Skocz do zawartości

jakie opony zimowe do E90?


Gaydek

Rekomendowane odpowiedzi

A co do Nokianów to słyszałem ,że szybko się ścierają, znajomej starczyły na dwa sezony.Co wy możecie powiedzieć na ten temat?

 

Z reguły dobre zimówki szybciej się zużywają na asfalcie ze względu na specjalna mieszankę z której są zrobione, jeśli zależy Ci aby pojeździć 5 sezonów to kup opony całoroczne, tylko że one nie zapewnią już takiej trakcji jak prawdziwe zimówki.

Nie potrzebuję całorocznych bo mam świetne letnie opony ,poza tym ostatecznie zamowiłem dziś dunlopy sp winter sport 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

Zastanawiam sie na zakupem opon zimowych i wedlug przelicznika do opony letniej (225/45/17) odpowiedniki np

-215/55/16 (tu na forum czytalem, ze macie 205/55/16- ale to mniejszy obwod a mam niskie auto wiec niechce jej jeszcze obnizac)

-195/60/16 -ta opcja mnie interesuje. Czy ktos ma taki rozmiar ? (jakie wrazenia ? > wyglad jest malo wazny na zime a opona pojdzie na stalowke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

podlaczam sie pod watek bo teraz tez bede szukal jakis gum na zime.

 

@feel_x jak twoje nokiany po sezonie ? Byłes gdzies w gorach ? RunFlat?

Pytam bo w zeszlym sezonie jak jeszcze golfem jezdzilem to widzialem kilka aut z napedem na tyl (miedzy innymi 2 x BMW) co mialy na problem na sniegu aby jechac pod gorke, gdzie inne auta poprostu jechaly. Na poczatku myslalem ze to "bohaterowie" co potrafia caly sezon jezdzic na letnich, ale jak sie okazuje przy napedzie na tyl troche inaczej sprawa sie ma.

 

W watku jest pozytwna opinia o Goodyear Ultra Grip GW3 RunOnFlat - Ktos jeszcze jej uzywał ?

 

O Dunlop Wintersport M3 RSC jest jedna pozytywna i jedna negatywna, ktos cos doda ?

 

A jezdzil ktos na DONLOP WINTER SPORT 4D lub BRIDGESTONE BLIZZAK LM32?

 

Jakies pozytywne/negatywne opinie o Michelin ?

 

Jezdzicie na RunFlatach ?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po sezonie zimowym moge powiedziec ze opona fajna. Ciezko ocenic mi te opone jak zachowuje sie w trudnych warunkach bo w holandii sniegu mialem w sumie 2 tygodnie przez caly okres zimowy :D bylem w polsce ale w grudniu a wtedy ani grama sniegu nie bylo. jazda po suchym i mokrym idealna nawet z predkosciami ponad 200km/h zadnego pontonu czy plywania no ale mam runflat wiec pewnie dlatego. Po sniegu dobrze, tu naprawde ciezko mi ocenic bo zadnych podjazdow pod gore nie ma w moim regionie. Dajac w palnik kola miela tak samo dodajac gazu na skrecie to dupke zarzuci, ale to 3 litry wiec... . Do miasta i na autostrady super. Dla Bacy w gory to nie wiem. Tak naprawde w roku dni ze sniegiem jest jak na lekarstwo. Zuzycie bieznika znikome. Na wszystkich oponach widac cyferke 8 na biezniku wiec pare sezonow jak nic pojezdzi.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję całorocznych bo mam świetne letnie opony ,poza tym ostatecznie zamowiłem dziś dunlopy sp winter sport 4D.

 

@KrzysiekOST a jak Twoje Dunlopy po zimie ? Byles gdzies w gorach na sniegu ? Pewnie Twoje Dunlopy nie sa RunFlat, nie wysetpuje efekt plywania?

 

pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich,

 

podlaczam sie pod watek bo teraz tez bede szukal jakis gum na zime.

 

@feel_x jak twoje nokiany po sezonie ? Byłes gdzies w gorach ? RunFlat?

 

W watku jest pozytwna opinia o Goodyear Ultra Grip GW3 RunOnFlat - Ktos jeszcze jej uzywał ?

 

O Dunlop Wintersport M3 RSC jest jedna pozytywna i jedna negatywna, ktos cos doda ?

 

A jezdzil ktos na DONLOP WINTER SPORT 4D lub BRIDGESTONE BLIZZAK LM32?

 

Jakies pozytywne/negatywne opinie o Michelin ?

 

Jezdzicie na RunFlatach ?

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Witamy,

 

Ciężko wskazać jeden model opony, wszystko zależy od wielu czynników. Nokiany mają rzeczywiście ostatnio bardzo dobrą reputacje. Z resztą wymienione marki raczej należą do tych wiodących jak Michelin, Pirelli, Continental, Dunlop...

Weźmy przykładowo Goodyear Eagle UltragripGW 3. Dużo słabiej wypada wspomniany Bridgestone Blizzak LM32, ale to wszystko zależy do jakiego typu auta potrzebujemy oponę itd. Generalnie warto inwestować w modele nowe i marek wiodących lub ewentualnie pośrednich. Oto podział marek opon dokonany przez rezulteo. Oczywiście wszystko w ramach budżetu jaki mamy.

