Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przyszedł czas na wymianę oleju. Płukankę zastosuje od LM.


Zastanawiam się nad tym:


Shell Helix Ultra ECT C3

PMO 5w30 Extreme

BMW TwinPower 5w30


Pacjent e90 - M57N2 - 231km. Plan na podniesienie mocy tez jest. Lubię czasem go przegonić. Przebieg 220tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świetne macie argumenty przemawiające za waszymi decyzjami. Czemu byś odrzucił PMO jak na forach się nim zachwycają?

Przede wszystkim dlatego że ich skład się zmienia i partie różnią się od siebie. Do dobrego auta bym nie zaryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne macie argumenty przemawiające za waszymi decyzjami. Czemu byś odrzucił PMO jak na forach się nim zachwycają?

 

Tak jak pisze "mały" PMO i AMG to na papierze świetne oleje PAO, ale bywają u nich czasem "problemy" z powtarzalnością partii, czasem czegoś więcej czasem mniej. Było to opisywane na polskim i niemieckim oilclub. Schle Helix Ultra dobry stabilny olej na GTL lub Ravenol vmp dobre stabilne oleje, Meguin Megol Super Leichtlauf 5W40 dobry olej na PAO lub coś coś bardzo dobrego Redline Euro Series 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świetne macie argumenty przemawiające za waszymi decyzjami. Czemu byś odrzucił PMO jak na forach się nim zachwycają?

 

Koledzy wyczerpali temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry kupiłem BMW 525d F10 xDrive 2014, przebieg 150000,

czy ten olej będzie dobry dla mojego samochodu:

https://allegro.pl/oferta/motul-8100-x-clean-efe-5w30-5l-gratis-8822474165

?


powiedz mi kto jeszcze w aucie pisze informacje o wymianie oleju, filtrów itp do komputera pokładowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do twojego silnika olej musi posiadać normę BMW LL04 i ten z linka jest ok ale Motul jest często podrabiany dlatego radzę kupować w zaufanych sklepach np. tu: https://czescidobmw.pl/katalogi/oleje/0001034371/oleje-silnikowe - lepszy był by olej bmw twinpower turbo 5w30 LL04 który jest robiony przez shell na bazie GTL.


Ps: Wpisy serwisowe robi ASO bmw lub niezależne serwisy współpracujące z bmw, ewentualnie ktoś kto ma odpowiedni sprzęt i wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego silnika olej musi posiadać normę BMW LL04 i ten z linka jest ok ale Motul jest często podrabiany dlatego radzę kupować w zaufanych sklepach np. tu: https://czescidobmw.pl/katalogi/oleje/0001034371/oleje-silnikowe - lepszy był by olej bmw twinpower turbo 5w30 LL04 który jest robiony przez shell na bazie GTL.


Ps: Wpisy serwisowe robi ASO bmw lub niezależne serwisy współpracujące z bmw, ewentualnie ktoś kto ma odpowiedni sprzęt i wiedzę.

 

I am zero in polish so i think it's better me to write in english instead of translating polish in google translate.


Thank you very much for answer. Probably will by bmw twinpower as u advised.


Just few questions

1) u said that only services that have equipment and agreement with BMW can change data in the car's computer. Maybe someone knows such in Warsaw with good price/quality level?

2) How often do I need to change my engine oil? 1 time every 10,000 kilometers?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ad.1 I recommend these people: AUTO-SEW Krzysztof Seweryn, Żyzna 5, 03-613 Warszawa tel. +48 606 536 527 or Auto Classic Service - ACS

05-090 Raszyn Słowikowskiego 23a tel. 603 975 574


Ad.2 My advice is to change the oil every 10,000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: F31

Silnik: 320xd N47T

Przebieg: 110 000 km

Styl jazdy: umiarkowany

Użytkowanie: 50trasa/50miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: brak

DPF: tak.


Jaki olej do tego silniczka, mój pierwszy 320d po benzynie :), z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepkość 5w30 z normą bmw ll04 np. shell helix ultra professional am-l 5w-30 lub bmw twinpower turbo longlife-04 5w-30

Czyli żaden Motyl czy Valvoline nie wchodzi w grę rozumiem, ewentualnie gdzie polecasz zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepkość 5w30 z normą bmw ll04 np. shell helix ultra professional am-l 5w-30 lub bmw twinpower turbo longlife-04 5w-30

Czyli żaden Motyl czy Valvoline nie wchodzi w grę rozumiem, ewentualnie gdzie polecasz zakupić.

 

Motul i Valvoline robią dobre oleje, ale te firmy są już nieco przereklamowane i w ich przypadku 20% ceny oleju to marka a nie jakość samego oleju. Aktualnie produkty Ravenola wydają sie mieć najlepszy stosunek jakości do ceny. Schel helix ultra też relatywnie niedrogi a bardzo dobry olej. Kiedyś jeszcze produkty meguina były bardzo dobre i w niskiej cenie, ale obecnie tak podrożały, że nie ma już sensu ich polecać ze względu na cenę, ale oleje sam w sobie nadal dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poświęcić godzinkę, albo dwie o pooglądać te testy i badania oleju - https://www.youtube.com/c/LaTabernadelMotor/videos

Nie jest po polsku, wiec warto włączyć polskie napisy aby wiedzieć o czym mówią :D

Ja przy następnej wymianie oleju zalewam Ravenol RUP 5w40

w wielu testach, badaniach analizach, wypada bardzo, bardzo dobrze :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy wiec z gory przepraszam iz umiescilem ten post w 2 miejscach . czyli w tym watku i w dziale "oleje" (1wstecz)


Model: F21

Silnik: 116I 136KM

Przebieg: 70000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: 100ml

Instalacja LPG: nie

DPF: chyba tak

Dotychczas: nie wiem


bardzo prosze o odpowiedz. zgubilem gdzies papiery z bawarii motors jaki olej mi wlali ostatnio (9000km temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli olej był wymieniany w ASO to możesz pozostać przy oryginalnym bo to bardzo dobry produkt robiony przez shell: https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-5w-30-1l-83212405948--83212405948
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw f10 518d po chipie na 210km

Silnik b47.

DPF jest.

Używany głównie na krótkich trasach (do 10km) i po obwodnicach Warszawskich.

Styl jazdy: po wsi normalnie ale na obwodnicy 150-160km/h

Aktualny przebieg 29k.

Styl jazdy

Dotychczas olej wymieniamy a ASO.

Ze względu na chipa chcę wymieniąć co 10k

Na co się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 LL04 np. Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30, BMW TwinPower Turbo 5W30 Longlife-04 i RAVENOL USVO VMP 5W-30

 

Ten shell i TwinPower to w zasadzie to samo (GTL + podobne dodatki) Ravenol trochę lepszy PAO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli olej był wymieniany w ASO to możesz pozostać przy oryginalnym bo to bardzo dobry produkt robiony przez shell: https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-5w-30-1l-83212405948--83212405948

 

ok dzieki ta kj zrobilem. znaczy zalalem shell helix ultra 5W30 czy li jakosciowo taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.