Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
W obecnej f10 mialem juz lane kilka rodzajów oleju. Repsol 5w30, mobil 1 new life 0w40, oryginal bmw 5w30, valvoline 5w30, eurol elance 5w30 i obecnie eurol synergy 0w40. I to wszystko w ciagu 30 tys kilometrow :mrgreen: takze zmieniam w sumie w cholere czesto. Jakos nie zauważyłem by inaczej brzmiał silnik na ktoryms z olejów. Fakt ze patrzac przez korek wlewu w silniku sie blyszczy. Takze zadnego nagaru czy syfu nie ma. Uwazam ze zmieniajac olej co 8 czy 10 tys kilometrow to kazdy (dobry markowy) ktory jest z norma bmw bedzie dobry.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ravenol VST 5w40 na papierze ma troszkę lepsze niektóre parametry no i jest to renomowana marka.

no i o to mi chodziło.

PMO zalalem jako fajny bajer ale jest to wg mnie mało stabilna marka i nie mam czasu sprawdzać non stop czy nie zmienili po kryjomu karty...

Więc będzie ten Ravenol.

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, świeżo zakupione e60, jaki olej byście polecali?


Model E60

Silnik m54b30

Przebieg 280kkm

Użytkowany 60miasto/40trasa

Obecnie jest liqui Molly 10w40 i podobno łyka 1L/3kkm

 

Przejdź na to co zaleca producent, zalej 5w40 z specyfikacją LL01 lub 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: F40

Silnik: 118i (1.5T 140km) B38 A15A

Przebieg: 2000 km

Dotychczas: fabryczny


Chcę zmienić olej po przebiegu ok. 2000km w nowym F40 118i. Co aktualnie zalewają w fabryce ? Ewentualnie jaki olej najbardziej pasuje do tego silnika. Planuję zmieniać max co 15k km. Z góry dzięki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W takim razie jeśli chcesz zmieniać co 15 kkm to polecam Ravenol VMP 5w30 a gdybyś zmieniał co 10 kkm to mógłbyś zalać coś tańszego np. Texaco Havoline PRO DS V 5W30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D


Model: E90

Silnik: 318d (122km -> 160km) M47

Przebieg: 241500 km

Dotychczas: Shell 5w30 C3


Chciałbym zmienić na inną markę, poprzedni właściciel lał Castrol Edge 5w30, później został wlany Shell 5w30 C3, czytam na forum o oleju firmy PMO, dobra cena oraz jakość skłaniają mnie do wyboru, czy są jeszcze jakieś inne godne uwagi?


Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, co prawda świeżo po wymianie ale kiedyś ktoś mi mówił żeby zmienić na 5w40 pełen syntetyk, czemu?


Model: E92 330D

Silnik: N57 245km

Rok: 2009

Przebieg: 310 tys

Jazda: 50/50 miasto / trasa

Spalanie trasa: 4-8l na 100

Miasto: 8-12l na 100

Roczny: 30tys


Wymieniam olej z filtrami co 10-12tys.

Teraz znowu zalałem Motul X clean+ 8100 5w30.

Zostawić taki? Czy przerzucić na 5w40 motul, liquy bądź valvo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E53

Silnik: 4.4 M62

Przebieg: 230 000 km

Styl jazdy: agresywny

Użytkowanie: głównie miasto, trasa rzadko

Zużycie bieżące na l/1000km: brak (chyba)

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: Total 5W30


Silnik świeżo po remoncie, pierwsze zalanie, co wlać sensownego bo miliony postów z których nic jednoznacznie nie wynika.


Proszę również o specyfikację płynu do wspomagania co tam wlać i do chłodnicy jaki kolor, był różowy ale czy taki ma być to nie wiem. Płyn hamulcowy również poproszę o specyfikację. Wszystkie płyny chcę wymienić na nowe.


Dziękuję z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E53

Silnik: 4.4 M62

Przebieg: 230 000 km

Styl jazdy: agresywny

Użytkowanie: głównie miasto, trasa rzadko

Zużycie bieżące na l/1000km: brak (chyba)

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: Total 5W30


Silnik świeżo po remoncie, pierwsze zalanie, co wlać sensownego bo miliony postów z których nic jednoznacznie nie wynika.


