Skocz do zawartości

Bmw e60. Uciekający tył. Niestabilna jazda.


arcade90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni, mam problem z niestabilna jazda bmw e60.

Jakoś dziwnie mnie wozi i w koleinach i po nierównej drodze, co chwile

Muszę korygować kierownica tor jazdy, staje się to uciążliwe - zero przyjemności z jady. Po wjechaniu tyłem w studzienkę mam wrażenie ze tył mi ucieka na bok, na śniegu tragedia. Strach jechać.

Opony zimowe 225/16 (wcześniej na tych kołach jeździło się jak po szynach, komfort jazdy niesamowity).

W lato zmieniałem przednie tuleje na wahaczach, tuleje z tylu pływające (lemforder).

Jakieś 3 miesiące temu zaczęło mnie wozić, wiec każde koło pod lewarek i patrzyłem luzy, z tylu w prawym kole był spory wyczuwalny luz, wymieniłem wahacz na nowy. Zbieżność ustawiona i auto jechało jechało jak po sznurku.

Od kilku dni znowu tak samo wozi jak kiedyś, patrzyłem znowu luzy z lewarka ale nie wyczuwam nic, byłem na ścieżce diagnostycznej, tam nic nie wykryli, amorki po 70% także nie wiem w czym teraz problem. Możliwe ze w drugim kole z tylu ten sam wahacz ma luzy ale ręka z lewarka nie wyczuwalny ?

Miał ktoś coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na geometri 3d :roll:

Tył był podobno dużo przestawiony. Nie wiem jakim cudem się sam przestawił ale

Ok, gość ustawił, czuć poprawę w prowadzeniu, tył stał się tak jakby sztywniejszy i trzyma się drogi na prostej i w zakrętach. Nie pokoi mnie przód bo czuje delikatny luz na kierownicy, odwiedziłem 4 stacje diagnostyczne w celu badania zawieszenia, pierwsza znalazła niby delikatny luz w lewym drążku kierowniczym, trzy pozostałe nje wykrywają żadnych luzów i patrzą na mnie jak na idiotę ktorym przyjezdza ze sprawnym samochodem :duh:

Zbaraniałem bo na kocich łbach czuje ze coś mi wali z przodu i czuje po kierownicy :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.