Skocz do zawartości

jakie opony zimowe do E90?


Gaydek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze opon zimowych do E90 (320d). Rozmiar 205/55 R16 (seryjne felgi aluminiowe). Czy Dunlop Wintersport M3 RSC to dobry wybór?

 

Też się zastanawiałem, co prawda do innego modelu.. ale znalazłem opinie ludzi którzy jeżdzą BMW o tej oponie:

http://www.opony.com.pl/testy/index_testy1.asp?rodzaj_pojazdu=osobowe&producent=Dunlop&model=SP%20WINTER%20SPORT%203D&pora_roku=zimowe

 

Pozwolę sobie wkleić kilka które przesądziły o tym żeby ich nie kupować...

Do BMW nie polecam. Na deszcz wyśmienite ale snieg i lód to porażka w aucie z napeden na tylna oś

 

Zawiodłem się na tych oponach. Reklamowane w każdej prasie i chyba przereklamowane. Na suchym i mokrym asfalcie jest ok polecam, śnieg? hmmm mozna by powiedzieć średnie mówiąc o agresywnym stylu jazdy. Ale to co się dzieje na lodzie - masakra. Autko co prawda ma napęd na tył co troche usprawiedliwia te opony no ale żeby nie można było skrecać to aż nie możliwe. Poprostu po lodzie można jechac tylko na wprost. Mialem kilka awaryjnych sytuacji po których miałem serce w gardle. OPINIA: Masz Bmw to kup sobie inne opony.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Podobno bardzo dobrze spisują się Nokian WR D3 i Semperit speed grip 2 i są w przystępnej cenie, zajmowały czołowe miejsca w kilku niemieckich testach w rozmiarze 205/55/r16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystkie linki już wcześniej przejrzałem ale dzięki za zainteresowanie.

Będę się skłaniał bardziej w stronę Nokian WR A3.

I jeszcze jedno pytanie jaki indeks nośności brać :?: Wg. producenta 91H tylko że pewnie ROF a ja chcę zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Indeks nośności przy zwykłych oponach możesz mieć ten sam co przy ROF lub wyższy, żeby przypadkiem autko za bardzo nie pływało w zakrętach to lepiej wziąć wyższy niż 91.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja kupilem nokian wr a3 tylko w rozmiarze 225/45r17 run flat. Ponoc to najnowszy model od nokiana (od zeszlego roku) . Ciekaw jestem jak beda sie sprawowac w zimie. Czytajac opinie zapowiada sie interesująco. Z ciekawostek : rowki sa polerowane :-D

 

http://www.opony.com.pl/testy-opon/ polecam poczytac opinie o oponach.

A3 ma lepsze opinie od D3

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już te opony w domu? Umiesz powiedzieć, ocenić w stosunku do innych opon, jaką mają ściankę boczną? W sensie, czy jest to typowy zimowy balon, taki miękki, że gnie się niesamowicie w rękach, czy jest w miarę sztywna? ( tylko, że to nie jest takie proste, jak się wydaje, bo musisz wziąć poprawkę, że masz ROF i do tego 225/45 )

 

Ja też szukam jakiejś zimówki, tyle że 205/55R16 bo niestety nie ma 17". Cena mniej ważna, choć jak się zastanowić, to 100pln w kieszeni na oponie daje 1oponę gratis i kratę browara. Każdy wolałby kupić "3" zamiast 4. Jednak nikt już mnie uczyć nie musi, na oponach na dłuższą metę się nie oszczędzi.

 

Ktoś jeździł samochodem troszkę szybciej niż rozum podpowiada na tych WR A3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sciana boczna jest sztywna bo to rof. Opona wyglada na solidna. Bardzo dobrze wykonana. Kierowalem sie opiniami i cena i te wypadaja najlepiej z dostepnych zimowych rof. Bieznik wysoki a jak sie będzie sprawowac to moge powiedziec po zimie. Jesli chodzi o predkosc to moje sa v wiec do 240 km/h w poprzednim aucie mialem gy ug7+ i jechalem na nich 220 tylko to byly 205/55R16 predkosc h

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jakie opony zimowe do 330xd moglibyście polecić do szybkiej jazdy ?Często jeżdzę w nocy i autostradą, poza tym możecie polecić coś z nie najwyższej półki?Nie chce wydawać po 800zł za oponę, zresztą przy 4x4 auto chyba jakoś da radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wyżej, chyba NOKIAN nie ma sobie równych, czytałem wiele opinii ludzi którzy je kupili i są zachwyceni ale nie ma się co dziwić skoro produkuje je kraj gdzie zimy są bardzo srogie i muszą mieć opony dające radę w każdych warunkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co do Nokianów to słyszałem ,że szybko się ścierają, znajomej starczyły na dwa sezony.Co wy możecie powiedzieć na ten temat?

 

Z reguły dobre zimówki szybciej się zużywają na asfalcie ze względu na specjalna mieszankę z której są zrobione, jeśli zależy Ci aby pojeździć 5 sezonów to kup opony całoroczne, tylko że one nie zapewnią już takiej trakcji jak prawdziwe zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.