Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ja wybrałem Shell AM-L.


Poprzeglądałem fora oilclub w Polsce i u sąsiadów i olej ma spoko parametry po użytkowaniu więc przy wymianach ok 10k będzie idealna cena/jakość.


Z tego co wyczytałem na forach to najlepsze oleje u ciebie są od tyłu czyli Ravenol, BMW, Shell ale ja osobiście nie widzę sensu dopłacania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam pytanie do kolegów, jaki najlepszy olej zalać do 535xi, rok 2015? Auto z kanady, serwis bmw w Polsce odpisał mi, że zalewany był :

Engine Oil 0W-30 oraz BMW SAE 5W-30 Longlife 01– takim zalewany był w Kanadzie.


Na allegro znalazłem ten drugi ale Longlife 04, to jakaś różnica?

https://allegro.pl/oferta/bmw-twin-power-turbo-longlife-04-5w30-8l-oryginal-8051742147


Jaki najlepszy wlac olej??


Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, Mam pytanie do kolegów, jaki najlepszy olej zalać do 535xi, rok 2015? Auto z kanady, serwis bmw w Polsce odpisał mi, że zalewany był :

Engine Oil 0W-30 oraz BMW SAE 5W-30 Longlife 01– takim zalewany był w Kanadzie.


Na allegro znalazłem ten drugi ale Longlife 04, to jakaś różnica?

https://allegro.pl/oferta/bmw-twin-power-turbo-longlife-04-5w30-8l-oryginal-8051742147


Jaki najlepszy wlac olej??


Dziekuje

 

LL01 jak i LL04 są odpowiednie, tu masz z pewnego źródła LL01: https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-01-5w-30-1l-83212405947--83212405947

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam


Auto g20 m340xi mh przebieg 26k. Wymieniam olej co 8k na ravenol als 0w30, ale cały czas chodzi mi po głowie rep 5w30 lub rup 5w40. Samochód użytkuję 90% miasto dwa razy w miesiącu trasa 200km. Na ogół jazda normalna, raz w tygodniu trochę ostrzej polatam. Chciałbym zadbać o silnik i stąd moje pytanie o w/w oleje.

Może któryś z kolegów, rozeznanych w temacie coś poleci lub podpowie?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam pacjent;

Model: E84

Silnik: 2.0d 177km N47 - mapa na 214km.

Przebieg: 172 tyś.

Rok produkcji: 2010

Użytkowanie: miasto - trasa 50/50. Styl jazdy - spokojny. Przebiegi - około 12 tyś. rocznie

Zużycie bieżące na l/1000km: około 100ml.

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: najpierw płukanka, potem 5W30 Lotos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W bmw zalali mi do tego motoru 0w30 shell helix ect. Jezeli bys taki kupowal to uwazaj bo jest tez ect c2 c3 a to nie ten sam olej.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,


A co myslicie o olejach z ponizszej trojki? Zastanawiam sie na ktory zmienic przy kolejnym serwisie:

LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W-40

Millers EE Performance C3 5W40 5L

Motul X-clean C3 5W40 5L


Obecnie mam LM 4200 (5w-30) ale nastepny chcialbym wlac 5w40 poniewaz pojdzie mod silnika stage 1 i skrzyni biegow xhp w moim F36 430i.

Wymianieam olej co 10-12k km co ok 10mc wiec szukam tez oleju ktory pozniej niestalby otwarty. Idealnie jakas banka 5l lub 4+1litra.

Za revanola RUP wyjdzie ok 450zl i zastanawiam sie czy warto tyle placic czy szukac czegos w przedziale 200-300 PLN.


Jestem otwarty na wasze komentarze i propozycje.


Znalzlem goscia ktory testuje oleje i ich tarcie - taka ciekawostka - MA kanal na YT a tutaj excel z wynikami - https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Model: X3 F25

Silnik: 28i 258 KM

Przebieg: 188 500 km

Styl jazdy: mieszany

Użytkowanie: 80% miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: ?

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: nie wiem auto świeżo kupione ale chyba castrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!


