Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie

Pacjent Bmw G31 540d przejechane 197 tyś km, do tej pory cały czas olej w serwisie. Co teraz, będę robił program i chcę coś najlepszego żeby nie martwić się panewkami?

Znajomi leją Liqui Moly MOLYGEN 5W30 a ja mam dylemat.

Zastanawiam się nad Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 gdyż do reszty aut leje shella ale zawsze dobrze posłuchać mądrych ludzi.

Proszę o jakieś wskazówki z góry Wielkie Dzięki

Polecam Red Line.5w-40

 

Marzenie każdego znawcy olei; jeden z najlepszych obecni olei świata, ale to już nie PAO to ESTRY = najwyższa jakość wśród smarowideł silników :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Pacjent Bmw G31 540d przejechane 197 tyś km, do tej pory cały czas olej w serwisie. Co teraz, będę robił program i chcę coś najlepszego żeby nie martwić się panewkami?

Znajomi leją Liqui Moly MOLYGEN 5W30 a ja mam dylemat.

Zastanawiam się nad Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 gdyż do reszty aut leje shella ale zawsze dobrze posłuchać mądrych ludzi.

Proszę o jakieś wskazówki z góry Wielkie Dzięki

Polecam Red Line.5w-40

 

Marzenie każdego znawcy olei; jeden z najlepszych obecni olei świata, ale to już nie PAO to ESTRY = najwyższa jakość wśród smarowideł silników :cool2:

 

RedLine albo Amsoil Signature Series miejsce trzecie Ravenol RCS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


BMW g20 m340i

przebieg 12kkm

po 2km wymieniłem na bmw 0w30 ll04, po 10kkm wymieniłem na bmw 0w30 ll04

czy powinienem zostać przy 0w30 llo4 ewentualnie poszukać dobrego producenta, czy może zmienić na 5w30, 5w40

jazda spokojna może raz w tygodniu agresywna, 80% miasto 20% trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym prosić o propozycję smarowidła


Model: E91

Silnik: 320i N46

Przebieg: 285 000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: głównie trasa ale miasto też w 20%,oraz czasami korki

Dotychczas auto jeździ na Castrolu 5W30

Zużycie bieżące ? Nie wiem jeszcze bo dopiero co kupiłem auto.

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Interwał będzie co 10-12 k

Roczne przebiegi ok 22-25 k


Będę chciał zmienić rozrząd,uszczelniacze zaworów i może coś jeszcze doszczelnić i dopiero wtedy zmienić olej.

Dodatkowo chciałbym zapytać jakich filtrów oleju nie stosować a jakie są warte zakupu, gdzieś wyczytałem że jakiegoś producenta nie mieszczą się w podstawie i mogą powodować błąd, to prawda?


Jaki olej byłby dobry za nie duże pieniądze ,bo chciałbym coś innego od Castrola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym prosić o propozycję smarowidła


Model: E91

Silnik: 320i N46

Przebieg: 285 000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: głównie trasa ale miasto też w 20%,oraz czasami korki

Dotychczas auto jeździ na Castrolu 5W30

Zużycie bieżące ? Nie wiem jeszcze bo dopiero co kupiłem auto.

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Interwał będzie co 10-12 k

Roczne przebiegi ok 22-25 k


Będę chciał zmienić rozrząd,uszczelniacze zaworów i może coś jeszcze doszczelnić i dopiero wtedy zmienić olej.

Dodatkowo chciałbym zapytać jakich filtrów oleju nie stosować a jakie są warte zakupu, gdzieś wyczytałem że jakiegoś producenta nie mieszczą się w podstawie i mogą powodować błąd, to prawda?


Jaki olej byłby dobry za nie duże pieniądze ,bo chciałbym coś innego od Castrola?

 

ravenol vmp 5w30 https://www.ravenol.pl/oleje-silnikowe-usvo/1242-RAVENOL-VMP-SAE-5W-30-USVO-4014835723313.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a co sądzicie o oleju

MIHEL CERAMIC OIL 9600 5W30 OLEJ CERAMICZNY??

warto czy przepłacamy?

 

Mało to znane nie testowane, ciężko powiedzieć czy warte swojej ceny ???

Chyba lepiej olej Ravenol VMP lub VST + Ceratec = te mieszanki były testowane i są sprawdzone pod kątem pozytywnego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przyszła pora na zmianę oleju w M20B20. Obecnie mam zalany Valvoline MaxLife 5w40 (ale widać ślady zużycia na krzywkach wałka rozrządu - może trafiła się podróba, a może kwestia doboru oleju). Wcześniej stosowałem Valvoline MaxLife 10w40 i byłem zadowolony. Zastanawiam się jeszcze nad Valvoline Synpower MBO 5w40 (norma BMW LL-01). Motul X-cess 10w40 zalewałem w innym samochodzie i wydaje mi się bardzo rzadki... Doradźcie coś, proszę. Może macie inne propozycje? Ze strony Motula wynika, że zalecany jest też 6100 SYNERGIE+ 10W40, ale nie miałem z nim do czynienia. A może LIQUI MOLY OPTIMAL 10W40?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prośba o sugestię, jaki olej lać do auta:

Model: G11

Silnik: 740d (B57)

Przebieg: 8 000 km

Styl jazdy: od emeryckiego po uduchowiony

Użytkowanie: głównie miasto, ok 10 razy w roku trasy po kilkaset km

Obecny olej: cokolwiek ASO wlało na moją prośbę przy przebiegu 4 500 km

Zużycie bieżące: brak

Instalacja LPG: diesel...

