Skocz do zawartości

Zamiana opon na wezsze


Dariusz 320d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów!


Mam Bmw serii 5 i mam założone koła 19 calowe przód 245/40/19 j8 i tył 275/35/19 j9.

Chciałbym założyć na tył węższe opony. Np. 245 lub 255 i teraz moje pytanie. Czy to jest w ogóle możliwe? A jeżeli tak to jakie dokładnie rozmiary mogę założyć?

245/35 czy 40 lub 255/35 lub 40? Żeby nie było żadnych cyrków z abs itd.


Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywsicie ze mozna tylko pytanie po co nie masz gleby nie potrzebujesz naciagu :wink: wiec nie kombinuj zakladaj to co producent przewidzial :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie ma gleby nie używam auta do driftu ani nic takiego, właściwie to w druga stronę kombinuje...mam zwykła 520d robię takie przebiegi ze opony na tył zmieniam co 8mscy. Przy moim stylu jazdy nie potrzebuje dodatkowej przyczepności a właściwie to szukam oszczędności. Węższe runflaty są dużo tańsze i ewentualna oszczędność na paliwie tez miłe widziana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz zachować w miarę równą średnicę opon między przodem a tyłem, jeśli chciałbyś węższą na tył to tak samo musiałbyś dać węższą na przód aby wyrównać średnicę, pamiętaj że zmiana szerokości opony zmienia jej średnicę a to poskutkuje również obniżeniem samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podam Ci 4 warianty które mógłbyś założyć ale zmieni się troszkę wysokość samochodu względem podłoża na + lub - w zależności który zestaw wybierzesz.


Fabryczny rozmiar: Przód 245/40 Tył 275/35 - średnica 679mm/675mm



1. Przód 235/40 Tył 265/35 - średnica 671mm/668mm

2. Przód 225/40 Tył 255/35 - średnica 663mm/661mm

3. Przód 225/45 Tył 255/40 - średnica 685mm/687mm

4. Przód 245/40 Tył 245/40 = ta sama średnica na obu osiach ale może to gorzej wyglądać bo tył będzie bardziej naciągnięty niż przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtedy tył miał by większą średnicę od przodu o 8mm a to jest 1,18% gdzie inżynierowie BMW dopuszczają różnicę do 1%, nie wiadomo jak by zareagowały systemy wspomagające (ABS,DTC,RDC) bo była by to różnica blisko granicznej ale jednak przekroczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz ale sie uparles :wink: zakladaj opony jakie przewidzial producent jesli masz serie a jak ceny opon cie przerazaja zawsze mozna wrzucic januszowe 17cali takie nie za duze :wink: tu masz kalkulator ktory wszystko ci wyjasni https://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/#

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.