Skocz do zawartości

Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo czasu nikt tu nie pisał. Powiedzcie mi co na chwilę obecną zalać do e46 2.0d 136km.jazda raczej normalna nie wyścigowa. Czy robić płukanke? Czy łac później coś takiego jak ceratec?

 

Płukankę w dieslu zdecydowanie warto zrobić. Zamiast Cerateca polecam Archoila AR9100 - oprócz poprawy smarowania i lepszej ochrony ma bardzo dobre właściwości czyszczące i ma bardzo korzystny wpływ na TBN/TAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

PMO jest holenderskie, bo produkowane w Holandii. Więc kolega @Fiver nie zrobił błędu, nazywając te oleje holenderskimi.



Nie wiem co w Twoim zestawieniu robi Penrite. Cenę tego oleju napędza to, że jest to egzotyka. Jak rozumiem sprzedajesz tę markę i wszędzie ją polecasz, ale sprawdzając analizy Penrite ten olej niczym się nie wyróżnia, oprócz tego, że jest drogi i "zagraniczny" i przez to ludzie myślą, że jest taki wspaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Penrite robi naprawdę bardzo dobre oleje. W większości nie są wybitne ale co do ich jakości nie można mieć zastrzeżeń. Sprzedaje oleje z 20 rożnych marek i mam też dobre informacje zwrotne i wiem, że Klienci sa z tych olejów bardzo zadowoleni. Faktycznie nie są to tanie oleje ale nie dla każdego kwestie finansowe są najważniejsze. Jak ktoś wydaje kilkaset złotych za wymianę oleju+ kompletu filtrów to często czy wyda 400 zł czy 450 zł czy nawet 500,00 zł nie ma dla niego jakiegoś większego znaczenia. Cena Penrie nie odbiega znacząco od cen innych mocnych konkurentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam. Mam e46 2.0d 150km m47n. Chcialem zalac jakis dobry olej 5w40 do silnika co bedzie dobrze czyscic. Nie wiem co bylo lane wczesniej, a ma dopiero 220tys przebiegu. Wiem ze to nierealne ale brałem ją od ojca znajomego co kupil ja w DE jako nowa w salonie. Słyszalem ze shell 5w40 dobrze czysci silnik i jest dobry do tego silnika. Co jeszcze koledzy polecacie ? Dzieki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.