• Reklama

forum olejowe - oilclub.pl - wiarygodność - cenzura

Oleje silnikowe, do skrzyń, do dyferencjałów

Moderator: Konrad201993

Re: forum olejowe - oilclub.pl - wiarygodność - cenzura

Postprzez soszo » 12 Wrz 2021 01:37

Wujek kupił BMW w Radomiu w 2002 r. wtedy wszystkie auta miały 130tys na liczniku. Czy teraz na 140kkm to nie wiem. Może ma może nawet nie.

Co do specola to nie wiem myślę ,ze kupie co będzie + ceraec bo to widziałem na półce stoi.
soszo
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 19 Cze 2021 03:04
Moje BMW: chciałem mieć ale mi przeszło

Postprzez jacekmury1 » 12 Wrz 2021 09:14

Daruj sobie Specola.Wiem że na Oli jest fest promowany ale to nie wszystko.
jacekmury1

Dołączenie: 25 Wrz 2009 08:05
Moje BMW: Było kilka jest F11.

Postprzez Minister » 12 Wrz 2021 12:30

Na co obraził się max5 z oil ?

Specol na oil jest bardziej stosowany, kiedyś były zachwyty, polecenia, potem aprobaty. Ale kto stosował i się sprawdził, to albo pozostał, albo ma alternatywę w kieszeni.
Ja sprawdziłem Specola 5W30 Gold w swoich warunkach i wyszedł lepiej niż olej za 360pln. Jeśli po 7200km wyszedł jak nienaruszony, to 10kkm by dał radę, albo nawet 15kkm. Tak naprawdę w tej samej lepkości i normie, warunki są najistotniejsze. Pomijam dolne półki z olejami. Wystarczyło podnieść warunki trochę bardziej na sprzyjające i piknie wyszło. Bezstronnie, kto nie sprawdził to nie wie, jak by się u niego spisał. To jest jedyne najlepsze i własne potwierdzenie.
Chcesz poznać speca z oilclub, to poczytaj wcześniej, str/post - 18/15, 19/10, 21/01.
Awatar użytkownika
Minister

Dołączenie: 22 Maj 2021 22:43
Moje BMW: Jeden szybki, drugi wolny.

Postprzez jacekmury1 » 12 Wrz 2021 17:37

Krótko.
Baza i dodatki słabe cena super.
jacekmury1

Postprzez Minister » 12 Wrz 2021 18:12

Baza HC typowa jak na te czasy w 90% oleum.
Dodatki to nowy pakiet z domniemaniem anty LSPI.
A Mo i Mg na typowym poziomie.

Pomiędzy oceną VOA a UOA jest wielka przestrzeń, w której mieści się dany przypadek. Mi się sprawdził i na tym się opieram. Kto nie sprawdził, czysto teoretyzuje. :whistle:
Chcesz poznać speca z oilclub, to poczytaj wcześniej, str/post - 18/15, 19/10, 21/01.
Awatar użytkownika
Minister

Postprzez jacekmury1 » 12 Wrz 2021 18:48

Minister to że Ty sprawdziłeś niczego nie udowadnia a analizy na oil to sam wiesz.
Do tego brak aprobat.Ale gdyby go dopakować Ar :cool2:
jacekmury1

Postprzez Minister » 12 Wrz 2021 19:01

Mi udowadnia dosadnie i o to się opieram. A przy nieekstremalnych warunkach innym powinno wyjść podobnie. Mi aprobaty nie były potrzebne, ba nawet nie był to olej A5/B5 tylko A3/B4 i oczko wyżej niż zalecany 0W20. :D
Awatar użytkownika
Minister

Postprzez OtoMotoJa » 14 Wrz 2021 15:17

Podstawa to meguin + ar :mrgreen:
OtoMotoJa

Dołączenie: 09 Maj 2019 11:13
Moje BMW: F10 530 benzyna 2013r

Postprzez jacekmury1 » 14 Wrz 2021 15:48

Meguin to porządny olej Ar też Sroce spod ogona nie wyleciał.
jacekmury1

Postprzez Minister » 16 Wrz 2021 01:38

Sorki za OT, skorzystać może każdy. :wink:

https://www.oilclub.pl/index.php?thread ... post-85540

Kolego @ Potężny_Warmianin może się przyda wam tam w temacie, choćby jak widzę PROPER-owi. Jest dobra oferta, to warto skorzystać. Ja zawierzyłem wpisom Pedrosa, pozdro dla niego.
https://www.louis.pl/artikel/optimate-6 ... r=10037731

https://moto-akcesoria.pl/ladowarki/288 ... BEgJfl_D_B

Jak już wydedukowałem, ceny są identyczne ładowarek, a różnice są takie. Towar tak czy tak idzie z magazynu louis w Hamburgu, czas oczekiwania podobny. Ale opłaty inne, od louis to przelew zagramaniczny, wysyłka 18.5pln i piszą o ew. dodatkowych kosztach. Tymczasem w drugim u nas sklepie, zwykły przelew i wysyłka choćby paczkomat. Wygląda na to, że u naszego pośrednika taniej. Nawet taniej niż u oficjalnego przedstawiciela u nas, tego producenta.
Producent.
https://tecmate.com/?post_type=products ... y-chargers
Przedstawiciel u nas.
https://shop.olekmotocykle.com/optimate ... 511,109512

