Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Model: F30

Silnik: 330D N57 2016r.

Przebieg: 85000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: Dojazd do pracy(20 minut/prędkość 80-100km/h)

Zużycie bieżące na l/1000km: -

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: Co serwis bmw lał(prawdopodobnie 0w30 castrol)

Użyłem opcji wyszukaj, z n57 było jedno zapytanie niestety bez odpowiedzi :(

Poleci ktoś konkretny olej. Oglądam filmiki, czytam na rożnych forach opinie. Im więcej wiem.... tym wiem ,że nic nie wiem :duh: :mad2:

Poprosił bym o konkretną odpowiedź typu: chłopie lej tego vavolina albo tego shella bo już mam migreny :P:P

Dzięki bardzo i pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

weź bo już łeb boli :mrgreen:

Nie szalejesz, to Shell 5W30 zawsze się sprawdzi. Czy to AM-L (pewnie do tej pory to nalewali), czy Helix Ultra ECT C3 nie ma znaczenia. Olej tani i dobry.

Miałem w swojej 335d.

Po programie i ze względu na to, że latem mam przyczepę kempingową na haku, przeszedłem na 0W40 Mobila1 ESP X3, też możesz sobie rozważyć.

A jeśli chcesz wydać więcej gotówki na olej, to się zacznie :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak zalewali 0w30 to lali shella ect ll04.

Jak bedziesz zmienial co max 15 tys to kazdy bedzie dobry

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mini Countryman f60 1,5 diesel....więc tak podpytam z racji, że to forum na którym jestem od lat, a forum mini prawie nie istnieje stąd pytanie jaki olej dla tego silnika (to chyba b37). Czy lać 0-30 ll04, czy może 5-30 ll04 np.: Totala 5w30 Ineo z ll04?


Aktualizacja- sprawdzone w serwisie- leją bmw 5w30 ll-04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ktos używa Eurol syntence fs 0w30? Oficjalnie nie ma aprobaty ale na stronie producenta napisali ze moze byc uzywany gdzie trzeba normy LL04

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
F10 535D po modzie na 360koni z dpf , od początku znaczy odkąd posiadam autko , leję millersa 5W40 c3 no zastanawia mnie tylko ze wszędzie głównie polecane są oleje 5w30 , samochod miał wymieniane panewki , pierścienie pompę olejowa hodowane cylindry regenerowane turbiny itp. Docierany był na motulu 5w30 i po dwóch wymiana poszedłem na 5w40 millersa niby wszystko ok ale czy te x 40 to nie za dużo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki olej będzie dobry do tego silnika?

Mechanicy mowia 5w50, polecany sklep BMW 0w30, ja myslalem o jakims 5w40 np. motul, ravenol vst


Model: g30, m550i

Silnik: N63 tu3

Przebieg: 60 000

Styl jazdy: umiarkowany/dynamiczny

Użytkowanie: 80%trasa, 20%miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla N63 bez filtra cząstek stałych olej spełniający normę BMW Longlife-01 FE, z filtrem: BMW Longlife-12 FE


Pojazdy z filtrem cząstek stałych można rozpoznać po wężu podciśnienia, który jest zainstalowany na filtrze, a także po opcjonalnym wyposażeniu 1DE lub 1DF exhaust emissions standard.

Edytowane przez Borsuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym pomyślał na twoim miejscu nad eurol synergy 0w40 lub mobil fs 0w40. Zapytaj o nie na oilclub bo widzę że założyłeś tam temat. :wink:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam f20 M140i z silnikiem b58. w tej chwili jest nalany olej jaki nalał poprzedni właściciel Millers EE Performance C3 5W40. auto ma przejechane 42000km zbliża się koniec zimy więc będę chciał wymienić olej. Dostałem od firmy w której pracuje bon do przej..nia na Amazonie na całkiem sporą kwotę i to właśnie tam chciałbym zakupić olej. Wybór nie jest ogromny ale tragedii w sumie też nie ma. do wyboru mam takie oleje:

Millers: EE Performance C3 5W40, XF Premium C3 5W40 lub 0W40, CFS 5w40 NT+, CFS 5w40 nt triple ester nano technology.

