Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem nastawiony na ten olej o którym pisał kolega guzior2 czyli valvoline synpower, ale chciałbym też usłyszeć opinie na temat tego motula 8100 x-clean.

 

Zobacz wyżej, pisałem o tym motulu 2 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

Model: F30 316i 2013r.

Silnik: N13

Przebieg: 78 000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: 90% miasto,10% trasa

Roczny przebieg: 15kkm

Dotychczas: chyba BMW TWINPOWER 5W30

Jaki olej(może można jakiś zamiennik oryginału- np. valvoline)?

 

A czemu chcesz zmienić ? twinpower powinien być ok. Możesz zalać np. Valvoline synpower mst C3 5w30 lub XL-III C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model: F30 316i 2013r.

Silnik: N13

Przebieg: 78 000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: 90% miasto,10% trasa

Roczny przebieg: 15kkm

Dotychczas: chyba BMW TWINPOWER 5W30

Jaki olej(może można jakiś zamiennik oryginału- np. valvoline)?

 

A czemu chcesz zmienić ? twinpower powinien być ok. Możesz zalać np. Valvoline synpower mst C3 5w30 lub XL-III C3 5w30

 

Jest trochę problem z dostępnością tego oleju. W e92 n52 używam valvoline 5W40 i jestem zadowolony dlatego o nim pomyślałem. Taki będzie ok? https://aparts.pl/partscatalogue/872378-valvoline,11-872378-FVLV-0-0-872378~2VLV.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma żadnego problemu z dostępnością tego oleju, jest w wielu internetowych sklepach: https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-ll-04-oryginal-bmw,11-5W30~1LL~604-FOEBMW-0-0-83212405948.aspx


5w40 ma za dużą lepkość do tego silnika ,zalej 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: e65 730d 2004 218hp

Silnik: M57

Przebieg: 289 126

Styl jazdy: normalny spokojny czasami trzeba go przepalic :wink:

Użytkowanie: 60% miasto 40% tasa

Zuzycie bierzące na l/1000 -zero

DPF: nie

obecnie smigam na millers ee longlife c3 5w30 wymiana co 15tysi zostac przy tym czy moze polecacie cos innego to moj pierwszy dyszel dlatego pytam :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: e65 730d 2004 218hp

Silnik: M57

Przebieg: 289 126

Styl jazdy: normalny spokojny czasami trzeba go przepalic :wink:

Użytkowanie: 60% miasto 40% tasa

Zuzycie bierzące na l/1000 -zero

DPF: nie

obecnie smigam na millers ee longlife c3 5w30 wymiana co 15tysi zostac przy tym czy moze polecacie cos innego to moj pierwszy dyszel dlatego pytam :wink:

 

Jeśli jesteś zadowolony z obecnego oleju to możesz pozostać przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: e90 320i 150ps

Silnik: n46

Przebieg: 165 000

Styl jazdy: normalna

Użytkowanie: 5% miasto 95% trasa

Zuzycie bierzące na l/1000 - jeszcze nie wiem

DPF: nie


Auto z niemiec i nie mam pojęcia co było wlane wcześniej. Przy zakupie stan oleju był na połowie, teraz gdy zrobilem ok 1000-1100 km poziom spadł o 25% ( na ćwiartkę). Chce dolać ale nie wiem co dlatego chce wymienić olej w tym tygodniu i nie wiem jaki... :(

producent zaleca olej castrol edge professional bmw ll04 0w-30, ale chyba będzie za rzadki, dlatego zastanawiam się nad


Olej Castrol EDGE LL 5W30

VALVOLINE MaxLife 5W30 C3

OLEJ MOTUL 8100 X-CLEAN + C3 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do benzyny zalej cos z LL01.

