Skocz do zawartości

[F30] Pukanie w zawieszeniu raz na kilka jazd


sukinkotek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pewnego czasu mierzę się z dziwnym pukaniem, które pojawia się co jakiś czas w trakcie jazdy. Wydaje mi się, że uaktywnia się gdy przeskoczę przez kilka dziur, ale to też nie ma 100% pokrycia.


Byłem z tym na stacji diagnostycznej, w Inchcapie i w Ras Auto we Wrocławiu i w zasadzie każdy mówi co innego, ale nikt nie jest pewny, co sami przyznają. Najpierw była mowa o tulejach, później jedni mówili o amortyzatorach, inni o przekładni kierowniczej, a w Inchcapie o luzie na drążku kierowniczym, którego w innym serwisie absolutnie wykluczono.

Dźwięk najłatwiej określić jako przypominający odgłosy strzelającego w mikrofalówce popcornu, ale jest wytłumiony. Dobiega z przodu, nie jest bezpośrednio związany z ruchem kierownicy - kręcąc na postoju nic nie słychać. Dla mnie mega dziwne jest też to, że tak naprawdę przeważnie tego problemu nie ma i pojawia się rzadko - nieregularnie.


Zdążyliśmy wymienić tuleje wahaczy ale to nic nie dało :duh: . Problem pojawił się przy około 85 tys. km. Czy ktoś z Was miał podobny problem i jakoś sobie poradził?

W linku poniżej nagranie dźwięków.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
Może ja pomogę bo przerabiałem temat pukania zawieszenia przez kilka miesięcy tu masz opis objawów https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=345558 i tak jak u ciebie nikt nie był w stanie postawić właściwej diagnozy, wymieniłem na początku drążki stabilizatora po obu stronach choć podobno były w idealnym stanie, potem wymieniłem tuleje gumowe na łączniku na poliuretany efektu brak ale auto mi lekko zesztywniało na zakrętach, i finalnie wymieniłem kompletne drążki kierownicze po obu stronach i eureka stuki ucichły. Co do diagnozy to były różne od mocowania amortyzatorów, poprzez same amortyzatory do stabilizatorów które wymieniłem jako pierwsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.