Liqui Moly zielony olej Molygen new generation 5w40

Mobil 1 ESP X3 0w40 .

Shell Helix HX8 C3 5W40

Kolejne pytanie co wlać do tylniego dyfra i manualnej skrzyni biegów? tutaj nie mam pomysłu na to co by tam wlać. Według realoem bmw do skrzyni idzie MTF LT-5 a do dyfra hypoid axle oil G1 i tu nie wiem jaka firma jest godna polecenia. Sprawdziłem już kilka wyszukiwarek oleju i niektóre firmy nie mają w ogóle oleju a inne proponują olej do dwusprzęgłowej skrzyni. Nie chciałbym czegoś spieprzyć. Czy można do dyfra i skrzyni bezpiecznie dodać taki dodatek w małej tubce od Liqui Moly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do silnika ten który jest wlany, jeśli się sprawdza.

Do skrzyni MTF LT-5. To że któryś producent podaje, że to olej do skrzyń dwusprzęgłowych nie ma znaczenia. Ma spełniać normę.

Do dyferencjału Hypoid Axle Oil G1 (Castrol BOT 448) 83 22 2 295 532 lub Hypoid Axle Oil G3 (Fuchs Titan EG 4218) 83 22 2 413 512.


BMW odradza stosowania jakichkolwiek dodatków do oleju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oleje mam do wyboru: do skrzyni Motul Multi Dctf, Liqui Moly 8100, TITAN FFL-3. do dyfra TITAN SINTOPOID LS SAE 75W-90, Liqui Moly 1414 Fully Synthetic Gear Oil (Gl 5) Sae 75W-90, MOTUL MOTYLGEAR 75W-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do skrzyni każdy z trzech przez Ciebie wymienionych.

Do dyferencjału powinien być olej 75W-85, ew. 70W-80. Więc z podanych tylko MOTUL MOTYLGEAR 75W-85 mógłby się nadawać. Ciężko o zamiennik tych olejów. Idealne są tylko Castrol BOT 448, Fuchs Titan 4218, RAVENOL DGL 75W-85 GL5 LS albo oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie wszystkie oleje do skrzyni i dyfra które wymieniłem są to oleje proponowane przez szukajkę producentów olei. Ten Ravenol jest dostępny na amazonie ale do dyfra wchodzi 1.5l więc 2 litry tego oleju kosztuje tyle co 7 litrów oleju do silnika trochę przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do olejów do skrzyni nie mam zastrzeżeń :wink: Dyferencjał jest poddany dużo większym obciążeniom, panują w nim wyższe temperatury etc. Może ktoś inny napisze coś więcej? To czy wymieniać i na jaki to jest Twoja decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem do koszyka to co bym chciał kupić ale poczekam chwile z zakupem może ktoś jeszcze coś dorzuci.


Mała Edyta :)

trochę czasu spędziłem na zagranicznych forach i znalazłem co kupić.

Kupiłem do dyfra bez szpery czy tam non slip differential Castrol 154F09 Syntrax Longlife Oil 75W-90, ma on aprobatę bmw 149 i jest to olej lepszy niż ten co leje fabryka. fabryka leje jak najtaniej więc oryginalny olej z aso jest to olej o specyfikacji 75w85 GL5. Dla dyfra ze szperą jest olej 75w140 gl5,

Co do skrzyni biegów to bmw trochę się samo zamotało w tej swojej numeracji i tak olej do manualnej skrzyni MTF-LT5 występuje w różnych modelach bmw pod różnymi numerami. nr 83222156969 i nr. 83222167666 to ten sam olej tylko jeden nr koresponduje do butelki o pojemności 1 litr a drugi to baniak 20 litrów. szukając oleju możemy trafić tak że zamiennik będzie miał jeden tylko nr który akurat nie występuje na realoem dla naszego auta a mimo tego będzie to właśnie ten olej który poszukujemy. Po za tym nie koniecznie trzeba wlać olej taki jaki leje fabryka. do manualnej można wlać każdy olej tylko musi to być olej GL4. nie można lać do skrzyni gl5 poniewaz gl5 zle się obchodzi z synchronizatorami które są z metali miękkich takich jak brąz czy mosiądz. po prostu niszczy je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.