Skocz do zawartości

Zużycie tarcz przed klockami?


PawSa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Pojechałem dzisiaj na standardowy serwis olejowy bo komputer wysyłał. Ponadto pokazywał jeszcze trwałość klocków hamulcowych na ok 5000 tys przód i ok 12000 tył. Przy wiosennej wymianie kół sprawdziłem grubość klocków z przodu i zużycie wskazywało, że zostało ich jeszcze dość gruba warstwa. Więc nie spodziewałem się żadnych dodatkowych kosztów przy okazji tego serwisu.


Odbierałem samochód u innej osoby niż zostawiałem więc nie potrafiła mi zbyt dużo pomóc odpowiedzieć na pytania w poniższej kwestii:


Otóż przy odbiorze okazało się, że został wymieniony komplet hamulców z tyłu!!?


Po 1 nikt do mnie nie zadzwonił z informacją, że coś jest nie tak z nimi i trzeba wymienić.


Po 2 auto to F11 530xd z 16 roku z przebiegiem 82 000 i według komputera nie było dotychczas wymiany ani klocków ani tym bardziej tarcz. Więc na logikę mocno zastanawiające jest to że jako pierwszy zużył się tył (przed serwisem komputer pokazywał klocki na 12 000) nie mógł przecież, być aż tak nie dokładny? Czy w ogóle możliwa jest taka trwałość fabrycznego zestawu?


Po 3 na otrzymanym rachunku widzę pozycję tarcze wentylowane. Z tego co szybko sprawdziłem w sieci chyba tylko przód w tym modelu ma wentylowane tarcze?


Nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Czekam na telefon w poniedziałek od doradcy serwisowego, który mnie obsługiwał od początku. Jak dla mnie coś tu „brzydko śmierdzi”...


Miał ktoś podobne doświadczenia? Co tu jest normalne a co nie?


Pozdrawiam,



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO BMW standardowo przesyła Tobie filmik z prezentacją wszystkich rzeczy do zrobienia oraz szczegółową wyceną. Ty klikasz palcem w pozycje które akceptujesz . To czego nie zaakceptowałeś, a zostało i tak wykonane masz za free .


Tak to wygląda :


75d1b03455d94b95.png


Jak czegoś nie zleciłeś to za to nie płacisz , to chyba normalne , prawda ?

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.