Skocz do zawartości

Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]


biernus

<t>Jaki zalać olej do MOJEJ skrzyni 5HP18</t>  

146 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich forumowiczów i użytkowników BMW E60. Od kilku dni jestem posiadaczem BMW E60 550i. Chciałbym wymienić olej silnikowy i w skrzyni. Ktoś podpowie jakie oleje zastosować do tego silnika i ile litrów trzeba zakupić?

 

Tu masz zestaw do skrzyni z olejem Ravenol: http://allegro.pl/olej-miska-tuleja-bmw-24152333903-komplet-i5411114992.html lub droższy z olejm ZF: http://allegro.pl/olej-miska-tuleja-bmw-24152333903-komplet-i5636850562.html

 

Sprzedawca jest z naszego forum tak że jest pewny.

 

Ps. Olej silnikowy podam na PW aby nie zaśmiecać tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,


Posiadam BME E36 compact 1998 (marzec) ze skrzynia automatyczną A4S 310R. Sprzedający poinformował mnie że w tych skrzyniach oleju się nie zmienia. Jako, że przezorny jestem to zacząłem drążyć temat i wyszło, że chyba jednak trzeba. Co proponujecie w tej sytuacji zrobić? Auto ma 226 przebiegu, od kupna zrobiłem 270km, skrzynia nie przeciąga biegów, nie wyje et cetera.


Dla pewności podam końcówkę vin by ktoś mógł sprawdzić czy aby na pewno jest to model, który podałem. Vin: AT52469.


Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Ja spotkałem się z opiniami, że do automatu bardzo dobrze będzie pasować pełnosyntetyk hyundai atf sp4. Ten olej znalazłem na https://www.expert.auto.pl/ sam sprzedawca go polecał. I niedługo sprawdzę do osobiście, bo za 3 tygodnie mam zaplanowaną wymianę oleju w skrzyni i zobaczę, czy toto faktycznie takie dobre, jak o tym piszą - postaram się podzielić swoimi wrażeniami. :cool2: Edytowane przez Krass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć


Mam nadzieję że w dobrym wątku kropnąłem temat. Mam E91 318d z 2011 z VINem F064719. Noszę się z zamiarem wymiany oleju w skrzyni biegów. Według książki serwisowej nigdy nie było to robione. Natomiast auto ma już 210 tyś. km.

Skrzynia podczas delikatnego przyspieszania od czasu do czasu szarpnie między 1 a 2.

Ostatnio zauważyłem że przy zimnym silniku podczas spokojnego przyspieszania czuć falowanie obrotów w zakresie prędkości 60-80 km/h. Jest to wyczuwalne rzadko i bardzo delikatnie.

Jakie są symptomy / objawy nadchodzących problemów ze skrzynią biegów ?

Ile potrzebuje oleju aby wymienić metodą statyczną ?

Czy jeżeli skrzynia wykazuje jakieś problemy, czy wymiana nie pogłębi problemu ? Inaczej mówiąc, wymienić czy olać i jeździć do katastrofy (skłaniam się do wymiany) ?


Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć Panowie ! Samochód x3 e83 3.0i Skrzynia gm 5l40 as390r

Dwa pytania :


1) 15 000km temu mechanik wymieniał mi olej w skrzyni. Z tego co się dowiedziałem spuścił olej i wlał w sumie 6.5 l Oleju SWAG dexron VI. OD tamtego czasu mam wrażenie że skrzynia ciut gorzej chodzi i czesto zdarza się że trzyma za niski bieg i wysokie obroty za dlugo. Czy wymienić ten olej na docelowy ? tzn TEXACO, metodą opisaną na forum tzn z spuszczaniem oleju przez chłodniczkę ? czy to tylko moje urojenia i pomieszany syntetyk (swag) z minerałem (texaco) może zostać ?

2) wyszedł nowy olej który zastępuje Texamatic 7045E - Texaco atf hd 389. Który z tych dwóch olejów wybrać na wymianę ?


Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

poproszę o radę - klasyczne pytanie, które było tu i ówdzie przerabiane trylion razy i uzyskało też trylion odpowiedzi. Z dwiema na czele - Dexron 3, LT 71141.

Mój numer vin BT61761, jaki olej lać do wymiany. Przy okazji polecacie jakiś zestaw filtr+uszczelka?


Edit : Sprawdzone : LT 71141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cześć Panowie ! Samochód x3 e83 3.0i Skrzynia gm 5l40 as390r

Dwa pytania :


1) 15 000km temu mechanik wymieniał mi olej w skrzyni. Z tego co się dowiedziałem spuścił olej i wlał w sumie 6.5 l Oleju SWAG dexron VI. OD tamtego czasu mam wrażenie że skrzynia ciut gorzej chodzi i czesto zdarza się że trzyma za niski bieg i wysokie obroty za dlugo. Czy wymienić ten olej na docelowy ? tzn TEXACO, metodą opisaną na forum tzn z spuszczaniem oleju przez chłodniczkę ? czy to tylko moje urojenia i pomieszany syntetyk (swag) z minerałem (texaco) może zostać ?

2) wyszedł nowy olej który zastępuje Texamatic 7045E - Texaco atf hd 389. Który z tych dwóch olejów wybrać na wymianę ?


Pozdrawiam i proszę o pomoc

Siema . Wez zalej olejem texaco dynamicznie czyli spusc tamten zalej nowy ile sie da, zrób z 20km zlać i wlać jeszcze raz i skasować adaptację skrzyni . Jesli dalej tak samo to skrzynia ma już dość i przy jakim przebiegu zmieniał ci mechanik olej w skrzyni jesli duży to nic juz z tym nie zrobisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Kupiłem e46 i chciałem wymienić olej w skrzyni póki nie jest jeszcze za późno. Przebieg 250000km.

Proszę o pomoc w doborze oleju do ASB w e46 2004r 320d 150KM. Nr VIN: PN50551

Dane z zielonej naklejki na skrzyni:

GM 7 526 091, 4GYU, 96024836


Numer oleju na drugiej naklejce na skrzyni: 83220026922


Przy wpisaniu tego numeru w googlach wyskakuje olej FEBI przekładniowy syntetyczny ATF żółty, czy takim olejem powinienem zalać skrzynię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.