Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za radę - już teraz sam zamawiam sobie oryginalny BMW 0W30 LL-04

 

Też się zastanawiam nad tym olejem do staruszka z motorem M47 2.0D. Macie jakieś sprawdzone źródło poza ASO czy bez ryzyka trafienia podróbki można kupić np. na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Też się zastanawiam nad tym olejem do staruszka z motorem M47 2.0D. Macie jakieś sprawdzone źródło poza ASO czy bez ryzyka trafienia podróbki można kupić np. na allegro?

 

https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-0w-30-1l-83212365929--83212365929

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę - już teraz sam zamawiam sobie oryginalny BMW 0W30 LL-04

 

Też się zastanawiam nad tym olejem do staruszka z motorem M47 2.0D. Macie jakieś sprawdzone źródło poza ASO czy bez ryzyka trafienia podróbki można kupić np. na allegro?

 

Czytałem trochę o podrabianiu olei i teraz to już bardzo rzadko, jak sie podrabia to tylko te najpopularniejsze przeważnie castrole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak podrabiają najpopularniejsze najczęściej castrole, później schel, motul liqui moly i valvoline. Firmowych BMW nie słyszałem aby podrabiali - za mała skala. Bezpieczny tez jest meguin (tani dobry olej) oraz ravenol dobry niedrogi jeszcze nie popularny - pewnie zaraz zaczną podrabiać... Polska... Polak potrafi...

Dobre tanie nie podrabiane są polskie lotosy :) to naprawdę dobre i często niedoceniane oleje syntetyczne: jakościowo jak valvoline a cena o połowę mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMO i AMG bardzo dobre oleje niszowe (PAO), ale... słyszałem i było to na forum olejowym DE, że nie do końca trzymają powtarzalność/jakość partii...

Z dobrych olei PAO/ESTER równie dobry lub nawet bardzo dobry to Ravenol USVO lub RCS - jakość/powtarzalność sprawdzona już w wielu testach.

Jak szukasz perełki to poczytaj o Red Line - w wielu testach recenzjach okazują sie najlepszymi olejami na świecie Full Ester - ale cena też najlepsza na świecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum :D


Kilka dni temu kupiłem mało używane auto z niewielkim przebiegiem i chciałbym dla świętego spokoju wymienić w nim olej. W ASO dowiedziałem się, że w tym aucie był lany olej 5W30 LL04 ACEA C3. Czytam i czytam i nadal nie wiem co wybrać, pomożecie? :)


Model: F20 2016r.

Silnik: 125i (160KW) N20B20

Przebieg: 40 000 km

Styl jazdy: spokojny/dynamiczny

Użytkowanie: latem miasto/trasy (50/50%), zimą głównie miasto.

Zużycie bieżące na l/1000km: ???

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Serwis ASO BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum :D


Kilka dni temu kupiłem mało używane auto z niewielkim przebiegiem i chciałbym dla świętego spokoju wymienić w nim olej. W ASO dowiedziałem się, że w tym aucie był lany olej 5W30 LL04 ACEA C3. Czytam i czytam i nadal nie wiem co wybrać, pomożecie? :)


Model: F20 2016r.

Silnik: 125i (160KW) N20B20

Przebieg: 40 000 km

Styl jazdy: spokojny/dynamiczny

Użytkowanie: latem miasto/trasy (50/50%), zimą głównie miasto.

Zużycie bieżące na l/1000km: ???

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Serwis ASO BMW

 

Proponuje pozostać przy oryginalnym oleju bo jest bardzo dobry: https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-5w-30-1l-83212405948--83212405948

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pozostać przy oryginalnym oleju bo jest bardzo dobry: https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-5w-30-1l-83212405948--83212405948

 

Sklep godny polecenia, olej będzie oryginał?


Z tego co wiem to do silnika wchodzi 5l oleju lub 5,25, różnie podają. Ile mam wlać i kupić, bo bagnetu oczywiście brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest sens w silniku B48 przy własnych zmianach oleju (co 10.000 km) lać 5W-40 (np. Ravenol VMO), czy nic to nie zmieni i zostać przy oleju BMW 0W-30 lub 5W-30? Auto normalnie użytkowane:

- miasto krótkie trasy (4-5km), spokojna jazda

- w weekend dłuższy wyjazd, po rozgrzaniu kilka mocniejszych przyspieszeń.

Jestem po pierwszej własnej wymianie po 2.5k km, a zbliża się kolejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest sens w silniku B48 przy własnych zmianach oleju (co 10.000 km) lać 5W-40 (np. Ravenol VMO), czy nic to nie zmieni i zostać przy oleju BMW 0W-30 lub 5W-30? Auto normalnie użytkowane:

- miasto krótkie trasy (4-5km), spokojna jazda

- w weekend dłuższy wyjazd, po rozgrzaniu kilka mocniejszych przyspieszeń.

Jestem po pierwszej własnej wymianie po 2.5k km, a zbliża się kolejna.

 

Jak większość jazdy masz w mieści, krótkie odcinki to lepiej w40 zamiast w30 bo przy często wzbogaconej mieszance paliwowej po 5 tys. km i tak zrobi ci sie w30 (niespalone resztki wzbogaconej mieszanki przenikają do oliwy). Lej dobry syntetyk (niekoniecznie najdroższy) ravenol 0w40 lub 5w40 będzie bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć

Pytanie o olej, jakiś czas temu do mojego b47 wpadł program.