... 5W-30 będzie ok.VALVOLINE -też. Ja zalewam oryginałem BMW TwinPower Turbo 5W-30. Powtórzę za cytowanym kolegą. Jeśli benzyna, to: LL-01. Jeśli diesel, to: LL-04. PS. Wymieniaj jak najszybciej i wymieniaj co max ok. 14 tys.km. Doskonała większość ( a już na pewno każdy z tego forum ;-) ) wymienia olej po zakupie samochodu używanego. No i filtry.. ale to na pewno już wiesz. Niech się jeździ :D

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie czy do M57/TU 2004r nada się Motul Xcess 5w40?

 

Jeśli nie masz DPF-a to będzie ok, natomiast jeśli posiadasz filtr cząstek stałych to olej musi posiadać specyfikację BMW LL04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,


Szukam oleju do BMW F320d 2.0 184 KM n47 rocznik 2013 przebieg potwierdzony 53 000 (10 tys. zrobione przeze mnie na oleju Olej GM Dexos2 5W30 - taki został zalany podczas kupna)

Przeleciałem prawie cały wątek i w większości polecany jest VALVOLINE SYNPOWER MST C3 5W-30 lub Valvoline SynPower XL-III C3 5W30. W swoim poprzednim aucie Alfa Romeo 147 Q2 zalałem Motula 8100 X-clean EFE 5W30 i chodził naprawdę bajecznie, a do tego spalanie o przeszło pół litra mniejsze. Motulem zalewam także swój moto, więc interesuje mnie, czy w przypadku BMW warto przy Motulu pozostać?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć Panowie,


Szukam oleju do BMW F320d 2.0 184 KM n47 rocznik 2013 przebieg potwierdzony 53 000 (10 tys. zrobione przeze mnie na oleju Olej GM Dexos2 5W30 - taki został zalany podczas kupna)

Przeleciałem prawie cały wątek i w większości polecany jest VALVOLINE SYNPOWER MST C3 5W-30 lub Valvoline SynPower XL-III C3 5W30. W swoim poprzednim aucie Alfa Romeo 147 Q2 zalałem Motula 8100 X-clean EFE 5W30 i chodził naprawdę bajecznie, a do tego spalanie o przeszło pół litra mniejsze. Motulem zalewam także swój moto, więc interesuje mnie, czy w przypadku BMW warto przy Motulu pozostać?


Pozdrawiam

 

Jeździłem kiedyś na Motulu x-clean + 5w30 i był ok. ale trochę go ubywało, przeszedłem na Valvoline i ubytki oleju ustały dlatego jego polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!


Jestem po świeżo zainstalowanym lpg. Od zakupu samochodu zrobiłem 9kkm także powoli myślałem nad wymianą. (wcześniejsza wymiana by lepiej wyczyścić silnik po poprzednim właścicielu - tak aby aby)

Model: E91 330i 2005r.

Silnik: N52b30

Przebieg: 217 000 km

Styl jazdy: bywa różnie ;/ trzeba w końcu czasem coś wyprzedzić

Użytkowanie: 70% miasto,30% trasa

Roczny przebieg: 15kkm

Dotychczas: CASTROL EDGE 5w30

LPG: TAK


Po zainstalowanym LPG czytałem że zalecany byłby bardziej ciepło lubny olej 5w40 - a dodatkowo mógłby pomóc z zjadaniem oleju 1l/6kkm. Niestety zarazem z tego co wiem mój silnik n52b30 średnio radzi sobie z obiegiem oleju. Co o ile teraz nie miało by problemu o tyle zimą nie chciałbym katować silnika. (do miasta niby mam te 10km - ale trochę głupio mieć 3l i cały ten dystans jechać jak dziadek i dochodzić max do 3tyś. obrotów).


Z góry dziękuję za porady


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!


Jestem po świeżo zainstalowanym lpg. Od zakupu samochodu zrobiłem 9kkm także powoli myślałem nad wymianą. (wcześniejsza wymiana by lepiej wyczyścić silnik po poprzednim właścicielu - tak aby aby)

Model: E91 330i 2005r.

