecną działa idealnie. Na początku były małe problemy ale już ogarnięte. Pozatym android ten posiada wsparcie w postaci aktualizacji które pojawiają się średnio co 2 miesiące, trzeba tylko poszukać w necie na zagranicznych forach. W 2018 roku pojawiło się już chyba z 5 aktualizacji, a z każdą coś jest poprawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie na stronie Navi Premium, tylko podałem na poprzedniej stronie źródła. Skoro masz, używasz i jesteś zadowolony to może w końcu coś poprawili tymi właśnie aktualizacjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na Androidzie 7.1 i działa jak dla mnie bez zarzutów. CCC i CIC przy tym to jakieś nieporozumienie :| Rozumiem że CCC zostało zaprojektowane w 2003 roku ? Ale CIC dużo później i mógł być dużo lepszy.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podeśle ktoś link skąd pobrać aktualizacje Androida 7.1 oraz krótki opis jak wykonać ten proces ? Dzięki !

 

PX3_Android7-1_20181128

https://drive.google.com/drive/folde...b0SYl285RLrom8


Link do forum:

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1500481&page=73


Najnowsza aktualizacja:

https://drive.google.com/file/d /1fRY...zxongBfXz/view

Są to aktualizacje do radyjka ccc, android 7.1 PX3. Nie wiem czy zadziałaja na cic.


Pobierasz plik aktualizacji, kopiujesz na sformatowany pendrive, podlaczasz do radyjka, po 10 sek powinien sam się zacząć aktualizować, przynajmniej u mnie tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak właśnie chciałem zrobić ;)

Jedyne tylko zastanawiam sie czy bedzie możliwość przypisania innego odtwarzacza muzyki jako domyślnego (np poweramp). Bo jeśli nie to narazie nie ma sensu tego aktualizowac ;p

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa.. myślałem ze MCU za to odpowiada. Dobrze wiedzieć ze nie bo pewnie bym już kopał :D


Mam kolejne pytanie do wszystkich...


Czy komuś udało się połączyć kablem K+DCAN i aplikacją Torque ?


I kolejna rzecz... Z telefonem po Bluetooth łączy sie bez problemu jednak z odbiornikiem GPS 10Hz nie ma szans. Odbiornik jest ok bo na telefonie moge z niego korzystać normalnie. I teraz nie wiem.... czy jak kupie BT OBD (elm 327) to czy sie połącze :/ Moze jednak wybiore cos z Wifi OBD. Jednak i tak pozstaje kwestia GPS 10Hz..... Ani kablem go .. ani po bluettoth :/


Jakies pomysły? Android 7.1 zaktualizowany....

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Torque w opcjach posiada tylko WIFI/Bluetooth inna sprawa że samo radio raczej nie pozwoli na takie manewry.

ELM na bluetooth powinien działać z radiem bez problemu.

Jeśli chodzi o odbiornik GPS, to pytanie jest jedno, jaki modul bluetooth jest w navi. Podeślij model GPS pomyślimy.

Traf chce że mam taki ekran 7.1 gdzieś w szafie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Torque w opcjach posiada tylko WIFI/Bluetooth inna sprawa że samo radio raczej nie pozwoli na takie manewry.

 

Torque ma opcję korzystania z USB (czy tam usb otg).


907e999cc88f50d8.png


Później z menu wybieram :


723edbf1ca8a6b67.png


No ale i tak nie może nawiązać kumunikacji z ECU ;/

Na radiu... i na samsungu S7 to samo ;/ To samo w przypadku kabla KKL (vag) oraz K+DCAN. Za to oba kable na obu urządzeniach (radio i samsung s7) łączą się za pomocą BT Toola czy tam Deep OBD for BMW:


5ef7d9036c5a5b76.png


Jakby ktoś pytał.... nie mam pół miliona kilometrów :D


No nic.... zamówiłem OBD wifi to może zatrybi. Zdam relację za około miesiąc jak przyjdzie z Chin.


 

eśli chodzi o odbiornik GPS, to pytanie jest jedno, jaki modul bluetooth jest w navi.

 

Kurcze..... GPS to Holux rcv-3000 skręcony na 10hz, a więc fajna zabawka do mierzenia przyspieszeń... czasów etc.

GPS pod windowsem przes USB działa

Po BT z samsungiem S7 działa:

8fa29eac70b94845.jpg

Po BT z radiem nie chce się połączyć. Zostaje wykryty lecz w menu radia gdzie parujemy telefon do zestawu głośnomówiącego:

e9c1e57f1435ba16.png

Niestety połączyć się go nie da. Wyszukiwanie poprzez wbudowane opcje androida nie wyszukuje go wcale :

ac4e165816a90bbc.png


Próbowałem doinstalować jakieś apki do BT jednak GPS nie zostaje odnaleziony. Domyślam się że w jakiś dziwny sposób oprogramowanie radia blokuje dostęp do pełnej kontroli modułu BT. Tu właśnie obawiam się współpracy ELM 327 po BT :|


jaki mam moduł BT w radiu.... hmm, według opisu z aukcji: Bluetooth VersionV2.0

według screenów:

77c868d34f6c68e7.png


Wchodząc przez menu programu do pomiarów aplikacja pyta o włączenie BT (choć jest włączony) i wisi na takim czymś :


fde3acd5547e415c.png


A szkoda bo apka fajna. Na fabrycznym GPS od radia który pewnie jest 1Hz wyniki wychodzą całkiem zbliżone no ale to nie to co 10Hz :)


połączenie i wykrycie satelit:

780fba96d6fa2658.png

wynik z pierwszego przejazdu:

c223498ca012c042.png

Na GPS 10Hz a więc coś jak RaceLogic mam zapisany best 0-100km/h w 5.86s. No ale to dokładny wynik a ten wyżej mocno przybliżony. Muszę jednak przyznać że miło mnie zaskoczył bo jest blisko prawdy.




Sory ze się rozpisałem....


Nawet na tym Torque nie zależy mi jak na tym GPS 10hz :mrgreen: Ktoś wie jak zmusić radio do komunikacji po BT z innymi urządzeniami ? Z telefonem działa bdb, streaming muzyki... rozmowy... etc... wszystko działa fajnie. Mirror link również.


Zastanawiam się czy jakbym wpiął moduł BT dodatkowy pod USB. Ale czy android go wyszuka i będzie chciał przez niego wyszukiwać urządzenia BT ?



Aha... moje urządzenie :


5b8da0dfa6a8d2fc.png



To tyle chyba :cool2:

Edytowane przez mnichu

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.