 

Pozdrawiamy i zachęcamy do wyszukiwania modeli opon przez naszą stronę. W każdym opisie opony można także wyodrębnić opony podobne innych marek.

 

Rezulteo :)

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Ostatecznie zakupilem nowy zestaw koł z alufelgami od BMW.

Byla promocja wiec wydaje mi sie ze oplacalny zakup. Co do ekonomi zakupu nie bedziemy tutaj dyskutowac bo kazdy ma indywidualne podejscie.

 

Zakupilem BRIDGESTONE BLIZZAK LM25 RSC. DOT 3011

Jeszcze ich nie zalozylem wiec odczucia z jazdy napisze pod koniec zimy, chyba ze beda tragiczne to odrazu poinformuje.

 

pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

DOT dwa lata, ale mamy nadzieje, że opony były dobrze przechowywane. Co do samego modelu to ma 5 gwiazdek za hamowanie i przyśpieszanie na lodzie. Na śniegu też nie jest źle. Konkurencja jak. Nokian jednak może pochwalić się lepszymi wynikami w zakresie bezpieczeństwa.

Pozdrowienia i szerokiej drogi od rezulteo :)

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam, poleci ktoś od siebie zimową 17 -stkę ?

mam bmw e91 i miotam się raz szukam 16' zaraz potem 17', mam niskie zawieszenie i 16' wygląda nie za specjalnie :)

Witam!

Po długich poszukiwaniach mój wybór padł na Michelin Alpin A4 i po dwóch sezonach jazdy mogę je śmiało polecić.

Dobra przyczepność, niska ścieralność i dopuszczalny poziom hałasu. Rozmiar 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam, poleci ktoś od siebie zimową 17 -stkę ?

mam bmw e91 i miotam się raz szukam 16' zaraz potem 17', mam niskie zawieszenie i 16' wygląda nie za specjalnie :)

Witam!

Po długich poszukiwaniach mój wybór padł na Michelin Alpin A4 i po dwóch sezonach jazdy mogę je śmiało polecić.

Dobra przyczepność, niska ścieralność i dopuszczalny poziom hałasu. Rozmiar 225/45/17

 

 

kupiłem używam, nie ma śniegu za wiele ale opona fajna cicha , dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak runflat to za duzego wyboru nie masz. Wyszlo kilka nowosci. Wpisz w google "test opon zimowych 2015" i czytaj. Zobacz w rankingu i później poszukaj o danym modelu opinie. Ja tak kupowalem letnie niedawno.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przymierzam się do kupna zimówek do mojej e90 . Poleci ktoś jakieś dobre sprawdzone 17' ? :)

Mieszkam w górach i czasami w zimę jest naprawdę ciężko .

 

Aktualnie też zamierzam przygotować się do zimy i mam ten sam dylemat. Zastanawiam się nam oponami: continental contiwintercontact ts850, a bridgestone blizzak lm001. Też chciałbym usłyszeć opinie kierowców, na temat dobrych opon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polecam conti ts850, sprawdziłem u siebie i jest rewelacyjna. W tym przypadku testy nie ściemniają.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! Ja po raz pierwszy na forum.

Mam dylemat co do wyboru opon. Miałem w zamiarze kupić je na przyszły sezon a w tym jeszcze dojeździć poprzednie, natomiast przy tych warunkach jest to już niemożliwe. Dlatego nie ma co czekać, trzeba coś kupić.

 

Rozmiar 205/55 R16 do mojego E90. Z tego co poczytałem i tu na forum i troche w opiniach wybrałem 3 modele ale nie mam pojęcią na które się zdecydowac:

Continental ContiWinterContact TS850/TS830 P (ok.330zł)

Michelin Alpin A4 (ok.350zł)

Nokian WR D3/D4 (ok.320zł)

Nokian WR A3 (ok. 280zł)

Cenowo dużych różnic nie ma. Jedynie te Micheliny trochę kosztują. Ktoś jeździł, może się wypowiedzieć, polecić szczególnie którąś oponę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Nokiana WR D4 z indeksem T. JA jestem mega zadowolony!!

 

Dzięki za dobrą radę. Też właśnie mnie wszystko mnie prowadzi w stronę Nokian-ów bo już nie jedna osoba mi mówi, że zimą są idealne. Chociaż trochę mnie też te Continentale kuszą, bo też mnóstwo dobrych opinii na ich temat a w rankingach górują.

 

A dlaczego akurat indeks T a nie H? Z tego co widzę, chodzi o możliwość szybszej jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie NOKIAN WRD4

 

Opony są jak klej :D i do tego ciche :)

 

Kolega wyżej pewnie doradził Ci z indeksem T ponieważ są trochę tańsze. Ja osobiście do 320d e90 kupiłem z indeksem H czyt. do 210 km/h. Wiadomo, że zimą aż tak się nie pędzi więc jeśli nie śmigasz z dużymi prędkościami to możesz kupić z indeksem T(do 190 km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 10 miesięcy temu...
Witam. Pozwolę sobie odświeżyć temat. Szukam opon nawet używanych albo nowych w niskiej cenie, mają to być opony na max 2 sezony. Rozmiar Alu to 17” 225/45. Zależy mi aby opony nie były bardzo twarde jak to się mówi, czyli przyjemna i komfortowa jazda. Jesteście jakoś w stanie doradzić? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.