Model: F31

Silnik: 320xd B47

Przebieg: 160 000 km

Styl jazdy: umiarkowany -> agresywny (ale nie upalam)

Użytkowanie: 60trasa/40miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: brak

DPF: tak + Adblue, EGR bez żadnych zmian.

Dotychczas: Shell ECT C3 0w30 + Archoil AR9100


Na jedną zmianę mam jeszcze olej OEM BMW 0w30 i doleję pewnie jeszcze AR9100.

Olej wymieniam co 10-12tys jak mam czas.


Budżet ... no było by dobrze jakbym zmieścił się w 250zł - ale proszę o jakieś propozycje.


Pytanie brzmi - co dalej? Jakieś 0w40/5w40? Co lubi B47?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest sens w silniku B48 przy własnych zmianach oleju (co 10.000 km) lać 5W-40 (np. Ravenol VMO), czy nic to nie zmieni i zostać przy oleju BMW 0W-30 lub 5W-30? Auto normalnie użytkowane:

- miasto krótkie trasy (4-5km), spokojna jazda

- w weekend dłuższy wyjazd, po rozgrzaniu kilka mocniejszych przyspieszeń.

Jestem po pierwszej własnej wymianie po 2.5k km, a zbliża się kolejna.

 

Jak większość jazdy masz w mieści, krótkie odcinki to lepiej w40 zamiast w30 bo przy często wzbogaconej mieszance paliwowej po 5 tys. km i tak zrobi ci sie w30 (niespalone resztki wzbogaconej mieszanki przenikają do oliwy). Lej dobry syntetyk (niekoniecznie najdroższy) ravenol 0w40 lub 5w40 będzie bardzo dobry.

 

Dzięki, auto ma dopiero trochę ponad 10k. kilometrów, w serwisie na pierwszej wymianie zaleją pewnie 0W-30 ale rozumiem, że jeśli bym podczas własnych wymian lał 5w-40 to nie będzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest sens w silniku B48 przy własnych zmianach oleju (co 10.000 km) lać 5W-40 (np. Ravenol VMO), czy nic to nie zmieni i zostać przy oleju BMW 0W-30 lub 5W-30? Auto normalnie użytkowane:

- miasto krótkie trasy (4-5km), spokojna jazda

- w weekend dłuższy wyjazd, po rozgrzaniu kilka mocniejszych przyspieszeń.

Jestem po pierwszej własnej wymianie po 2.5k km, a zbliża się kolejna.

 

Jak większość jazdy masz w mieści, krótkie odcinki to lepiej w40 zamiast w30 bo przy często wzbogaconej mieszance paliwowej po 5 tys. km i tak zrobi ci sie w30 (niespalone resztki wzbogaconej mieszanki przenikają do oliwy). Lej dobry syntetyk (niekoniecznie najdroższy) ravenol 0w40 lub 5w40 będzie bardzo dobry.

 

Dzięki, auto ma dopiero trochę ponad 10k. kilometrów, w serwisie na pierwszej wymianie zaleją pewnie 0W-30 ale rozumiem, że jeśli bym podczas własnych wymian lał 5w-40 to nie będzie problem?

 

Problemu nie będzie, ale jak auto "nowe" to lepiej lać zgodnie z zaleceniami 0w30 tylko po prostu dobrej jakości pełen syntetyk. Podnoszenie górnej wartości z w30 na w40 ma jakikolwiek sens dopiero przy autach 200k+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pytanie o olej, jakiś czas temu do mojego b47 wpadł program.


Model: F31

Silnik: 320xd B47

Przebieg: 160 000 km

Styl jazdy: umiarkowany -> agresywny (ale nie upalam)

Użytkowanie: 60trasa/40miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: brak

DPF: tak + Adblue, EGR bez żadnych zmian.

Dotychczas: Shell ECT C3 0w30 + Archoil AR9100


Na jedną zmianę mam jeszcze olej OEM BMW 0w30 i doleję pewnie jeszcze AR9100.

Olej wymieniam co 10-12tys jak mam czas.

Budżet ... no było by dobrze jakbym zmieścił się w 250zł - ale proszę o jakieś propozycje.

Pytanie brzmi - co dalej? Jakieś 0w40/5w40? Co lubi B47?

 

AR 9100 9200 lub inne dodatki leje sie do słabych/średnich olei.

Jak kupisz dobry olej to on ma już odpowiednie dodatki w odpowiednich ilościach i tam lepiej nic nie dolewać bo można zepsuć skład oleju.

Dobry relatywnie niedrogi olej (peen syntetyk z dodatkami na bogato) to Ravenol RUP 5w40 zalecany do aut w których lubimy mocniej wcisnąć gaz i wykorzystać pełną moc silnika :)

Przed wymiana oleju zrób koniecznie płukankę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

350zł za 5l oleju to wg. mnie za dużo.

Rozważyłbym to jakbym robił jedną wymianę oleju w roku a nie 4-5.

Jakieś inne propozycje do B47 po chipie?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem ten PMO do SUVa, teraz testuję, ale jeszcze wcześnie na wnioski, bo pogoda jest na roadstera teraz :)

Zalać go VALVOLINE SYNPOWER XL-III 5W30 C3, czy mam coś potestować?

 

Zależy jak jeździsz, jak często zmieniasz olej. Jak jazda bez szaleństw, zmiana co 10-15 tys. to każdy olej z normą da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.