Skocz do zawartości

Spotkanie koła z krawężnikiem


Pyke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie otarcia/uderzenia kołem o krawężnik- ruszając na skrzyżowaniu przy -5C skręcałem w lewo i niestety wychodząc już z łuku samochód uślizgnął mi się i zarzuciło mnie.

Gdy kontrowałem w lewo i znowu w prawo otarłem się tylnym prawym kołem o krawężnik co lekko poczułem (miałem 20-30km/h). Zjechałem na pobocze by sprawdzić szkody, na pierwszy rzut oka felga jest prosta i ma tylko przytarty rant na połowie długości. Po obejrzeniu w jakim stanie jest felga miałem długi kawałek prostej gdzie sprawdziłem czy przypadkiem nie ściąga auta albo czy coś nie stuka jednak nie wyczułem niczego dziwnego. Czy mimo wszystko powinienem się udać na stację diagnostyczną by zbadać czy wszystko gra? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz na tej stacji diagnostycznej badać?

Z mojego doświadczenia wynika, że takie przetarcie co najwyżej wymaga ponownego wyważenia koła i na tym się kończy. Przy mocniejszym uderzeniu, takim że naprawdę to czuć, to mogło coś się więcej uszkodzić, ale małe na to szanse - mi się raz tylko zdarzyło wpaść przy 100kmh w dziurę wielkości Radomia, co skończyło się uszkodzeniem łożyska i z powodu ciągłego uślizgu poszła skrzynka VTG. Jeśli nic się nie dzieje, to ja olewam taki temat, jak masz wątpliwości, to stacja na której robisz przeglądy spojrzy za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.