Silnik: N52b30

Przebieg: 217 000 km

Styl jazdy: bywa różnie ;/ trzeba w końcu czasem coś wyprzedzić

Użytkowanie: 70% miasto,30% trasa

Roczny przebieg: 15kkm

Dotychczas: CASTROL EDGE 5w30

LPG: TAK


Po zainstalowanym LPG czytałem że zalecany byłby bardziej ciepło lubny olej 5w40 - a dodatkowo mógłby pomóc z zjadaniem oleju 1l/6kkm. Niestety zarazem z tego co wiem mój silnik n52b30 średnio radzi sobie z obiegiem oleju. Co o ile teraz nie miało by problemu o tyle zimą nie chciałbym katować silnika. (do miasta niby mam te 10km - ale trochę głupio mieć 3l i cały ten dystans jechać jak dziadek i dochodzić max do 3tyś. obrotów).


Z góry dziękuję za porady


Pozdrawiam.

 

To zmień na 0w40 z specyfikacją LL01 np. Valvoline synpower 0w40 lub Motul 8100 X-max 0w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedz


Wszędzie tylko czytałem że castrol wycofał się z 0w40 to myślałem, że nie ma jednak takich wersji.


Widziałem że Valvoline synpower 0w40 polecany był on już parę razy. Na ceneo widzę że jego cena dość nieźle się wacha od 110 do 170zł. Czy miałby ktoś do polecaenia jakiś sklep - przy czym było by super gdyby chodziło o te nie najdroższe sklepy. (zakup 2x4l (w końcu wchodzi prawie 7l do silnika a i na dolewki będzie) do tego wymiana oleju co 10kkm to takie 50zł mniej na butelce to już 200zł rocznie za free) - chodzi tylko o to by nie płacić extra marży sklepu, jeśli tylko ten najdroższy sklep jest polecany to bywa - czego się dala auta nie robi :)


Wolę wcześniej wymieniać olej żeby całe g spływało gdy jeszcze jest tego mało, a i olej jakoś wygląda. Moim zdaniem to będę znacznie zdrowsze dla silnika niż super drogi olej ale trzymany dłużej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: F20 118d 2014r.

Silnik: N47 D20 C

Przebieg: 147 000

Styl jazdy: miasto/krajowe- spokojnie; ekspresówki ~140-160km/h

Użytkowanie: 70% miasto,30% trasa

Roczny przebieg: 15kkm

Dotychczas: Olej ASO czyli najprawdopodobniej - BMW TwinPower Turbo 5W30 Longlife-04 - do 144 000km

Obecnie: Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 Made in Germany


Z 3kkm mogę powiedzieć, że nie dolewałem jeszcze oleju. Silnik może troszkę ciszej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,


Niedawno zakupilem e87 i zastanawiam sie jaki tu olej wlac. Myslę nad AmsOIL ale ostatecznie lepiej zapytac.

Zatem co lać do:


Model: E87 (2009)

Silnik: 118i n43 143km

Przebieg: 210 000 km

Styl jazdy: normalny/umierkowany czesto tylko 4km i koniec.

Użytkowanie: glownie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nie odnotowano

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: OEM BMW


Jesli AmsOil to ktory? AEL czy ESP ?

A jesli nie AmsOil to jaki ?


Jesli w zwiazku z b.ktorkim pokonywanym odcinkiem 4km lepiej miec inny olej na zime i inny na lato to prosze o wskazowki.



Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Model: E87 (2009)

Silnik: 118i n43 143km

Przebieg: 210 000 km

Styl jazdy: normalny/umierkowany czesto tylko 4km i koniec.

Użytkowanie: glownie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nie odnotowano

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: OEM BMW


Jesli AmsOil to ktory? AEL czy ESP ?

A jesli nie AmsOil to jaki ?

 

 

Stosowałem kiedyś Ams u siebie i olej jest bdb patrząc na dane ale trochę drogi. Zalej 5w30 z specyfikacją BMW, będzie odpowiedni na lato jak i na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.