Skocz do zawartości

Opony BMW F10 520D 245/45R18


Galba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

myślę nad oponami do mojego F10 po lifcie bez xdrive. Celuje chyba w klasę średnią, nie chce żadnych tanich , ale tez nie są mi potrzebne jakieś super opony. Run Flaty też odpuszczam

Wstępnie zainteresowały mnie:

https://allegro.pl/oferta/4x-opony-letnie-245-45r18-nokian-powerproof-8954840392 Nokian POWERPROOF

lub

https://allegro.pl/oferta/4x-opony-letnie-245-45r18-barum-bravuris-5hm-9009267550 Barum BRAVURIS 5HM


Użytkował ktoś z was te opony ? Jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Bo różnica w średnicy między przodem a tyłem będzie prawie 4% (2,7 cm) i wywali ci błędy związane ze spadkiem ciśnienia nie wspominając o systemach bezpieczeństwa (DTC) które będą działały nieprawidłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zapraszam do zapoznania się z czym jest profil opony itp itd. profil 45 to nie jest 45 mm wysokości :mad2:

Te twoje nowe koła mają średnicę większą o 2,75 cm od serii. Auto stoi wyżej o 14 mm.

Jak wiesz lepiej po co tutaj pytasz? Kup za miesiąc zmienisz. Chytry traci dwa razy. Na oponach się nie oszczędza, ale widzę podejście jeszcze się nie zmieniło...

Edytowane przez Ponta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdażyło się że kiedyś musiałem założyć na tył jedną oponę zimową , która jest niższa i węższa i kilka dni jeżdziłem i nie było problemów ze spadkiem ciśnienia i systemami bezpieczeństwa . Poza tym przecież po założeniu kół robi sie inicjalizację ciśnienia kół i komp widzi jak jest , tak że koledzy te wasze teorie to moim zdaniem tylko teorie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do uzytkownikow z wiekszym doswiadczeniem w posiadaniu auta BMW

Jakiej firmy opony najlepiej sprawowaly by sie w BMW 520d touring mam na mysli dwa modele Pirelli P7 cinturato lub bridgestone turanza t005

dzieki za jakiekolwiek opinie na ten temat gdyz jestem swiezakiem jesli chodzi o BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.