DPF: tak

Interwał: ~10 000 km

Roczne przebiegi: nie więcej niż 25 000 km


Głównym powodem pytania jest obawa o wlanie Castrola do silnika. Jak słyszałem, właśnie ta firma ma teraz robić oleje brandowane przez BMW. Póki to był Shell, to bym nie zawracał głowy pytaniami na forum. Ale o Castrolu naczytałem się tyle niepochlebnych opinii, że wolę się upewnić, czy przypadkiem nie zdecydować się na nie-BMW olej, i na stałe przesiąść się na coś innego. Tylko co?


Ma być 0W-30? LL-1 czy 4, czy FE-12, czy FE-17?


Będę bardzo wdzięczny za oświecenie :)


Dzięki!

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Castrola. Piszą, że BP wygrało przetarg na rynki Ameryki Północnej, ale cholera wie, czy przy odnowieniu na Europę BMW nie będzie chciało zostać z jednym partnerem i zrezygnują z Shella (Shell ma kontrakt do końca 2022)


Link

To już drugi raz, kiedy ohne Freude am Fahren uczę się pokory w antycznym Golfie żony (1.4 bez turbo). Poprzednio 8 miesięcy, zobaczymy ile teraz…

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrakt kontraktem. W mojej f11 w Niemczech (serwisowana tylko w jednym serwisie przez 5 lat) lali olej oryginał BMW 5w-30 jak i Castrola 5w-30. Więc zależy co mają pod ręką i nie jest to tylko jak widać Shell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Mam pełną historię serwisowa swojego auta (jaki olej, jakie opony, jaki i kiedy dolewamy był płyn do spryskiwaczy, jaki płyn hamulcowy stosowany kiedy jakie czujniki w oponach zakładane każda jedna rzecz część która była wymieniona jest tu wpisana nawet wynajem samochodu zastępczego gdy ten stał na serwisie). Tylko jeden serwis i wylacznie Lubeka i był łany oryginał Shell i także Castrol edge profesional 5w-30. Więc jak widać nie tylko Shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Proszę o pomoc w wyborze oleju silnikowego filtra oleju i filtra paliwa do

Model: F26

Silnik: 28i 245 km salon Polska

Przebieg: 108 tys km

Styl jazdy: umiarkowany raczej spokojnie

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące ? Nie wiem jeszcze bo dopiero co kupiłem auto.

Interwał będzie co 20 k

Roczne przebiegi ok 20k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jaki teraz jest polecany 0W40 do diesla z dpf?

Mobil1 ESP X3?

Aral Super Tronic?


Ewentualnie 5W40 - jeśli ciekawszy i w cenie powyższych?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki teraz jest polecany 0W40 do diesla z dpf?

Mobil1 ESP X3?

Aral Super Tronic?


Ewentualnie 5W40 - jeśli ciekawszy i w cenie powyższych?

Ja do B47 zalałem kilka tys. temu wspomnianego przez Ciebie mobila esp x3 0w40 i silnik nie wystawił korby pomimo braku ll-04.

Następne wymiany też na ten olej bo zrobiłem sobie większy zapas.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E92

Silnik: 325i N53B30A

Przebieg: 200 000 km

Styl jazdy: agresywny 30% umiarkowany 70%

Użytkowanie: miasto 80% trasa 20%

Zużycie bieżące na l/1000km: ok. 200 ml

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: castrol edge 5w30 po czym raz ravenol vst usvo 5w30 (obecnie)

Przebieg rocznie: 15-20k

Interwal: 10-12k


Myślę o zmianie na 5w40


Bardzo proszę i dziękuję z góry za rzetelna i pomocną poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc witam wszystkich :)

W sierpniu zakupiłem F20 116D 2.0 TDI rok 2013 przebieg niecałe 200 tys

Sprzedający zapewniał mnie że dopiero co wymieniał olej, tak czy inaczej chciałem w następnym tygodniu wymienić olej ale wczoraj wyskoczył mi komunikat że stan oleju jest na minimum i żeby w ciągu 200km dolać litr oleju.

Nie wiem jaki był olej więc chyba to nie jest dobry pomysł żeby dolewać, a jak już wymieniać to na jaki ?

Znacie jakiś warsztat który mi wymieni olej w Warszawie od ręki ?


Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.


Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem bmw f30 318i sedan 1.5 benzyna 136km. Aktualny przebieg to 40tys.


Z książeczki wyczytałem że do tego auta pasują oleje: LL-04, LL-12 FE, ACEA C2/C3 a klasy lepkości to SAE: 0W-20, 5W-20, 0W-30, 5W-30, 0W-40, 5W40. Wcześniej nie wiem co było lane ale olej był wymieniany w ASO :cry2:


Wyszukałem sobie taki olej https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-0w-30-1l-83212365929--83212365929 czyli LL-04 0w-30 czy to dobry wybór czy może lepszy https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-5w-30-1l-83212405948--83212405948 5w-30?

Co do stylu jazdy to jeżdżę dynamicznie ale nie katuję auta :D.


pozdrawiam i z góry dziękuję za jakikolwiek odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.