Proszę również o specyfikację płynu do wspomagania co tam wlać i do chłodnicy jaki kolor, był różowy ale czy taki ma być to nie wiem. Płyn hamulcowy również poproszę o specyfikację. Wszystkie płyny chcę wymienić na nowe.


Dziękuję z góry za odpowiedź

 

Polecam Ravenol turbo VST 5w40, na korku od płynu do wspomagania powinna być informacja jaki ma być, do chłodnicy polecam Prestone który można mieszać z każdym na bazie glikolu a hamulcowy ATE SL6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E90 318i

Silnik: n43 143km

Przebieg: 113 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: głównie miasto, trasa rzadko

Zużycie bieżące na l/1000km: ok 300mil

Instalacja LPG: nie

dodam jeszcze że trochę mnie irytuje ten ubytek , proszę coś polecić zastanawiam się nad Motul 8100 X-clean PLUS 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak chcesz może być motul ale łatwo się naciąć na podróbkę nawet u znanych sprzedawców, lepkość 5w30 z specyfikacją ll01 lub 04 będzie odpowiednia no i najważniejsze to skróć interwał wymiany do max 10 kkm ze względu na ciężkie warunki eksploatacji. Najlepiej jakbyś kupił olej który ma bazę syntetyczną i niski współczynnik noack w tedy straty oleju powinny być mniejsze np. Ravenol VMP 5w30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co polecacie do:

G30 - 530i Xdrive - pojemność 2 litry benzyna.

Przebieg 125.000

Rok 2017

Styl jazdy: obecnie głównie miasto. Czasem lubię przycisnąć do 200km/h na obwo.

Jaki interwał zastosować ?

Jakieś uszlachetniacze ? Płukanki ? Czy to raczej placebo ?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proponuje lepkość 5w30 z specyfikacją bmw ll04 i z lepszych bazowo olejów to np. Ravenol VMP 5w30, Amsoil european car formula 5w30, trochę tańsze na bazie GTL to np. Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W30 i z tańszych na bazie głównie hc to np. Texaco Havoline PRO DS V 5W30, co do interwałów wymiany to przy tych droższych mógłbyś pojeździć max. do 15kkm choć polecam trochę krócej a na tańszych do maks. 10kkm. Możesz przed wymianą zastosować płukankę silnika np. Liqui Moly Pro-Line.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E60

Silnik: M57x 535d

Przebieg: 250 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: głównie miasto, trasa rzadko

Zużycie bieżące na l/1000km: brak

Instalacja LPG: nie



Obecnie mam motula 5w30, chciałem zmienić na coś sensowanego u mnie i tak rok czasu. Czy Ravenol VMP będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje lepkość 5w30 z specyfikacją bmw ll04 i z lepszych bazowo olejów to np. Ravenol VMP 5w30, Amsoil european car formula 5w30, trochę tańsze na bazie GTL to np. Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W30 i z tańszych na bazie głównie hc to np. Texaco Havoline PRO DS V 5W30, co do interwałów wymiany to przy tych droższych mógłbyś pojeździć max. do 15kkm choć polecam trochę krócej a na tańszych do maks. 10kkm. Możesz przed wymianą zastosować płukankę silnika np. Liqui Moly Pro-Line.

 

Milersa nie polecasz ?


Który wybrać ?

1) Zobacz ofertę: RAVENOL VMP 5W30 USVO BMW LL04 VW 504/507 MB https://allegro.pl/oferta/ravenol-vmp-5w30-usvo-bmw-ll04-vw-504-507-mb-8482423603?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


2) Zobacz ofertę: RAVENOL olej silnikowy VMP 5W30 5L https://allegro.pl/oferta/ravenol-olej-silnikowy-vmp-5w30-5l-6727738681?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


Dziękuje bardzo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Millers jest mi mniej znany dlatego nie piszę o nim. Polecam kupić np. tu: https://czescidobmw.pl/olej-silnikowy-ravenol-1111122-005-01-999--5w30,1vmp,15l,2rav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.