Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie napiszę, że kilka dni temu kupiłem auto.


Model: E91

Silnik: 320d 163 KM

Przebieg: 270 000 km

Styl jazdy: agresywny

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: ?? ml (po przejechaniu ok 2000 km bez zmian poziom oleju)

Dotychczas: nie wiem.


Możecie też podpowiedzieć/doradzić jakie filtry kupić (chce wymienić wszystkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam e90 320d M47T bez dpf z chipem na 194hp, przebieg ~230tyś km. Jeżdżę często na krótkich odcinkach i na trasach z większymi prędkościami, czasem upalę :twisted: . Na dniach będę zmieniał turbo na gt2056v + fmic + mocniejszy program. Jaki olej polecacie do niego? Obecnie mam Valvoline Synpower 5W30 ll01 i zmieniam co 10-12tyś km. Zostać przy nim czy może coś lepszego? Czytałem ten wątek (ofc nie cały :| ) i zastanawiam się na jakimś 0W40 z ll01, czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam osobiście, ze dobry. Jak nie masz ekologii to rozsądny full saps nie zaszkodzi a oleje w lepkosci 0W40 w większości są na dobrych bazach z dużą zawartością PAO. Podniesienie (delikatne) lepkosci w 100 stopniach w przypadku zmodyfikowanego silnika i jazdy z wykorzystaniem osiągów silnika jest jak najbardziej uzasadnione. OW40 zapewni też zwykle bardzo dobre parametry w niskich temperaturach wiec wg. mnie to dobry wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest tylko jeden MST c3 5w30 a ten który widnieje na zdjęciu jest z lat kiedy wchodziła norma euro IV czyli od 2006, nie wiem dlaczego ten sklep wrzuca tak starą fotkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E91 2012r. 184km. Auto kupione w tym roku. Miesiac temu zalany castrolem edge 5w30 LL i jakby silnik pracował głośniej. Wcześniej nie wiem czym był zalany. Dojeździc te 10tys. czy zmieniać ?:) Pytanie na co? Dzieki.

Jak oryginalny nie podróba to nic złego się niestanie. Głośniejsza praca silnika nie zawsze świadczy że jest kiepski olej czasami wręcz przeciwnie (oleje z dużą zawartością PAO). Jednak Castrol nie jest najlepszym wyborem przy następnej wymianie zalej lepszym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, popatrzyłem ale ciągle mam wątpliwości, więc pytam:

F30 328i, 96 tys.

1.Valvoline SynPower XL-III C3 5W-30

2.Specol Gold 5W40 + Archoil AR9100

3.Motul 8100 X-CESS 5w40 5L BMW LL01

4.Shell albo oryginał.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam

E91

Silnik n47d20c z chipsem@224km 480nm

Przebieg 155000

Styl jazdy : czasem ostro przycisnę w razie potrzeby, ale ogólnie to normalnie.

Użytkowanie 50/50 trasa/miasto

Zużycie oleju : brak

Obecnie AmsOil AEL +ar9200 albo czasem ar9100.


Zrobiłem badanie oleju po 10tys km

https://www.dropbox.com/s/vb8pwy5pufeoawb/%23TOSTROW-Z-094823-Sev2.pdf?dl=0

Wydaje mi się to słabym wynikiem jak na tej klasy olej , tym bardziej że leje jeszcze archoila. A wy jak sądzicie?

TBN spadł mocno, a plukam silnik przed wymiana oleju.

Chyba przepłacam płacąc 210 za olej + 70 za dodatek.


Jaka alternatywę polecacie w to miejsce?


Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

5w30 z specyfikacją BMW LL04, jeśli będziesz wymieniał co 10 max 15 kkm to każdy markowy olej się sprawdzi.


https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-1-am-l-shell,11-5W30~11~1AM~6L-4314-0-0-5W30~11~1AM~6L~2SHE.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę:

Model: E34

Silnik: M30B35

Przebieg: 125 000 km

Styl jazdy: mieszany

Użytkowanie: auto "na niedzielę", czasami dłuższa trasa

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: ???


Jaki olej do silnika byście polecili? Nie wiem co jest zalane, dlatego mam zamiar zmienić olej i zalać Valvoline + filtr Bosch, ale zastanawiam się czy wlać syntetyk czy półsyntetyk i czy 5W czy 10W... Czy ewentualne przejście z półsyntetyku na syntetyk mu nie zaszkodzi? Pytam, bo nie mam wiedzy na temat tego jaki olej jest zalany. Doradzicie coś, bazując na swoim doświadczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. LL-98 to oleje LongLife - czy jest sens zalewania takiego oleju? Wiem, że można nim zastąpić olej o normie LL-01, tylko czy coś to daje? Jest też norma LL-04, chyba weszła po LL-01. Też może być? Ogólnie LL-01 to chyba takie minimum dla tego silnika. Czy niezbędna jest płukanka? Pytam, bo słyszałem różne opinie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Long Life to nazwa specyfikacji jaką używa BMW i do twojego silnika lepiej 98 lub 01, nikt nie każe jeździć 30 kkm tylko wymieniać co 10kkm lub co 1 rok. Płukanka nie działa z siłą wodospadu, ma za zadanie rozpuścić do postaci zawiesiny drobne zanieczyszczenia wraz z resztkami poprzedniego oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą to mogę zejść nawet co 7-8 tys. km, auto jest rzadko używane. 5W40 będzie lepszy niż 10W40? W drugiej E34 z silnikiem M20B20 mam zalany Valvo 10W40 i jestem zadowolony. W M30B35 zależy mi na tym, aby silnik chodził cichutko. Czy taki olej będzie odpowiedni:

https://allegro.pl/oferta/valvoline-synpower-5w40-4l-8607767891?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_chemia_samochodowa&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=EAIaIQobChMI-cCjqNyF5gIVBEkYCh3-rwNPEAQYAiABEgLh9vD_BwE

Czy ktoś ewentualnie poleci coś lepszego? Cena nie ma większego znaczenia, chodzi o jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co ma się niby stać ? Te mity już zostały dawno obalone. Jeśli chcesz coś lepszego to może AMSOIL 5W40 European Car Formula, Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 lub FUCHS TITAN RACE PRO S 5W40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.