Mam pytanie odnośnie oleju. Jaki wybrać? cena adekwatna do jakości (nie najtańszy)

Planuję wymienić rozrząd i chcę przytulić się do jednego producenta.


F31 316d 2015 rok

Przebieg: 216.000 km

Moc: 116 KM (planuję podnieść do 180 KM)

Trasy: 50/50 z przewagą jednak dłuższych odcinków od 50 do 100 km.

Wymiana oleju między 10.000 a 15.000 km


Do tej pory lałem:

2021 - Motul 8100 X-CLEAN PLUS C3 5W30 MID-SAPS

2022 - Motul 8100 X-CLEAN EFE 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Model: e61 535d

Silnik: m57x

Przebieg: 193 000 km

Styl jazdy: spokojny, bez kręcenia, krótkie przebiegi

Użytkowanie: 70% miasto 30 trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: niesprawdzone

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: 5w40 shell


Czy nie powinnienem zmienić na 5w30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witajcie

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat nowych aprobat?

Od końca 2022 r. LL19FE 0W30 i LL22FE++ 0W12 pojawią się jako nowe wersje.

19FE powinien być stosowany w wielu silnikach wysokoprężnych z roku modelowego 2004 z wcześniejszą homologacją LL04.

22FE++ w niektórych silnikach benzynowych od roku modelowego 2022 np.: B58TU2 otrzymuje to. Również jako wypełnienie fabryczne.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,


A co myslicie o olejach z ponizszej trojki? Zastanawiam sie na ktory zmienic przy kolejnym serwisie:

LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W-40

Millers EE Performance C3 5W40 5L

Motul X-clean C3 5W40 5L


Grupa VW ma mardziej rygorystyczne normy niżeli Bmw.

A moze Amsoil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zakupiłem niedawno BMW F11 z silnikiem N57 z 2013. Nie wiem na dokładnie jakim oleju silnikowym jeździł poprzedni użytkownik. Przy wymianie zalałem olej Valvoline Synpower 5W30 MST. Nie wiem czy to dobra opcja. Może ktoś podpowiedzieć czy dobry czy może zmienić na inny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bmw e82 123d

2008 rok

Przebieg około 210000


Mam problem bo bmw trochę posrało z olejem jaki dedykuję do tego samochodu a konkretnie 10w60. Samochód w Niemczech był zalewany w serwisie na początku 10w60 później 5W30 ja jak go kupiłem już w Polsce to miał zalanego Totala 5W30. Zmiana odrazu na valvoline 5w40 synpower c3. I tak już kilka lat śmigam. Ale kurcze nie dawało mi trochę spokoju dlaczego bmw tam zaleca taki olej 10w60 jak on się nie nadaje do dpf gdzieś po forach wyczytałem że tam musi być taki olej żeby panewki były dobrze chronione. Teraz szykuje się zmiana więc postanowiłem że spróbuję AMSOIL 5W-50 SIGNATURE SERIES tani nie jest bo za 5,5l 350pln ale olej jest na bazie PAO do tego filtr oleju i powietrza KNECHT. Z drugiej strony dzisiaj czyściłem Egr był trochę tylko przykopcony przy okazji zaglądnąłem na łopatki i luzy turba tego dużego i zero luzów łopatki jak nówki. Myślę sobie sprawdzę przepustnicę i zdjąłem węża a tam błysk aluminium. Kurde silnik czyściutki ale olej nie kupowany na allegro czy w pierwszym lepszym sklepie tylko zawsze prosto od producenta i dla przykładu w sklepie 5l valvo synpower 5w40 kosztowało 130pln a u producenta płaciłem 210pln.Dodam tylko że wydawało mi się jakby na tym totalu silnik chodził jednak trochę ciszej. Marki olejów z których tym razem wybierałem to PENRITE, AMSOIL

RAVENOL. Ten który teraz wybrałem oczywiście został również zamówiony u autoryzowanego dystrybutora. Teraz proszę powiedzcie mi czy jest sens zmieniać na ten 5w50? AHA! dodam że olej wymieniam raz w roku co 8 do max 10k bo więcej nie robię. Jazda prawie cały czas cyklem miejskim bardziej na niedogrzanym silniku bo krótkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.