TM190 z przełącznikiem na louis w tak dobrej cenie nie ma. Gdzie indziej u nas to już koszt +550pln. No i trzeba się zastanowić, bo różnica pomiędzy TM180 a TM190 jest taka, że jest podbicie do 14.7V, bo obydwie mają 14.4V. Oraz TM190 ma jeszcze trzeci tryb włączany przyciskiem, stałe 13.6V, jak zrozumiałem do np. wymiany aku, przy podtrzymaniu V dla instalacji, choćby przez zapalniczkę. Czyli w takiej sytuacji, wychodzi + 200pln za dwa dodatkowe tryby w TM190.

Na marginesie, chyba zaleje Meguina i go sprawdzę, bo analiza jest stara z 2018. :shock: :lol: :norty:
Jacek ty nadal na oil jesteś, dlatego tak piszesz ?
Awatar użytkownika
Minister

Postprzez jacekmury1 » 16 Wrz 2021 13:17

Taj jeszcze jestem na Oil.
jacekmury1

Postprzez Minister » 17 Wrz 2021 00:05

Pierwsza część pytania, to tak tylko, bo ja tam Ciebie widzę. Bardziej chodziło o drugą część. W takiej sytuacji podstawa zrozumiała, tylko to słowo "jeszcze". Za tu pisanie bankowo tam masz "względy", nie istotne co piszesz, dla nich po prostu bierzesz udział w opozycyjnej manifestacji. A jeśli demokracji tam nie ma, to istnienie opozycji ich tam mocno irytuje. Dlatego pochlebne wpisy tu nic nie zmienią, bo jedno wyklucza drugie.

Co do AR/Oilem/Oilsyn sam jestem przekonany, bezpieczne i idzie coś odczuć. Największe i liczbowo/obliczeniowe zmiany poczynił środek Oilem DR Petrol. Nadal nie dostępny jest niestety. Co do silników, nie otwierałem to nie widziałem, ale w jednym pobór spadł. Stać mnie na te choćby płukanki i wątpię by takie za 8pln to było to samo. Dlatego śmieszy mnie jak na oil ktoś pisze, zastosuj obojętnie jaką. Jeśli tylko spuszczenie oleju, to i ew. nafta sama, ale jak jakieś mycie, przeloty i czas długi to niestety, ale wszystkie nie są w jednym worku. A jak ktoś uważa inaczej, to niech racjonalnie wyjaśni różnicę kosztów. Oraz wytłumaczy, czemu na oil te po 8pln nie są tak opisane i w przykłady ubrane.

Co do Meguina, sprawdzę i się wypowiem. :mrgreen:

W obecnych czasach marketing ma wszystko, no i niech tam sobie w reklamach wciskają. Każdy wybiera, ale bez przesady w reakcjach i karaniu innych za odmienne zdanie. To się nazywa "wolność słowa", pytanie w której części te dwa słowa się kończą, jak się przestępuje progi danego forum. Dlaczego tego nie zawierają w paragrafach. Czy na forum takie coś nie obowiązuje. Jeśli tak to kolejny dowód, że takie twory wewnętrznie są wyjęte z pod prawa, czytaj za firanką w środku obowiązuje dyktat. Cały świat z tym chyba zaspał, bo jak widać było nawet w USA z ręką w nocniku się 1 obudził. Czyli jak ktoś chce, to tworzy sobie forum jakieś, ogólne zasady pyknie, a dalej wewnętrznie hulaj dusza i robi tam co mu się żywnie podoba. Bo ktoś wyraził podpis na sloganowym regulaminie, a ja za serwer płacę i to mi pozwala w środku na wszystko dosłownie.

Tak powinno pisać, a nie mydlenie kotka za pomocą młotka.

0. Przestępując ramy forum, przechodzisz z demokracji do świata dyktatu.
1. Na forum nie ma wolności słowa, piszesz na własne ryzyko.
a. Nie mamy algorytmu, cenzurujemy sami wedle własnego widzimisię.
2. Admin ma zawsze rację, choćby nawet wyraźnie było widać inaczej.
3. Admin i modowie mogą ciebie wywalić jak tylko im się żywnie zachce.
4. Na forum jesteś tylko użytkownikiem i nie podskakuj zbytnio.
5. Celem forum jest kreowanie świata wedle władz, a nie twoim.

No i to by był prawdziwy opis, bankowo mniej by się tam zapisało. Niepotrzebne by też były dalsze slogano/paragrafy, które stwarzają pozory zasadowości, pod którą jest tak naprawdę siara.
Awatar użytkownika
Minister

Poprzednia

Powróć do Oleje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości