Skocz do zawartości

Oleje silnikowe LL O1 a LL O4


Arti750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam BMW e65 750. Wcześniej nie zagłębiałem się głębiej w temat olejów a teraz trochę się tym zainteresowałem.Moje auto jeździ na oleju LL 04.Z tego co wiem to nic mu nie zaszkodzi,aczkolwiek doczytałem że LL 01 jest lepszy ponieważ ma więcej dodatków chroniących motor,a LL04 bardziej chroni ekologicznie no i jest do aut z DPF(jeśli się myle to może ktos.mnie poprawi.Mysle o wlaniu teraz jakiegoś oleju LL01 5w30.Jest wiele marek oleju,choć w większości to oleje na bazie mineralnego,choć piszą że syntetyk.Ostatnio czytałem o oleju Ravenol,ale jego cena jest też wysoka.Mysle o oleju extreme AMG.Moze ktoś coś wie wiecej na temat tego oleju? Może lejecie jakieś inne oleje? Dzięki i pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Najprościej jest wyjaśnić różnicę pomiędzy LL01, a LL04 w taki sposób: LL01 jest normą dla silników benzynowych , a LL04 dla diesli i ponieważ wymogi dla silników dieslowskich są wyższe, to LL04 można zalewać do benzyn, ale LL01 do diesli lepiej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oleje silnikowe BMW LongLife-01 są minimalnym wymogiem dla wszystkich silników benzynowych grupy BMW bez filtra cząstek stałych produkowanych od roku 2002 i dla silników Diesla bez filtra cząstek stałych od roku modelowego 2003. Można je stosować również w starszych silnikach.


Oleje silnikowe BMW LongLife-04 opracowano w celu zagwarantowania optymalnego czasu pracy filtrów cząstek stałych. Stosuje się je w silnikach Diesla z filtrem cząstek stałych oraz benzynowych z filtrem cząstek stałych. W przypadku silników benzynowych bez filtra cząstek stałych wolno je stosować tylko w regionie europejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.